Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Bandai: S.H. Figuarts “Power Rangers” Ekibinden “White Ranger” Yolda!

Bandai: S.H. Figuarts "Power Rangers" Ekibinden "White Ranger" Yolda!
Fotoğraf: Bandai

AKSİYON FİGÜR

Bandai: S.H. Figuarts “Power Rangers” Ekibinden “White Ranger” Yolda!

Bandai: S.H. Figuarts Power Rangers Ekibinden White Ranger Yolda

Go Go Power Rangers!

Çocukluğumuzda oynadığımız oyunlardan bir tanesi de Power Rangers‘cılıktı. Her gün okuldan eve gelip başlama saatini deliler gibi beklediğimiz bir dönem vardı. Sokaklarda kendimizi Power Rangers ekiplerinden bir kişinin yerine koyardık. Ne günlerdir… =) Bandai, S.H. Figuarts Power Rangers serisine Uzun saçları en sevdiğklerimizden birisi olan White Ranger‘ı ekliyor.

Bandai: S.H. Figuarts Power Rangers Ekibinden White Ranger Yolda

White Ranger için Bandai Tamashii Nations‘ın tescilli 3D yüz baskısı teknolojisini kullanılarak White Ranger‘ın maskesiz hali yani Tommy‘nin de suratı tasarlandı. 6 inch boyutunda olacak figürün yanında Saba Sword da geliyor maskeli kafa ve 2 adet sol ile 2 adet sağ elle beraber. Kasım 2018‘de piyasaya çıkacak olan White Ranger‘in fiyatı da 65 dolar olacak.

Web Sitesi: SHfiguarts

Faydali Bilgiler:

Power Rangers, ABD yapımı bir süper kahraman dizisini temel alan eğlence ürünleri markasıdır. 1993’te yayımlanmaya başlayan televizyonun dizisinin görüntülerinin önemli bir kısmı Japon yapımı Super Sentai dizisinden alınmaktadır.

Dizinin ilk serisi olan Mighty Morphin Power Rangers 1993’te yayımlanmaya başladıktan sonra özellikle 90’lı yıllarda popüler kültürde önemli bir yer edinmiş ve oyuncakları da yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır. 2001 yılına dek Power Ranger ürünleri dünya çapında yakaşık 6 milyar dolarlık hasılat yapmıştır.

İlk dönemlerinde çocukları şiddete özendirdiği için eleştirilere maruz kalmasına rağmen televizyon dizisi neredeyse aralıksız olarak yayınına devam etmiştir. 2017 itibarıyla 24 sezondan oluşan dizi, 20 farklı temayı ele almıştır. Ayrıca 1995 yılında Mighty Morphin Power Rangers: The Movie, 1997 yılında, Turbo: A Power Rangers Movie ve 2017’de Power Rangers adlı sinema filmleri yayımlanmıtşır.

New York’taki Comic Con fuarında Power Rangers kostümleri giymiş hayranlar, 2013.

1992-1993 sezonunda Japonya’da yayımlanan Kyōryū Sentai Zyuranger  adındaki Japon dizisinin ABD uyarlamasıdır.

Dizi iyi uzaylıların yardımıyla, dünyayı kötü uzaylılardan kurtaran gençlerin maceralarını anlatmaktadır. Gençler kötü uzaylıları yenmek için, “zord” adı verilen dev robotları kontrol edebilmektedirler. Dizideki robot sahneleri, genelde Japon versiyonundan alınıp İngilizce yeniden seslendirilmiş; diğer sahneleri ise Amerikalılar tarafından yeniden çekilmiştir. Diziye gösterilen ilgi sonucunda, karakterler ve oyuncular yıllar içerisinde sıkça değişmesine rağmen, dizi popülerliğini korumuştur. Öncelikle çocuklar için hazırlanmış, daha sonra zamanın çocukları tarafından benimsenmesiyle, takip eden sezonlarda gençlere de hitap etmeye başlamıştır.

Kahramanlara dizide “ranger” denilmektedir. İlk sezondaki rangerların renkleri değişim sırasına göre; siyah, pembe, mavi, sarı ve kırmızıdır. Daha sonradan, önce yeşil sonra da beyaz eklenmiştir. Karakterler ve canlandıran oyuncular şunlardır:

  • Siyah Ranger: İlk önce Zack Taylor, daha sonra Adam Park.
  • Pembe Ranger: İlk önce Kimberly Hart, daha sonra Cathrine Hillard.
  • Mavi Ranger: Billy Cranston. Karakter değiştirmeyen ve ana Ranger karakterlerinden olan tek Ranger Mavi Ranger’dır.
  • Sarı Ranger: İlk önce Trini Kwan, daha sonra Aisha Campbell.
  • Kırmızı Ranger: İlk önce Jason Lee Scott, daha sonra Rocky DeSantos.
  • Yeşil ve Beyaz Ranger: Tommy Oliver.

Yorumlar

Daha Fazla AKSİYON FİGÜR

Advertisement

Çok Okunanlar

Advertisement Jedbang Collectibles
Advertisement
To Top