Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Bandai ve Diamond Select Toys: Pacific Rim Uprising, yeni Jaeger’lar!

Bandai ve Diamond Select Toys: Pacific Rim Uprising, yeni Jeager'lar!
Fotoğraflar: Markalara Aittir.

AKSİYON FİGÜR

Bandai ve Diamond Select Toys: Pacific Rim Uprising, yeni Jaeger’lar!

Pacific Rim Uprising , yeni Jaeger’lar!

Kendimizi sanki Gundam ile Godzilla‘yı kapışırken aralarında bulduğumuz Pacific Rim‘in izleyicilerle buluşan devam filmi Pacific Rim Uprising‘in daha modern daha şık ve çok daha yetenekli yeni Jaeger‘ları Bandai ve Diamond Select Toys ile karşımıza çıkıyor!

İlk Pacific Rim filmi çıktığında figürlerinin yapımını üstlenmiş olan NECA‘nın birçok ürününün kült sorunlara veya hatalara sahip olması Pacific Rim koleksiyoncularını üzmüş ve markanın güvenilirliğini sarsmıştı… Devam filmi olan Uprising’in duyurulmasının ardından figürleri Diamond Select Toys ve Bandai‘nin üstlenmesi yeni figürleri bekleyenleri oldukça heyecanlandırmıştı.

Bandai, High grade model kit ve Robot Damashii(Robot Spirits) serileri Diamond Select Toys ise standart serinin yanında D-formz adlı minik koca kafalı şirin bir set ile iki markada sergilerini gösterdi. Bandai ‘de Jaeger’lar için iki ayrı seri yapmış olsa bile şuan görünüşte Diamond Select Toys daha çok çeşit Jaeger tanıtmış durumda. November Ajax, Valor Omega, ve bir tane Jaeger/Kaiju hybrid drone.

Diamond Select Toys Jaeger’ları:

Bandai Jaeger’ları: 

 Bu iki markanın piyasaya sürdüğü ortak karakterleri karşılaştıracak olursak Bandai ”Robot Damashii/Robot Spirits” serisi ile Diamond Select Toys‘a göre pozlama konusunda daha dengeli ve daha fazla artikülasyon noktası bulunduruyor fakat Diamond Select Toys  bazı noktalarda biraz daha ayrıntılı, boyut olarak daha büyük ve boya detayında ise Bandai‘nin aksine hangardan  yeni çıkmış tertemiz gıcır gıcır Jaeger’lar yerine aksiyonun ortasından çıkmış havaları ile daha sert bir görselliğe sahip.
Kısaca bu iki marka aynı karakterleri yapmış olsa da figür olarak birbirlerinden farklılar ve farklı yönleri ile öne çıkıyorlar bunun yanında aksesuar ve fiyat konusunda ise kafa kafaya giden seriler olması birini diğerinden net daha iyi veya daha kötü yapmadan koleksiyoncunun  tarzına göre bir seçim ile koleksiyon yapma olanağı sunuyor.(şahsen ben hepsini almayı planlıyorum :D) Ama bence detay ve artikülasyonun fazla fazla olup ikisinin de birleştiği en hoş seri Bandai‘nin HG Model kit serisi fakat sadece üç Jaeger tanıtıldı.

Peki ben ilk filmden beri Pacific Rim‘i takip ediyorum ve dolayısıyla koleksiyonuma NECA ile başlamıştım diyorsanız Diamond Select Toys‘un figüreri NECA figürleri ile ebat olarak oldukça orantılı ve boyalarındaki tonlama konusunda da oldukça yakınlar yan yana rahatça sergileyebilirsiniz.

 

Diamond Select Toys ve Bandai Robot Damashii‘nin piyasaya sürdüğü ortak Jaeger’lar:

(Figürlerin aralarındaki farklar için bir araya getirilmiş temsili fotoğraflarıdır ürünlerin boy orantıları özelliklerde belirtildiği gibidir.)

Özellikler ve içerikler :

Gipsy Avenger:

Bandai: Boy 6.7 inç, aksesuar; sağ kol için bir adet rahat açık el, bir adet yumruk ve ”Gravity Sling” silahına dönüşmüş yarım kol. Sol kol için bir adet açık el, bir adet yumruk ve eli değiştirilebilir kılıçlı yarım kol.

Diamond Select: Boy 9 inç, aksesuar; sağ ve sol kol için birer adet yumruk ve açık el. Bir adet ”Gravity Sling” silahına dönüşmüş yarım sağ kol ve birer adet kılıç ve ”Repulsor” silahına dönüşmüş yarım sol kol ve birer adet sağ ve sol ”Chainsaw Sword” yarım kol.

Saber Athena:

Bandai: Boy 6.3 inç, aksesuar; birer adet sağ ve sol rahat el, birer adet sağ ve sol tutan el, ”Twin Plasma Swords” ve ”Large Plasma Sword”

Diamond select: Boy 8 inç, aksesuar; birer adet sağ ve sol rahat el, birer adet sağ ve sol tutan el, ”Twin Plasma Swords” ve ”Large Plasma Sword”

Guardian Bravo:

Bandai: Boy 6.3 inç, aksesuar; birer adet sağ ve sol açık el,tutan el ve iki adet ”Trademark Graphene Whip”

Diamond Select: (Henüz ön siparişte) Boy 8 inç, aksesuar; birer adet sağ ve sol yumruk ve rahat el, bir adet sol tutan el ve bir adet ”Trademark Graphene Whip”

Obsidian Fury:

Bandai: Boy 7.1 inç, aksesuar; birer adet sağ ve sol açık el ve yumruk ve birer adet sağ ve sol ”Chainsaw Sword”

Diamond Select:(Henüz ön siparişte) Boy yaklaşık 10 inç, aksesuar; birer adet sağ ve sol rahat elli yarım kol ve birer adet sağ ve sol ”Chainsaw Sword” yarım kol.

Bracer Phoenix:

Bandai: Boy 6.1 inç, aksesuar; birer adet sağ ve sol yumruk ve rahat el ve ”Chest gun”

Diamond Select: Boy 7 inç, aksesuar; birer adet sağ ve sol yumruk ve rahat el ve ”Chest gun”

Titan Redeemer:

Bandai:Boy 6.1 inç, aksesuar; bir adet yumruk ve açık sağ el ve mini “Scrapper” figür

Diamond Select:(Henüz ön siparişte) Boy 7 inç aksesuar; bir adet yumruk ve açık sağ el

 

Yorumlar

Daha Fazla AKSİYON FİGÜR

Advertisement

Çok Okunanlar

Advertisement Jedbang Collectibles
Advertisement
To Top