Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Storm Collectibles: Mevzuya Street Fighter’dan Akuma Gelecekmiş!

Storm Collectibles: Mevzuya Street Fighter'dan Akuma Gelecekmiş!
Fotoğraf: Storm Collectibles

AKSİYON FİGÜR

Storm Collectibles: Mevzuya Street Fighter’dan Akuma Gelecekmiş!

Storm Collectibles: Mevzuya Street Fighter’dan Akuma Gelecekmiş!

”Troopers! I have just received new orders.”

Çocukluğu 80’li ve 90’lı yıllarda geçenlere son zamanlarda bolca güzel haberler sunmuştuk. Ve sunmaya da devam ediyoruz. Çünkü, bu sefer de karşınıza yeni bir çocukluk maceramız ile çıkıyoruz. O dönemlerde aterilerde, ateri salonlarında ve gameboy’larda, hatta sokaklarda çocukların oynadığı kavga oyunlarında iki taraf vardı.

Bir tanesi Mortal Kombat‘çılar. Diğeri de Street Fighter‘çılar. İşte şimdi de bu alanda kendisini kanıtlamış olan Storm Collectibles figür markası, Street Fighter kadrosuna Akuma‘yı da katıyor ve koleksiyonculara sunuyor.

Storm Collectibles: Mevzuya Street Fighter’dan Akuma Gelecekmiş!

Fiyatı 65 dolar olacak olan Akuma‘yı da klasik kostümü ile görmekteyiz. Figürümüz ortalama 6-7 inç civarında olacak ve piyasaya çıkış tarihi de Ekim 2018 olarak belirlenmiş. Ayrıca figür için bir geliştirme olduğunu belirtip şöyle demişler: “Alt ve göğüs bölgesi için geliştirilmiş yeni artikülasyon noktalarına sahip”

Figür Aksesuarlar:

– 3 adet farklı ifadeler olan kafa
– 2 adet alev efekti
– 1 adet stantlı alev topu
– 1 adet yelek
– 5 adet el

AKUMA KİMDİR?

Akuma , Ryu‘nun ustasını öldüren kişidir. İlk olarak Super Street Fighter‘da özel bir şifreyle seçilebilen gizli bir karakter olarak Street Fighter dünyasına girmiştir. Bir kerede canımızın yarısını götürebilen bir ölüm vuruşuna sahiptir. Ayrıca giysisinin arkasında bir harf vardır Türkçe “cennet” demektir. Kırmızı saçları vardır. Ayrıca Akuma’nın gerçek adı Gouki’ dir.

Akuma genç yaşta içindeki gücün (karanlık hadu’draka’) farkına varır ve ustası Goutetsu dan kendisine öğretmesini ister. Ustası bu gucun tehlikeli oldugu ve öğretmeyeceğini söyler (Bu güç Akumanın soyundan gelenlerde görülür). Fakat Akuma yani Goiki gizli gizli kendini geliştirir. Son olarak o gücün açığa çıkması için güçlü bir rakip bulması lazım.

Gücünü açığa çıkması için güçlü birisi yani hocası Goutetsu’ya meydan okur sıkı bir dövüşten sonra ustasını öldürür. Ustasının boynundaki kalın ve iri olan o boncukları kendisine alır ve dövüş sanatları sitilinin efendisi olur. En güçlü olmak için sürekli dövüşür.

Yorumlar

Daha Fazla AKSİYON FİGÜR

Advertisement

Çok Okunanlar

Advertisement Jedbang Collectibles
Advertisement
To Top