Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Amazon Game Studios’tan Yeni Yüzüklerin Efendisi Oyunu!

HABERLER

Amazon Game Studios’tan Yeni Yüzüklerin Efendisi Oyunu!

Hepimizin yakından tanıdığı amazon.com’un bir uzantısı olan Amazon Oyun Stüdyosu, Leyou Teknoloji Holding’i ile beraber bir orta çağ oyunu geliştirmekte olduğunu açıkladı.
Amazon daha önce gündeme Lord of The Rings dizisi üretmekte olduğu için gelmişti hatırlarsanız. Diziyle yetinmemiş olacaklar ki, aynı evrenden yararlanarak bir de oyun çıkarma kararı almışlar.
Çok bilindik bir edebiyat eseri olan ve aynı isimli romanından uyarlanan filmleriyle de tanıdığımız Lord of The Rings (J.R.R. Tolkien) serisinden esinlenecek olan bu oyun, multi-player (çoklu oyunculu) ve oynaması bedava bir oyun olacak. Bu oyun aynı zamanda kitabın hayranlarına Tolkien’in topraklarını keşfetmek için yeni ve eşsiz bir deneyim vaadetmekte.
Oyun hem bilgisayar hem de konsol için üretilecek.


Amazon Oyun Stüdyosundan Christoph Hartmann, bu projeyi şu şekilde tanımlıyor:
” Oyunculara hem kendi orijinal fikirlerimizi hem de Yüzüklerin Efendisi gibi sevilen kültürel bir eseri yüksek kalitede bir oyun olarak sunmak en büyük önceliğimiz. Tolkien’in Orta Dünya’sı, dünyanın en zengin kurgu dünyalarından birisi ve bu dünya, tecrübeli MMO geliştiricileri ekibimize oynamak ve yaratmak için muazzam bir fırsat sunuyor.”
Amazon’un daha önceki oyunlarına bakmak isterseniz, 17.yüzyılda geçen ve henüz yapım aşamasında olan New World oyununa da göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Daha Fazla HABERLER

To Top