Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana SayfaDİZİLERAmazon: Orta Dünya Dizisi Hakkındaki Gelişmelerin Bir Kısmını Açıkladı!

Amazon: Orta Dünya Dizisi Hakkındaki Gelişmelerin Bir Kısmını Açıkladı!

Bildiğiniz üzere Amazon, uzun bir süre önce Orta Dünya dizisi yapacaklarını açıklamıştı. Bizlerde bu diziyi beklemeye başlamıştık ve sonunda dizinin çekimlerinin başladığı ve bir takım gelişmelerin açıklandığı haberlerini aldık.

Dizinin çekimleri yaklaşık birkaç ay önce başladı fakat hala bir takım gelişmeler aktarılmakta. İşte sizlere dizinin şu ana kadar açıklanan ve bir takım güçlü tahminleri aktaracağım. İyi okumalar dilerim.

(Morgoth (Melkor) ve Fingolfin Tasviri)

Hepinizin bildiği gibi Orta Dünya dizisi Güneş’in 2. Çağında geçecek. Bu çağda Melkor yenilmiş ve Sauron onun yerine geçmişti. (‘Melkor da kim?’ diyenleriniz, o da başka bir günün konusu olsun 🙂) Numenor adasındaki insanların yükseldiği dönem de bu çağdadır. Bu çağda Suron’un güç yüzüklerini dövdürmesini ve her şeye hükmedecek olan tek yüzüğü takışını ve Numenor’un yükselişini ve Sauron’un, Numenor’u karıştırmasını da göreceğimizi düşünüyorum.

Sauron güzel suretli haliyle Numer’a sızmış ve Numenor halkını karıştırmıştı. Bunların üzerine İkinci çağın 3319. yılında Numenor kralı Ar-Pharazon, Valinor’a savaş açmış ve bunun üzerine Valar’ın başı Manwë, Iluvatar‘dan yardım istemiş ve Illuvatar büyük bir hiddetle dünyayı yarmış ve Ar-Phazor’un donanmasını ve Numenor adasını denizin dibine çakmıştı.

Böylelikle Arda(Dünya), düz iken küre şeklini almış ve Numenor Arda’nın üzerinden silinmişti. Lakin Sauron hayatta kalmış fakat güzel suretini ve gücünün bir kısmını yitirerek güç yüzüğü ile Orta Dünya’ya kaçmıştı. 3441 yılında Son İttifak Savaşına kadar güç toplamış ama bu savaşta insanlar ve elfler bir olmuş ve Isildur, Sauron’u def ederek parmağındaki yüzüğü almıştı. (Buradan sonrasına filmlerden aşinasınızdır.)

 

(Sauron’un tasviri)

Amazon dizinin ilk 2 bölümünün 3 saat uzunluğunda olacağını açıkladı. Eğer Amazon, bu diziyi hakkıyla yaparsa 3 saatlik muhteşem bir şey izleyeceğimizi umuyorum. Ayrıca dizinin ilk sezonu da 8 bölüm olacakmış. Dizinin oyuncuları da pek tanınmış yüzler olmayacak. Dizinin cast ekibinin bir kısmı açıklandı. İlerleyen günlerde de eklemeler olacaktır.

Dizide olmasını beklediğim yerler:

Ayrıca dizide Khazad-dum‘u bütün ihtişamıyla da göreceğimizi umuyorum. Cücelerin en güçlü olduğu dönemleri görmek gerçekten çok güzel olacaktır. Elflere gelecek olursak, dizide Rivendell‘in (Ayrıkvadi) görkemini ve Lothlorien‘İn ise gelişmesini izleyeceğimizi söyleyebilirim. Ve dizide Elrond ile Galadriel‘in de olması bekleniyor.

 

(Armenelos Tasviri)

 

Ayrıca dizide Numer’un başkenti olan Armenelos‘u görmezsek Amazon çok büyük ayıp yapmış olur. 2. çağın en kudretli şehirlerinden biri olan Armenelos’u görmek gerçekten büyüleyici olacaktır. Umarım Amazon bizleri hayal kırıklığına uğratmaz.

5 sezon olacağı düşünülen bu proje için Amazon, yaklaşık 1Milyar$ bütçe ayırmış. Ve bu bütçeye bakacak olursak karşımızda muhteşem bir yapım olacağı hissine kapılmaktan kendimi alamadığımı söyleyebilirim.

Dizi ile ilgili sizlere şimdilik bunları söyleyebilirim. İleriki zamanlarda Amazon daha net bilgiler verirse onları da paylaşacağız.

 

BENZER HABERLER

Hot Toys’dan The Flash – Batman (Modern Suit) Figürü Geliyor!

0
Hot Toys, The Flash filminden Michael Keaton'un canlandırdığı Batman'in Batman (Modern Suit) figürünü duyurdu. 11.5'' (30cm) uzunluğunda duran figür aksesuarları ise şu şekilde: 6 adet değiştirilebilir...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM & İNCELEME @Creality3D ​

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM...

0
FSD'DE BUGÜN! Sevgili FSD Ahalisi, biliyorsunuz ki bir süredir diorama çalışmaları yapmaktayım. Bunun için airbrush'ından tutun da dramere kadar bir çok alet edindim ve çalışmalarıma...
- Reklam -