Çarşamba, Kasım 30, 2022
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRÜBandai Tamashii Nations "Sohei Darth Maul" Figürünün fotoğrafları yayında!

Bandai Tamashii Nations “Sohei Darth Maul” Figürünün fotoğrafları yayında!

BANDAI TAMASHII NATIONS'tan Sohei Darth Maul Figürünün fotoğrafları çıktı
Bandai Tamashii Nations Star Wars Movie Realization “Sohei Darth Maul”

“Omae wa mou shindeiru, Qui-Gon” -Darth Maul

George Lucas’ın Star Wars’u yaratma süreci; Lucas’ın o zamana kadar okuduğu, izlediği ve tükettiği eserlere dayanır. 2. Dünya Savaşı, Uzak Doğu kültürü, Flash Gordon(1936) serisi ve birçok farklı mitoloji bunlara örnek gösterilebilir. Bugün aralarından bir tanesi ile ilgileneceğiz: Uzak Doğu. Film serisinde Uzak Doğu etkisi; Jedi’ların kendi aralarındaki düzenlerine, felsefelerine ve savaş stillerine kadar uzanır. Dönüp baktığımızda bile en ikonik karakterimizde bile bunu görürüz: Darth Vader. Zırh, pelerin ve özellikle kask modelinin, bir samuraydan esinlenilerek tasarlandığını düşünüyorum.

Bu figür serisi ise aslında Star Wars’un köklerine iniyor. Boba Fett, Darth Vader ve stormtrooper figürlerinin daha önce Uzak Doğu temalı versiyonlarını gördük. Tamashii’nin Movie Realization serisinde sıra, Darth Maul’da. Figürde dikkatimi çeken ilk detay, Darth Maul’un suratına yerleştirilebilen kuru kafa.  Tasarımı ve kattığı hava ile maskeye puanım 9 kanka! Dört farklı el ile farklı pozlamalar yapılabilir. Kutuda, Sohei Maul’un samuray kılıçları mevcut. Bunları birleştirip filmdeki twin-blade i oluşturabilirsiniz.

Zabrakların kendi şahsına münhasır boynuzları, yeşil kemeri, dev kolyesi, gözlerindeki ve dişlerindeki detaylarla samuray temalı Star Wars figürleri arasında en başarılı bulduğum figür, Shoei Maul oldu. Heykeltraş Takayuki Takeya abimizin, 25 Ocakta satışa açılacak figürün yaklaşık ön sipariş fiyatı $90.

Ürün Özellikleri:

-Toplam  Yükseklik: Yaklaşık 19 cm
-Malzeme: ABS, PVC

Karakter hakkında:

Darth Maul, Mother Talzin’in oğlu. Dathomir’li bir erkek Zabrak. Kardeşleri; Savage Opress ve Feral. İlk doğum günlerinden önce Opress ve Maul ilk dövmelerini aldı. Çocukluğunda Darth Sidious ile tanıştı. Sidious, Mother Talzin ile bir anlaşma yapmıştı. Onu çırağı yapacaktı fakat Sidious, Maul’daki gücü gördü ve Anne’yi bırakarak Maul’u çırağı yaptı.

Sith’lerin bir silahı olarak yetiştirilen Maul, eğitimi boyunca, agresif bir tutum sergiledi. Sidious’un çıraklığında Jedi Order’ı yıkmak için birçok göreve çıktı. Karanlık tarafta olsa bile gücün getirdiği sorumluluğu hafife alamazdı. Bıçkın delikanlımızı “Phantom Manace” ta izledik, üzüldük. Maul’un hikayesi bitti sandık ama “Hayır!”

Bundan sonrası ilgilenenler için Spoiler olabilir. Aman dikkat!

Darth Maul, reaktör deliğine düşerken, gücü kullanarak havalandırmaya tutundu. Maul’un parçalanmış bedeni hurdalık dünyası Lotho Minor’a düştü. Orada, bacaklarını 6 ayaklı bir aletle değiştirerek yürüyebildi. Morley adında Anacondan ile pazarlık yaparak bu hurda gezegeninde hayatta kaldı. Senelerce deliren ve psikolojisi bozulan Maul, Kenobi’ye karşı duyduğu intikam ile yaşamını sürdürdü.

Mother Talzin, Maul’un ölmediğini biliyordu ve Klon Savaşları sırasında kardeşi Savage Opress’i Maul’u bulması için Lotha Minor’a yolladı. Opress, kardeşini o halde gördü. Maul, Opress’i tanımadı. Kardeşinin delirmesinin Morley’nin suçu olduğunu düşündü ve onu öldürdü. Ardından Maul’u alıp Dathomir’e götürdü. Mother Talzin, birkaç sihirbaz ile onu iyileştirdi ve Maul’a yeni robotik bacaklar verdi.

Maul, Kenobiyi bulmak için yollara düştü.

[foogallery id=”3307″]

 

Ürünün web sitesi: http://tamashii.jp/item/12260/

Kaynak: – http://news.toyark.com/2017/12/28/sohei-darth-maul-star-wars-movie-realization-photo-shoot-281723#images

– http://starwars.wikia.com/wiki/Darth_Maul

 

Ulaş Benli
Ulaş Benlihttp://www.figürcününseyirdefteri.com
Figürcünün Seyir Defteri Yayın Editörü
BENZER HABERLER

KATIL BUTONU AÇILDI! – ÜYELİKLER HAZIR!

0
Figürcünün Seyir Defterinden merhabalar! Öncelikle hepinize sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Sizin sayenizde "Katıl Butonu" açıldı! Katıl ile kanala destek olmak isterseniz sizin için 4 farklı...
- Reklam -

Çok Okunanlar

KATIL BUTONU AÇILDI! – ÜYELİKLER HAZIR!

0
Figürcünün Seyir Defterinden merhabalar! Öncelikle hepinize sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Sizin sayenizde "Katıl Butonu" açıldı! Katıl ile kanala destek olmak isterseniz sizin için 4 farklı...
- Reklam -