Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaÇİZGİ ROMANBatman: The World - DC'den Daha Önce Görülmemiş Bir Antoloji!

Batman: The World – DC’den Daha Önce Görülmemiş Bir Antoloji!

DC Comics 2021 Eylül ayında Batman: The World isimli Batman’in dünya çapındaki suçla savaşını anlatan yeni bir ciltli antoloji yayınlıyor!

Türünün ilk örneği olan 184 sayfalık eşsiz antoloji, dünyanın dört bir yanından en iyi yaratıcı ekiplerin kendi ülkelerinde gerçekleşen Batman hikayelerini içeriyor.

Batman: The World, 14 Eylül 2021 Salı günü, tüm dünyada yayınlanarak Batman gününe (18 Eylül 2021 Cumartesi) damga vuracak!

Antolojinin tamamı; Kuzey Amerika, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Polonya, Türkiye, Meksika, Brezilya, Çin, Kore ve Japonya’da aynı anda yayınlanacak

DC yayıncısı ve baş kreatif müdürü Jim Lee, “Batman, dünyaca tanınan gerçek bir pop kültür ikonu haline geldi. Batman: The World, DC’nin hayranlarına Batman’in bir karakterden daha fazlası olduğunu gösterme şeklidir; Batman, dilleri ve sınırları aşan bir fenomendir.” dedi.

Antoloji, ödüllü yazar Brian Azzarello ve sanatçı Lee Bermejo (Batman: Damned, Joker, Lex Luthor: Man of Steel, Batman / Deathblow) ikilisinin hikayesiyle açılış yapıyor. “Global City” başlıklı hikayede Batman’in, şehrini ve sakinlerini her türlü tehditten koruyarak Gotham’da geçirdiği zamanı anlatıyor. Kara Şövalye, köprülerin, geçitlerin ve gökdelenlerin ötesine baktığında, her yerde düzeltilmesi gereken yanlışlar olduğu için adalet çağrısının sınır tanımadığını fark eder.

İkilinin öyküsü, çizgi roman dünyasında tanınmış uluslararası sanatçıların Batman’in geçmişini ve bugününü anlatan hikayelerinin de önünü açıyor.

Uluslararası yayıncılık ve dağıtım ortakları arasında Urban Comics (Fransa), ECC Ediciones (İspanya), Panini (İtalya, Brezilya, Almanya), CREW (Çek Cumhuriyeti), Azbooka-Atticus (Rusya), Egmont Polska (Polonya), JBC (Türkiye) bulunmaktadır. , Editoryal Televisa (Meksika, Orta Amerika), Sigongsa (Kore), Starfish Media (Çin) ve Shopro (Japonya) var.

Fransa: Mathieu Gabella (yazar) / Thierry Martin (çizer)

 

 

İspanya: Paco Roca (yazar/çizer)

 

İtalya: Alessandro Bilotta (yazar) / Nicola Mari (çizer)

 

Almanya: Benjamin von Eckartsberg (yazar) / Thomas von Kummant (çizer)

 

Türkiye: Ertan Ergil (yazar) / Ethem Onur Bilgiç (çizer)


Çek Cumhuriyeti: Stepan Kopriva (yazar) / Michal Suchánek (çizer)

 

Polonya: Tomasz Kolodziejczak (yazar) / Piotr Kowalski, Brad Simpson (çizerler)

 

Meksika: Alberto Chimal (yazar) / RuloValdés (çizer)

 

Brezilya: Carlos Estefan (yazar) / Pedro Mauro (çizer)

 

Kore: Inpyo Jeon (yazar) / Jae-kwang Park, Kim Jung Gi (çizerler)

 

Rusya: Kirill Kutuzov, Egor Prutov (yazarlar) / Natalia Zaidova (çizer)

 

Çin: Xu Xiaodong, Lu Xiaotong (yazarlar) / Qiu Kun, Yi Nan (çizerler)

BTW_China

 

Japonya: Okadaya Yuichi (yazar/çizer)

Ecem Akçalı
Ecem Akçalıhttp://www.figurcununseyirdefteri.com
Sinema, feminizm ve iyi olan her şey!
BENZER HABERLER

Oscar Ödülleri’nde 2023 Adayları Açıklandı

0
Oscar Ödülleri ya da bir diğer adıyla Akademi Ödülleri'nin 2023 adayları bugün TSİ 16:30'da yapılan yayınla duyuruldu. Sunumunu Riz Ahmed ve Allison Williams'ın yaptığı...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -