Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana SayfaÇİZGİ ROMANBatman: The World - DC'den Daha Önce Görülmemiş Bir Antoloji!

Batman: The World – DC’den Daha Önce Görülmemiş Bir Antoloji!

DC Comics 2021 Eylül ayında Batman: The World isimli Batman’in dünya çapındaki suçla savaşını anlatan yeni bir ciltli antoloji yayınlıyor!

Türünün ilk örneği olan 184 sayfalık eşsiz antoloji, dünyanın dört bir yanından en iyi yaratıcı ekiplerin kendi ülkelerinde gerçekleşen Batman hikayelerini içeriyor.

Batman: The World, 14 Eylül 2021 Salı günü, tüm dünyada yayınlanarak Batman gününe (18 Eylül 2021 Cumartesi) damga vuracak!

Antolojinin tamamı; Kuzey Amerika, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Polonya, Türkiye, Meksika, Brezilya, Çin, Kore ve Japonya’da aynı anda yayınlanacak

DC yayıncısı ve baş kreatif müdürü Jim Lee, “Batman, dünyaca tanınan gerçek bir pop kültür ikonu haline geldi. Batman: The World, DC’nin hayranlarına Batman’in bir karakterden daha fazlası olduğunu gösterme şeklidir; Batman, dilleri ve sınırları aşan bir fenomendir.” dedi.

Antoloji, ödüllü yazar Brian Azzarello ve sanatçı Lee Bermejo (Batman: Damned, Joker, Lex Luthor: Man of Steel, Batman / Deathblow) ikilisinin hikayesiyle açılış yapıyor. “Global City” başlıklı hikayede Batman’in, şehrini ve sakinlerini her türlü tehditten koruyarak Gotham’da geçirdiği zamanı anlatıyor. Kara Şövalye, köprülerin, geçitlerin ve gökdelenlerin ötesine baktığında, her yerde düzeltilmesi gereken yanlışlar olduğu için adalet çağrısının sınır tanımadığını fark eder.

İkilinin öyküsü, çizgi roman dünyasında tanınmış uluslararası sanatçıların Batman’in geçmişini ve bugününü anlatan hikayelerinin de önünü açıyor.

Uluslararası yayıncılık ve dağıtım ortakları arasında Urban Comics (Fransa), ECC Ediciones (İspanya), Panini (İtalya, Brezilya, Almanya), CREW (Çek Cumhuriyeti), Azbooka-Atticus (Rusya), Egmont Polska (Polonya), JBC (Türkiye) bulunmaktadır. , Editoryal Televisa (Meksika, Orta Amerika), Sigongsa (Kore), Starfish Media (Çin) ve Shopro (Japonya) var.

Fransa: Mathieu Gabella (yazar) / Thierry Martin (çizer)

 

 

İspanya: Paco Roca (yazar/çizer)

 

İtalya: Alessandro Bilotta (yazar) / Nicola Mari (çizer)

 

Almanya: Benjamin von Eckartsberg (yazar) / Thomas von Kummant (çizer)

 

Türkiye: Ertan Ergil (yazar) / Ethem Onur Bilgiç (çizer)


Çek Cumhuriyeti: Stepan Kopriva (yazar) / Michal Suchánek (çizer)

 

Polonya: Tomasz Kolodziejczak (yazar) / Piotr Kowalski, Brad Simpson (çizerler)

 

Meksika: Alberto Chimal (yazar) / RuloValdés (çizer)

 

Brezilya: Carlos Estefan (yazar) / Pedro Mauro (çizer)

 

Kore: Inpyo Jeon (yazar) / Jae-kwang Park, Kim Jung Gi (çizerler)

 

Rusya: Kirill Kutuzov, Egor Prutov (yazarlar) / Natalia Zaidova (çizer)

 

Çin: Xu Xiaodong, Lu Xiaotong (yazarlar) / Qiu Kun, Yi Nan (çizerler)

BTW_China

 

Japonya: Okadaya Yuichi (yazar/çizer)

Ecem Akçalıhttp://www.figurcununseyirdefteri.com
Sinema, feminizm ve iyi olan her şey!
BENZER HABERLER
The Black Series HasLab: Rancor™ Figürü, Fonlanmaya Başlandı!

The Black Series HasLab: Rancor™ Figürü, Fonlanmaya Başlandı!

0
Hasbro'nun bir sonraki Haslab projesi resmi olarak duyuruldu ve şuanda hasbropulse.com'da  fonlamaya başlandı! Hasbro bildiğiniz üzere bazı projelerini takipçilerinin fonlaması yardımıyla çıkartmaya başladı. Bu projelerin...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Kotobukiya - Star Wars ArtFX+ Luke Skywalker & Princess Leia | Figürcünün Seyir Defteri | S1-B1

Kotobukiya – Star Wars ArtFX+ Luke Skywalker & Princess Leia |...

0
Figürcünün Seyir Defterinde bugün! A long time ago in a galaxy far far away... Kotobukiya'nın Star Wars ArtFX+ serisinde kaldığımız yerden devam ediyoruz! Uzun zamandır...
- Reklam -