Pazartesi, Mart 27, 2023
Ana SayfaHABERLERBerlin Film Festivali Berlinale 2023 Başladı!

Berlin Film Festivali Berlinale 2023 Başladı!

Dünyanın en prestijli film festivallerinden Berlinale’nin 2023 dönemi nihayet başladı. Kristan Stewart’ın juri başkanlığında gerçekleşen festivalin açılış filmi (Basın olarak festivalin açılış tarihinden bir gün önce izleme şansına eriştik) Rebecca Miller’ın yönettiği romantik komedi She Came to Me oldu. Peter Dinklage, Anne Hathaway ve Marisa Tomei gibi yıldız oyuncuları kadrosunda barındıran film, galasını da basın gösteriminden bir gün sonra (16.02) Berlinale Palast’ta gerçekleştirdi. Bir opera yazarının ilham kaynağının etrafında gelişen olayları izlediğimiz filmin ilk cast aşamasında Nicole Kidman ve Steve Carell gibi oyuncuları da bünyesinde barındırabileceği konuşuluyordu.

Festivalin genel izleyiciyle buluşacağı tarih ise 16 Şubat. She Came to Mefilminin hem basın hem genel izleyici gösterimleri devam ederken ana yarışma filmlerinden merak edilen belgesel BlackBerry‘nin de basın gösterimi gün içerisinde gerçekleşecek. Panoroma ve Forum bölümlerinden çeşitli filmler de ilk kez izleyici önüne çıkacak.

Festival jürisinin de kırmızı halıya ilk kez ayak basacağı günde, Berlinale Palast‘ta gerçekleşecek seremoni ve ardından basın toplantısı da dikkatleri çekiyor. Jüri başkanı Kristan Stewart’ın önderliğinde seçilecek ödüller 25 Şubat’ta açıklanacak.

FSD olarak Berlinale 2023’teki son gelişmeleri sizlere aktarmaya ve tavsiye ettiğimiz filmleri paylaşmaya devam edeceğiz. Festival boyunca takipte kalmayı unutmayın.


Darth Vader Star Wars GIF - Darth Vader Star Wars Rule The Galaxy - Discover & Share GIFs

Discord’a Katılmak için:

DISCORD

Fsd’yi Desteklemek İçin:

BYNOGAME
► FSD Dükkan:
Basmatik
Tisho

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Instagram
Facebook
Twitter

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

Mafex: The Mandalorian – Bo-Katan Kryze Figürünü Duyurdu!

0
Mafex, Star Wars tarafına yeni figürler eklemeye devam ediyor. Son ekledikleri figür ise Star Wars: The Mandalorian: Bo-Katan Kryze figürü oldu. 6'' (15,24cm) uzunluğunda olan...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -