Pazartesi, Mart 27, 2023
Ana SayfaETKİNLİKLERBerlinale 2023: 3. Gün - Berlin Film Festivali Devam Ediyor!

Berlinale 2023: 3. Gün – Berlin Film Festivali Devam Ediyor!

Berlinale 2023 tüm hızıyla devam ederken festivalin 3. gününde izlediğimiz filmlere genel bir bakış atmak istedik. Gösterilen ana yarışma filmlerinden ve Berlinale Special bölümünden bahsedeceğimiz bu yazıda Berlinale’nin meşhur galalarına dair detaylar da mevcut.

Basın için gösterimi 15 Şubat’ta yapılan Rebecca Miller’ın opera vari komedisi She Came to Me, festivalin açılışında galasını da yaparak genel izleyiciyi de selamlıyordu. Encounters ve Panoroma bölümlerinden gösterilen filmlerin ardından Matthew Johnson yönetmenliğindeki Kanada yapımı BlackBerry, festivalin ilk gününden basın gösterimindekileri bir yandan kahkahaya boğarken bir yandan da heyecanla ekrana kilitlemeyi başardı. Oyuncu kadrosuyla dikkat çeken film, BlackBerry marka telefonların yolculuğuna odaklanıyor ve filmi festival boyunca izlemek de mümkün. (Unutmadan hatırlatalım; filmin globaldeki haklarını Paramount satın aldı)

Kitap uyarlaması “Irgendwann werden wir uns alles erzählen” ise festivaldeki galasını 18 Şubat Cuma günü gerçekleştirdi. Marlene Burrow’un dikkat çekici performansıyla adından söz ettireceği düşünülen filmin ana yarışma yolculuğu da gün içerisinde başlamış oldu. Berlinale Palast’da gerçekleştirilen galaya oyuncu ekibinin büyük bir çoğunluğu katılım gösterdi. Dram yoğunluğuyla dikkat çeken film, Avrupa’da Mart ayında vizyonda olacak.
Ukrayna’daki savaş tüm dünyayı etkisi altına almışken aktivistliği ile öne çıkan yıldız oyuncu Sean Penn’in Ukrayna’ya ziyaretlerini ve yaşadıklarını savaşın çarpıcılığıyla anlatan belgesel Superpower, Berlinale Special olarak ilk gösterim yolculuğundaki yerini aldı. Neredeyse her gün festivalde gösterimi bulunacak filmin politik duruşu, Berlinale yönetimi için önem arz ediyor. 

Berlinale’de filmleri izledikçe Berlin’deki sinema ortamını ve filmleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Tekrardan görüşmek dileğiyle.


Darth Vader Star Wars GIF - Darth Vader Star Wars Rule The Galaxy - Discover & Share GIFs

Discord’a Katılmak için:

DISCORD

Fsd’yi Desteklemek İçin:

BYNOGAME
► FSD Dükkan:
Basmatik
Tisho

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Instagram
Facebook
Twitter

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

The Last of Us İlk Sezon Değerlendirmesi

0
Çıktığı günden beridir oyun dünyasını kasıp kavuran ve yıllar içerisinden bir video oyunu klasiğine dönüşen The Last of Us, 2020'deki devam oyunundan aldığı rüzgarla...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -