Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRÜBlack Series'den Jaina Solo figürünün fotoğrafları yayında!

Black Series’den Jaina Solo figürünün fotoğrafları yayında!

Legends’tan Misafirimiz Var!

Öncelikle belirtmek isterim ki karakterimiz Disney öncesi dönemlere ait. Star Wars için okuduğumuz hikayelerin, oynadığımız oyunların daha keyifli olduğu zamanlardan. Galaksinin bu karanlık dönemlerinde Black Series’in eskilerden bir ablamızı, Jaina Solo’yu, karşımıza çıkarması bizi hafiften coşturmadı değil.

Hasbro’nun Black Series figürleri çoğunlukla filmlerden ve ana canon hikayelerindeki karakterlerinden oluşsa da arada bir, bu tarz tatlı sürprizler yapmaları bizi sevindiriyor. Hasbro’nun diğer figürlerinde olduğu gibi bazı boyama hataları ve gözlerin adeta “Ben şu an boş bakıyorum” diye bağırması gibi sıkıntıları bu figürde de mevcut. Çoğu koleksiyoncu için bu detaylar önemlidir ve bu ürünleri tercih etmezler. 3,75″ toplayan biri olarak arada bir 6″ lik Black Series almak, kutusuyla sergilemek ayrı bir tat veriyor. Mor ışın kılıcı, blaster tabancası, Rebel pilot kaskı ve Jaina’nın kendisi ile $22’dan satılıyor.

Ürünün web sitesi: http://www.dorksidetoys.com/Star-Wars-Black-Series-Jaina-Solo-6-Action-Figure-p/c3737as00.htm

Jaina Solo’ya Dair:

Black Series'den Jaina Solo figürünün fotoğrafları yayında!
Jaina Solo

Önemli!: Okuduğunuz olaylar şu anda Disney’in kabul ettiği Star Wars evrenine dahil değildir. (Legends)

Jaina Solo, Han ve Leia’nın kızı, New Jedi Order’da Jedi üstadı ve Jedi High Council’in üyelerinden biridir. Jacen Solo’nun ikiz kardeşi ve Anakin Solo’nun ablasıdır. Babasının mekanik yeteneğini (sürücülüğü vs.) ve annesinin Güce karşı duyarlılığı miras kalmış ve sonunda Jedi Praxeum’da eğitimine başlamıştır. Gençliği boyunca bir çok maceraya atılan Jaina, Zekk’in karanlık tarafa düşmekten kurtarıp tekrar aydınlığa çekmiştir.

Yuuzhan Vong galaksiyi işgal ettiğinde, Solo Yeni Cumhuriyet ordusuna katıldı ve kendisini Rogue Squadron pilotu olarak seçti. Yuuzhan Vong Savaşı sırasında sürekli ön safhalarda bulundu ve amcası Luke Skywalker’dan “Sword of the Jedi” ünvanını elde etti.

Savaş sırasında Jagged Fel’e aşık oldu ve bir ilişki yaşamaya başladılar. Erkek kardeşi Anakin’in ölümüyle birlikte Solo, karanlık tarafın kıyısına kadar geldi. Kyp Durron ona yardım etti. Hardpoint Squadron’un komutasını eline aldı. Galaktik İttifak’ı savunan Tralus Savaşı’na katıldı. Daha sonrasında da kardeşi Jacen, Rogue Squadron’un komutasına katıldı.

[foogallery id=”4926″]

 

Kaynak: http://starwars.wikia.com/wiki/Jaina_Solo_Fel

Ulaş Benli
Ulaş Benlihttp://www.figürcününseyirdefteri.com
Figürcünün Seyir Defteri Yayın Editörü
BENZER HABERLER

McFarlane Toys, Blizzard Entertainment ile Lisans Anlaşması Yaptığını Duyurdu!

0
McFarlane Toys, Blizzard Entertainment ile Diablo, World of Warcraft ve yaklaşan Warcraft Arclight Rumble evrenlerinde figür üretmek için bir lisans sözleşmesi imzaladıklarını duyurdu. McFarlane Toys'un...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM & İNCELEME @Creality3D ​

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM...

0
FSD'DE BUGÜN! Sevgili FSD Ahalisi, biliyorsunuz ki bir süredir diorama çalışmaları yapmaktayım. Bunun için airbrush'ından tutun da dramere kadar bir çok alet edindim ve çalışmalarıma...
- Reklam -