Perşembe, Aralık 8, 2022
Ana SayfaHABERLERMattel'den BTS Dolls x Figürleri!

Mattel’den BTS Dolls x Figürleri!

Kendini de bizi de yaktın Mattel.

O kadar hype ve gösteriden sonra, BTS gibi artık dünya markası olmuş ve inanılmaz bir kitleye sahip bir isimde yapılacak şey mi bu?!

Daha önceki yazımda belirttiğim gibi, oldukça büyük bir kitlenin, ARMY’nin heyecanla beklediği, Mattel tarafından geçtiğimiz haftalarda sürekli teaserları yayınlanan BTS Dolls koleksiyonundan tüm üyeleri görebildiğimiz kareler yayınlandı. 

Idol klibinin renkli takımlarının birebir replikasını gördüğümüz oyuncaklar üzerindeki fikirler çoğunlukla olumlu. Doğrusu hatlar ve üyelerin kendine has yüz çizgileri ve özellikleri oldukça iyi yansıtılmış. Bu idollerin hayranlarının çok sevdiği ve dikkat kesildiği bazı fiziksel özellikleri var:

  • Taehyung’ın bir gözünde duble diğer gözünde tek göz kapağı oluşu,
  • Namjoon’un gamzeleri, Jimin’in Kardashian çatlatacak dudakları ve çene yapısı,
  • Yoongi’nin sert görünümlü sevimliliği,
  • J-Hope un adeta hayranlarının deyimiyle gerçekten günışığı gibi görünmesi,
  • Jungkook’u anında seçebilmemizi sağlayan duruşu ve tavşan yüz hatları
  • ve tabi ki bedeninde bir dede ile yaşayan Jin in yine sevilen pofuduk yanaklarını es geçmeye cesaret edememiş Mattel.  

FAKAT…

Buna rağmen firma BTS hayranlarını bir noktada hayal kırıklığına uğratmışa benziyor. Detay fotoğraflarında oldukça aslına uygun kareler yakalayan Mattel, sanırız Güney Kore için hatta bu dev eğlence sektöründe çalışan tüm idoller için “saç stili” nin ne denli önemli olduğunu unutmuş.

Bakınız saç dediğiniz şey adamı rezil de eder vezir de. BTS üyeleri gibi sektörde çalışan tüm idoller iyi görünme ve estetik olgu konusunda hassastır. Estetiğin kalbi adamların ülkesi yahu! Adamlar sabah kalkıp şiş gözükmeyeyim diye litrelerce su içip orada burada zıplıyorlar kan dolaşımım artsın da ödemim geçsin diye. Doğruluğu ve sağlıklı bir fikir olup olmadığı tartışılır; ama bu genç adamlar bildiğin güzel olmak zorunda işi bunu gerektirdiği ve kültürü bunu dikte ettiği için.

Şimdi sen… BTS oyuncak bebeklerini yapmaya giriştin; sen ki Mattel’sin…SEN BU SAÇLARI KİME MODELLETTİRDİN?

Hani eskiden naylon süpürgeler vardı bilir misiniz; renkli renkli? Bildin mi? Tamam.

Anlıyoruz tabi $20 bandındaki ürünler için bunlar belki de normal detaylar. Ancak ister istemez “nasıl olsa deliler gibi satılacak” düşüncesiyle biraz malzemeden çalındığını düşünüyorum. Neticesinde BTS baya milyonları peşinde sürükleyen bir grup ve BTS ARMY gerçekten gruba destek olmak adına rekorlar kırmış bir kitle. 

Yani bu ürünler $50 da olsa satılacaktı Mattel. İki naylona çamura yattın Mattel. 

Sinirleri bozuk bir ARMY olarak sizi galeri ile başbaşa bırakıyorum. 

[foogallery id=”21578″]
Figürcünün Seyir Defteri
Figürcünün Seyir Defterihttps://www.figurcununseyirdefteri.com
Selamlar, bu oyunun bölüm sonu canavarı benim. =)
BENZER HABERLER

The Bad Batch’in 2. Sezon 2. Fragmanı ve Posteri Yayınladı!

0
Disney, sonunda The Bad Batch dizisinin yeni bir fragmanını ve posterini paylaştı. Dizinin çıkış tarihi de 4 Ocak olarak açıklandı. Dizinin ilk üç bölümünün...
- Reklam -

Çok Okunanlar

KATIL BUTONU AÇILDI! – ÜYELİKLER HAZIR!

0
Figürcünün Seyir Defterinden merhabalar! Öncelikle hepinize sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Sizin sayenizde "Katıl Butonu" açıldı! Katıl ile kanala destek olmak isterseniz sizin için 4 farklı...
- Reklam -