Salı, Mart 28, 2023
Ana SayfaSTAR WARSCommander Cody (CC-2224) Kimdir?

Commander Cody (CC-2224) Kimdir?

Merhabalar sevgili FSD okurları. İlk yazımda sizlere klon taburları hakkında bilgi vermiştim. Bu sefer de klon komutan ve kaptanlarından birkaçı hakkında detaylı bir yazı yazmaya karar verdim. Serimize Commander Cody ile başlayacağız ve ardından Commander Wolffe ve Captain Rex gelecek. Yazmamızı istediğiniz klonlar olursa Instagram adresimizden veya Discord sunucumuzdan bize bildirebilirsiniz. İyi okumalar dilerim 。◕‿◕。

 

Commander Cody

Cody veya CC-2224, Klon Savaşları (Clone Wars) sırasında bir klon mareşal komutanıydı (Clone Marshal Commander). 7. Gök Kolordusu’nu komuta etti ve Büyük Cumhuriyet Ordusu’nun bir parçası olan 212. Taarruz Taburunu (212th Attack Battalion) bizzat yönetti. Yüksek Jedi Genarali Obi-Wan Kenobi’nin emrinde görev yaparken sık sık Kaptan Rex (Captain Rex), Jedi General Skywalker ve Padawanı Ahsoka Tano ile çalıştı. Cody, her zaman emirleri yerine getiren sadık bir asker ve aynı zamanda taktik becerileri yüksek olan biriydi.

 

 

İlk Dönemleri:

İlk olarak CC-2224 olarak bilinen Cody, Kaminolular tarafından liderlik eğitimi için seçilmeden önce, ilk olarak Cumhuriyet’in Büyük Ordusu için klonlanmış bir subaydı. Cody, sahaya çıkmadan önceki eğitim döneminde Kaptan Rex (CC-7567) ile tanıştı ve çok iyi arkadaş oldular.

 

Klon Savaşları:

7. Gökyüzü Kolordusu’nun lideri ve komutanı olan Cody, Geonosis‘e yapılan ilk saldırıda yer almamasına rağmen, Jedi Generali Obi-Wan Kenobi ile eşleştirildi. Klon Savaşları’nın başlangıcında Cody bir yüzbaşıydı ancak General Kenobi yeteneğini görünce terfi için askeri tavsiye etti ve Cody en yüksek pozisyona ”Mareşal Komutan” rütbesine terfi edildi.

 

Ek Eğitim:

Klon Savaşlarına birkaç ay kala Cody, kayıtlı komutanlar arasında bağımsız düşünceyi kışkırtmak için tasarlanan ARC askeri Alpha-17 (ARC trooper Alpha-17) tarafından yönetilen deneysel bir eğitim alayına girebilmek için geçici olarak savaştan çekildi. Cody, yeni keşfedilen bağımsız çizgisinin bir işareti olarak “Cody” adını aldı ve zırhını daha önce yalnızca ARC’larda bulunan ekipmanlarla özelleştirmeye başladı.

 

Christophsis Savaşı (Battle of Christophsis):

General Anakin Skywalker ve Özel Harekât klon askerleri, Amiral Trench‘i gizlenmiş bir gemiyle yendikten sonra Cody ve Obi-Wan Ayrılıkçı ablukasını yok etti. Cumhuriyet, Christophsis’teki Kuzey ve Güney Kulelerindeyken, Ayrılıkçılar gizemli bir şekilde nerede olduklarını ve onlara nasıl saldıracaklarını biliyorlardı. Cumhuriyet’e farklı yönlerden saldırarak onları geri çekilmeye zorladılar ve üslerine çekildiler.

Üsse döndüklerinde liderler, droidlerin yerlerini nasıl bildiklerini anlamaya çalışıyorlardı. Aralarında bir hain olması gerektiğine karar verdiler. Anakin Skywalker ve Obi-Wan Kenobi, Asajj Ventress‘le yüzleşmek için ayrılmak zorunda kaldılar. Bu yüzden klonlara haini bulma görevi verildi. Cody ve Rex soruşturma sırasında Çavuş Slick‘in müfrezesine ait bir sinyal buldular. Komutanlar, hainin kim olduğunu bulmak için müfrezeye bir odaya konuşlanmalarını emretti. Sırayla askerlerle konuşmaya başladılar.

Önce Jester ile konuştular, sinyal gittiğinde silahını temizliyordu. İki asker yemekhaneye gitmişti, bir asker kolunu düzeltmeye gitmişti ve Chopper yemekhanede olduğu konusunda yalan söylemeye çalışmıştı. Diğer askerler onun orada olmadığını söyledi ve onu suçladılar. Chopper bu duruma sinirlendi ve öfkeyle Slick’e nerede olduğunu sordu ama Slick’in herhangi bir mazereti yoktu. Bu yüzden Chopper, Jediler geri döndüğünde uygun bir soruşturma yürütülmesini istedi.

Fakat Rex, Slick’in Jedilerin gittiğini bildiğini fark etti. Bunu bilmemesi gerekiyordu ve onun hain olduğu ortaya çıkınca Slick kaçtı. Cody ve Rex onun peşinden gittiler ama onu takip ettiklerinde Cumhuriyet’in cephaneliğini havaya uçurdu. Bir asker, Slick’in komuta merkezine koştuğunu gördüğünü bildirdi ve Cody, Slick’in kaçmayacağından emin olmak için Slick’in müfrezesine çevreyi koruma görevini verdi. Cody ve Rex komuta merkezine gittiler ve Slick’in içine düşmesi için bir tuzak kurdular. Tuzak işe yaradı ve Slick Cumhuriyete ihanetten tutuklandı.

 

Rishi Ayı Savaşı (Battle of Rishi Moon):

Cody ve Rex, araştırmak için Rishi Ay karakoluna gönderildi. Oraya vardıklarında bir şey şüpheli görünüyordu ve karakolun BX komando droidleri tarafından alındığını fark ettiler. Cody ve Rex’in mekiklerinin yok edilmesiyle sonuçlanan küçük bir çatışma yaşandı. İki klon kaçtı ve istasyondan kurtulan Echo, Fives ve Hevy ile buluştuktan sonra, Rex üsse sızmak için bir plan yaptı. Komando droidlerini yok ettikten ve istasyonun kontrolünü yeniden ele geçirdikten sonra, Cumhuriyet’in Kamino’yu yok etmeye ve Cumhuriyet’in silah üretimini durdurmaya niyetli General Grievous liderliğindeki Ayrılıkçı bir filodan şüphelenmemesi için tamamen açık sinyalle bağlandığını keşfetti. Sinyali kapatamadılar ve destek isteyemediler. Tek seçenekleri üssü yok etmekti.

Klonlar patlayıcılar kurdu ve üssü işgal etmeye başlayan bazı droidlerle savaştı. Patlayıcıların etkinleştiricisi çalışmıyordu ve Hevy onu tamir etmeye gönüllü oldu. Diğer klonlar bir havalandırma deliğinden geri çekildikten sonra Hevy, patlayıcıların manuel olarak etkinleştirilmesi gerektiğini öğrendi. Daha fazla istilacı droidi patlattı ve yok etti, ancak vuruldu. Patlayıcıları çalıştırdı ve tüm üs alevler içinde kaldı. Cumhuriyet, droidlere karşı koymak için hemen klonlar gönderdi.

 

 

Üçüncü Kamino Savaşı (Third Battle of Kamino):

Rishi Ay karakolunun yok edilmesinin ardından, Komutan Cody, Jedi Generalleri Kenobi, Skywalker ve Kaptan Rex ile General Grievous ve Asajj Ventress arasında, klonların ana gezegeni Kamino’ya saldıracaklarını belirten bir kod hologramını izledi. Cody ve Rex ile 501. Lejyon için Kamino’ya Jedi General Shaak Ti için takviye olarak sevk edildi. İstila sırasında Cody ve Rex komuta merkezinde savaşı yönetiyordu ve Kamino’ya saldırı sırasında Cody ve Rex klon kışlasına Fives, Echo, 99 ve bazı harbiyelilere yardım etmek için gittiler. Grievous’un droidleri kışlaya saldırdığında, onu savunmayı başardılar. Ancak ”99” isimli klon vuruldu. Kamino Savaşı’nın ardından Echo ve Fives, Rex ve Cody tarafından “ARC askeri” statüsüne terfi ettirildi.

 

Utapau Savaşı:

General Grievous’un Utapau’da olduğu görüldükten sonra, Jedi Yüksek Konseyi, Jedi Yüksek Generali Obi-Wan Kenobi’yi klon taburuyla birlikte onu yok etmesi veya yakalaması için gönderdi. 212. Saldırı Taburu Cody tarafından yönetiliyordu. Kenobi, General’in orada olup olmadığını doğrulamak için kişisel yıldız savaşçısıyla gezegene tek başına gidecekti. Kenobi, General Grievous ile şiddetli bir dövüş düellosuna girerken, Cody adamlarını Pau’an Şehri boyunca tüm droidleri yok ederek yönetiyordu. Kenobi General’i yok ettikten sonra Komutan Cody’e ve adamlarına güçlerini bir sonraki seviyeye taşımasını emretti ve Cody de Kenobi’nin düşen ışın kılıcını geri verdi.

Şansölye Palpatine’den Emir 66‘yı yürütmesini emreden bir mesaj aldı. Bu emir daha sonra bio-çipi nedeniyle Kenobi’ye karşı dönmesine neden oldu ve bir ATTE’nin Kenobi’ye ateş etmesini emretti. Kenobi, Varactly’sinden ayrıldıktan ve düştükten sonra Cody, Jedi’dan haberdar olmak için Kenobi’nin ölümüne ikna olmadı. Probe Droidin vücudunu bulmasını emretti. General Grievous’un Starfighter’ının gezegenden kaçtığını öğrendiğinde korkuları doğrulandı.

 

Galaktik İmparatorluğun Yükselişi:

Emir 66‘nın ve Galaktik İmparatorluk’un oluşumunun ardından Cody ve klonların geri kalanı Stormtrooper’ların ilk nesli oldu. Zamanında klon olmayan askerler askere alındığında Cody Kamino’da yeni Stormtrooper’lar için eğitmen oldu.

 

Kişilik ve Özellikler:

CC-2224 olarak da bilinen Cody, General Kenobi ile ortak bir dostluğu paylaşan sadık bir komutandı. Savaş alanı deneyimine ve liderlik becerilerine dayanarak, Jedi arkadaşları ve klon askerleri tarafından saygı görüyordu.

Cody, temkinli bir asker ve strateji kurmada çok başarılıydı. 212. Taburu zafer üstüne zafere taşıdı. Sık sık Kaptan Rex ile takım kurdu ve onunla kurduğu dostluktan zevk aldı. Cody, özellikle mükemmel yakın dövüş becerilerine sahipti ve saldırıları genellikle silahını kullanmanın yanı sıra düşmanlarına karşı vücut çarpmaları, tekmeler ve yumruklar içeriyordu. Cody ayrıca göğüs göğüse dövüşlerde ustadır ve Slick’i tek bir yumrukla nakavt edebilmiştir.

Cody, silahlarda son derece yetkindir. İkili DC-17 el blaster’ı yerine standart bir blaster tercih ediyordu çünkü daha uzun mesafelerde hassas atışlar yapmasına olanak sağlıyordu. Cody, bir komutan olarak ek eğitim aldı ve ikinci eliyle blaster’ini sabitlemeden düşmanların kafalarını vurabiliyordu.

 


FSD’yi Destekle!

Figürcünün Seyir Defteri’ni tüm platformlarda desteklediğin için çok teşekkür ederiz! =)

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► ByNoGame BAĞIŞ LİNK
► FSD Tisho SATIŞ MAĞAZASI

 

BENZER HABERLER
Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

0
Gentle Giant LTD, Gentle Giant Book of Boba "Gamorrean Guard" heykelini duyurdu! Diziyi izleyenler hatırlayacaktır; Boba Fett, Hutt Jabba'nın suç imparatorluğunu devraldığında, Bib Fortuna'yı dağıtarak,...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -