Pazar, Kasım 27, 2022
Ana SayfaHABERLERDamtoys'un Warcraft Evreninden "MEDIVH" Statüsü ön-siparişte!

Damtoys’un Warcraft Evreninden “MEDIVH” Statüsü ön-siparişte!

Damtoys'un Warcraft Evreninden "MEDIVH" Statüsü ön-siparişte!
Medivh, Statue by Damtoys Epic Series: Warcraft Premium Statue 

Hearthstone, kitaplar ve tabi ki Reign of Chaos ile dahil olduğum World of Warcraft evrenini, fantezi-bilim kurgunun jönleri arasına çok rahat koyarım. Severim yani Warcraft Dünyası’nı. Mayıs 2016’da vizyona giren Warcraft, izlemesi çok keyifliydi. Murdoclardan, yapılan büyülere, küçük referanslar vererek bize keyifli 2 saat geçirtmişti. Ama buna rağmen daha iyi bir film olabilecekken benim için yetersiz kalmıştı.

Bugün ise Damstoys’un “Premium Statue” lerinin 5. si olan Medivh statüsüne göz atacağız. İlk dikkatimi çeken şey, Statünün filmde Medivh’i canlandıran Ben Foster ile benzerliği oldu. Mimikler ve yüz hatları bu kadar benzeyebilirdi. Heykelin saç yapımı üzerinde çok iyi çalışıldığı da gözden kaçmıyor. Güzel işçilik. Figür, Medivh’in Karazhan’da büyü yapmaya hazırlandığı anı canlandırıyor. Statü, bir büyücü karaktere göre gayet sade bir tarza sahip. Bu sadeliğin aktarılmasını başarılı buldum ama ben karakterimizin büyü yaptığı bir anın canlandırılmasını tercih ederdim. Platforma gelecek olursak yapı inanılmaz detaylarla donatılmış. Parçalanmış kısımlar, kökler, mumlar vs. Yaklaşık 70 cm uzunluğundaki Statü, Temmuz-Eylül aylarında satışa açılacak. Ön-siparişte olan figürümüz $900 gibi bir fiyata sahip.

Detaylar ve Boyutlar

Ürün Boyutu: 27.2″ H (690.88mm) x 12.2″ W (309.88mm) x 17.7″ L (449.58mm)

Ağırlık: 14.51 kg

Kullanılan Malzemeler: Polystone, PVC, Kumaş, Tüy

Ürünün web sayfası: https://goo.gl/HsDx7a

MEDIVH’E DAİR:

Doğduğunda annesi Aegwynn tarafından ergenlik çağlarında ortaya çıkmak üzere bazı güçler verildi. Zamanı geldiğinde bu güçler, babasının ölümüne ve kendisinin ise komaya girmesine sebep oldu. 20 yıl sonra uyandığında Karazhan’a yerleşti ve orada yaşamaya başladı.

Medivh, “Burning Legion” a karşı yapılan savaşlarda büyük güçlere sahip antik koruma hattı Tirisfal’ın son koruyucusu. Doğduğu andan itibaren, Medivh’in bedeninin içinde ve onu kullanan, Azeroth’u ele geçirmek isteyen “Demonlord Sargeras” vardı. Medivh, ork “warlock” olan Gul’dan ile iletişime geçti ve Dark Portal’ı açtılar. Sargeras tarafından ele geçirilmiş büyücü, Lothar tarafından öldürüldü.

Medivh, 3. Savaşın başlamasından önce gizemli bir yol gösterici olarak geri geldi. Kalimdor’da yaşayan ölümlü ırklar arasında ittifak kurmak için olayları manipüle etti ve “Battle of Mount Hyjal” da yol gösterdi ve zaferi sağladı. “Koruyucunun Büyük Asası” Atiesh’e sahipti.

[foogallery id=”3717″]

 

Kaynak:

Ulaş Benli
Ulaş Benlihttp://www.figürcününseyirdefteri.com
Figürcünün Seyir Defteri Yayın Editörü
BENZER HABERLER
Diamond Select Toys, G.I. Joe, Marvel ve Star Wars ağırlıklı yeni ürünlerini duyurdu! 

Diamond Select Toys: G.I. Joe, Marvel ve Star Wars figürleri!

0
Diamond Select Toys, G.I. Joe, Marvel ve Star Wars ağırlıklı yeni ürünlerini duyurdu! Uzun zamandır DST ürünleri almıyor ama açıkçası duyurdukları Doctor Strange heykeli ile...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili Emre Uzunboy!

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Emre Uzunboy!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili Emre Uzunboy! Hem YouTube kanalında yeni başladığı Takipleştiklerim Show'u ve içerik üreticisi olarak...
- Reklam -