Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

DC Collectibles: ‘Kasım’da Aşk Başkadır’ Dedi!

DC Collectibles: 'Kasım'da Aşk Başkadır' Dedi
Fotoğraf: Dc Colelctibles

HEYKEL

DC Collectibles: ‘Kasım’da Aşk Başkadır’ Dedi!

Fotoğraf: DC Collectibles

”You’re catnip to a girl like me. Handsome, dazed, and to die for.”

DC Comics hayranlarını havalara uçuracak, hatta uzaya çıkartacak bir haberimiz ile karşı karşıyayız. Yazarken bile heyecanlanmamak elde değildi. DC Collectibles markası, bir gün içinde öyle duyurular yaptı ki yer yerinden oynadı. Çünkü, Kasım’da aşk başkadır dediler ve Kasım 2018‘de çıkacak yeni güzel cicilerini görücüye çıkardılar. Sizleri çok oyalamadan hemen sırasıyla göz gezdiriyoruz.

Fotoğraf: DC Collectibles

İlk haberimize DC Comics‘in Gotham City Sirens ekibi olan CatwomanPoison Ivy ve Harley Quinn ile başlıyoruz. Üçünün de statüsü son derece harika olmuş. Siyah ve koyu kırmızı tonları ile beyaz rengini ideal bir çift gibi kombin etmişler. 6.76 inç uzunluğunda oldukları da açıklandı. Yarı Japon yarı Koreli olan hanım hanımcık Sho Murase tarafından tasarlandı bu cici kızlar. Özellikle Poison Ivy ve Harley Quinn cidden çok iyi duruyor. Çıksa da alsak hemen.

Fotoğraf: DC Collectibles

Az önce bahsettiğimiz DC Comics‘in Gotham City Sirens ekibi olan CatwomanPoison Ivy ve Harley Quinn‘in alternatif bir versiyonu var. Noel kompseti olarak karşımızdalar bu sefer de. Siyah ve koyu kırmızı tonları ile beyaz renk daha güzel duruyor açıkçası. 

Fotoğraf: DC Collectibles

Hazır üçerli üçerli giderken şimdi de bir başka üçlümüz olan Justice League üçlüsü karşımızda. Superman, Wonder Woman ve Batman. Ülkemizde de basılan DC Comics çizgi romanlarından yakından tanıdığımız Jim Lee tasarımları ile statü olarak Trinity‘miz geri dönüyor. Üçlü paket olarak satışa sunulacakmış. Boyutları da 7 inç. Jim Lee‘nin figür tasarımları pek tutulmasa da belki bu sefer statü olarak bir rağbet görür diye umuyoruz.

Fotoğraf: DC Collectibles

Superman statüleri ve figürleri arasında her zaman agresif, şeytani, sinirli ve deli dolu Superman‘ler çok dikkat çekmiştir ve ilgi görmüştür. DC Collectibles de bundan dolayı Evil Superman modunda bir Superman statüsünü duyurdu. Klasik Superman kostümüyle o kırmızı şeytani gözleri bir arada görebileceğiniz belirli statülerden bir tanesi Kasım ayından itibaren sizin olacak isterseniz. Jim Lee tasarımı olan bu statümüzde 12 inç boyutundadır.

 

Harley Quinn:

Fotoğraf: DC Collectibles

Gönüllerin gizli sevdalısı, DC Comics hayranlarının hayallerindeki aşkı olan Harley Quinn‘in klasik statüsü olmadan olur muydu hiç bu haberimiz. Michael Turner tasarımıyla Kasım ayından itibaren kendisi de o meşhur kostümü ile yeniden sahnelerin ve koleksiyonların tozunu attırmaya devam edecek. Özellikle statünün altındaki standın da Harley Quinn yazılarından oluşması güzel bir detay olmuş.

Fotoğraf: DC Collectibles

Evet, beni en çok heyecanlandıran habere. Hayatımıza Dark Nights: Metal ile giren, çıktığı günden beri ciddi manada hard tarzı olan, bir süper kahraman çizgi romanlarında tasarımlara göre sert olan, DC Comics‘in yeni karakterlerinden The Batman Who Laughs statüsü karşımızda. Greg Capullo tarafından tasarlanan bu karakterimiz, Jonathan Matthews tarafından da statüye dönüştürülmüş. Açıkçası bunun bir de figürü çıksa tadından yenmez.

Catwoman:

Fotoğraf: DC Collectibles

DC Collectibles çılgınlığı devam ediyor! 

DC Cover Girls koleksiyoncuları için mutlu bir haberimiz var. DC Comics evreninin güçlü kadınlarından esinlenerek yapılan DC Cover Girls serisi, önemli bir statü serisidir. Joelle Jones tarafından tasarlanan ve Jack Mathews tarafından da statüye dönüştürülen Catwoman‘ımız, bu statüsünde bile rahat durmuyor. Direk kasaların üstünde soygun öncesinde yakalanıyor.

Fotoğraf: DC Collectibles

Şu sıralar Titans dizisi, dizideki kahramanlarımızın tasarımlarından dolayı baya bir ilgi alanında. İşte o tasarımlardan birisi de Raven‘e ait olan tasarımdı. Dizideki haline pek sıcak bakılmasa da biz klasik haline bakacağız Kasım ayında çıkacak olan statüsünden dolayı. George Perez‘in çizimleri ile ve Joe Menna‘nın heykelciliği ile ortaya çıkmış Raven statümüz. Raven‘in duruşu ve altındaki alevler gayet iyi olmuş diyebiliriz.

Watchmen:

Fotoğraf: DC Collectibles

DC Comics ile Vertigo Comics‘in ortak projelerinden birisi olan, Frank Miller ile birlikte çizgi roman dünyasını değiştiren sanatçı olarak kabul edilen ve hayatımıza From Hell ile V For Vendetta gibi tarihi eserleri kazandıran Alan Moore‘un Watchmen eserinden çıkan iki figür ile beraberiz. Bunlardan bir tanesi, The Comedian. Diğeri de Marionette. Bu iki figür Kasım ayından itibaren Doomsday Clock ismiyle ikili paket olarak satışa sunulacak.

 

Fotoğraf: DC Collectibles

DC Comics‘in sıra dışı figür ve statü serileri olduğunu biliyoruz artık. İşte bunlardan birisi de kendisine has özel tasarımları olan DC Bombshells diyebiliriz. Kasım ayından itibaren de yeni bir DC Bombshells deluxe statüsü göreceğiz. Tasarımımız 1940‘lı yıllardan ilham almış. Ant Lucia‘nın çizimleri ve Jack Mathews‘in heykelciliği sayesinde ortaya bu güzel eser çıkmış.

Fotoğraf: DC Collectibles

Wonder Woman, Dave Cortes‘in tasarımıyla DC CORE serisinde bu muhteşem statüsü ile yeniden DC Comics evreninde hayat buluyor. Statümüz, Wonder Woman, bileklikleriyle kurşunlara karşı koyması sahnesinden esinlenilmiş. Hatta statüde kurşun efekti bile yer alıyor. PVC olan bu statü de Kasım ayından itibaren yerini alacak koleksiyonlarda.

Batgirl:

Fotoğraf: DC Collectibles

Geldik son haberimize. PVC olan bu Batgirl statümüz, DC Core serisinin şimdilik son üyesi gibi gözüküyor. Batgirl‘in hayat dolu gülümsemesi ile savaşa hazırlanma duruşunu bir cep telefonu üstünde göreceksiniz. Standın alt tarafı cep telefonu olarak tasarlanmış çünkü. Sam Greenwell tarafından ortaya çıkarılan bu statü de Kasım ayından itibaren sizlerin olacak.

 

 

Yorumlar

Daha Fazla HEYKEL

Advertisement

Çok Okunanlar

Advertisement Jedbang Collectibles
Advertisement
To Top