Pazartesi, Mart 27, 2023
Ana SayfaLİSTELERDC Evreninin En Önemli Süper Kahraman Takımları

DC Evreninin En Önemli Süper Kahraman Takımları

Bir elin nesi var, iki elin sesi var demiş atalarımız. Çizgi roman okurları en sevdikleri kahramanları aynı cephede sırt sırta savaşırken görmek istediklerini belirttiler ve bu talep sonucunda ilk süper takımlar doğdu. Bu listede bu takımların en önemli olanlarına değineceğiz.

 

Justice League International

Justice League International, adı üstünde JLA‘in dünya çapında birleşmiş devletlerin kısıtlaması altında çalışan bir koludur. Takım; Booster Gold, Blue Beetle, Guy Gardner, Martian Manhunter, Elingated Man, Sue Dibney ve Shazam gibi üyelerden oluşmaktadır.

Justice League International by adamantis on DeviantArt

 

The Outsiders

Baştan Batman’in kişisel saldırı timi olarak başlamış ve onun emirlerince hareket eden Black Lightning, Metamorpho, Katana, Geo Force ve Halo‘yu içeren bir takım olsa da Nightwing‘in Teen Titans‘tan ayrılmasıyla reforme olarak onun emri altında bir takım haline gelmiştir.

The Outsiders Explained: What Is the New DC Team in Young Justice Season 3? - IGN

 

Bat-Family

İlkin Batman ve Robin’den itibaren olan bu takım, Batman’in Gotham’ı ondan sonra güven altında tutacak kişilerden oluşturduğu bir takım/ağdır. Şimdilerde takımda Batman, Nightwing, Batgirl, Red Robin, Red Hood, Robin, Batwoman, The Signal, Stephanie Brown, Catwoman ve Huntress bulunmaktadır.

Batman Family | DC Database | Fandom

 

Teen Titans

Teen Titans, yancı kahramanlardan oluşan ve asıl adamlardan bağımsız hareket edebilmeleri için oluşturulan bir takımdır. Takımda Nightwing, Aqualad, Kid Flash, Wonder Girl, Beast Boy, Raven, Cyborg ve Starfire gibi toy kahramanlar yer alır.

Nightwing's Teen Titans Are All Grown Up in Perfect Team Art

 

The Legion of Superheroes

The Legion of Superheroes için 31. yüzyılın Justice League’i demek yanlış olmaz sanırım. 21. yüzyılın kahramanlarını örnek alarak birleşmişlerdir ve gezegenleri koruma ülküsünce hareket etmektelerdir.

Bu devasa takımın bazı üyeleri: Lightning Lad, Saturn Girl, Cosmic Boy, Light Lass, Brainiac 5, Ultra Boy, Mon El

Revival of the Legion of Super-Heroes is coming in the not too distant future

 

Justice Society

DC evreninin ilk takımı olan JSA, 2. Dünya Savaşında kurulmuştur. İnsanlığı Naziler, süper kötüler ve diğer tüm tehditlerden korumak için bir araya gelen altın çağ kahramanlarından oluşmuştur.

Orijinal takımın üyeleri arasında Hawkman, Hawkwoman, Starman, Hourman, Green Lantern, Flash, Johhny Thunder, The Atom, Wildcat ve Sandman bulunmaktadır.

Justice Society: World War II; James Purefoy: A Discovery of Witches; Legends | SYFY WIRE

 

Justice League

Superman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Aquaman, Batman, Martian Manhunter ve Cyborg gibi üyeleri barındıran bu takım, Dünya’nın en gözde takımıdır. Öyle ki diğer tüm takımlar lige bel bağlamaktadır. Zeka ve gücün bir karışımı olan takıma kurulduğu günden itibaren birçok kahraman katılmıştır.

Justice League Reading Order


Darth Vader Star Wars GIF - Darth Vader Star Wars Rule The Galaxy - Discover & Share GIFs

Discord’a Katılmak için:

DISCORD

Fsd’yi Desteklemek İçin:

BYNOGAME
► FSD Dükkan:
Basmatik
Tisho

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Instagram
Facebook
Twitter

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

FSD Öneriyor: Favori Oyunlarımız!

0
Selamlar sevgili FSD ahalisi! Hatırlayanlarınız varsa eskiden yazarlarımızla birlikte favori filmlerimizi, dizilerimizi vs içeren listeler yazardık burada. Birden bu yazılar aklıma geldi ve yeni...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -