Salı, Eylül 27, 2022
Ana SayfaÇİZGİ ROMANDCeased Çizgi Roman İncelemesi

DCeased Çizgi Roman İncelemesi

DCeased, 2019 yılının Mayıs ayında başlayıp Ekim ayına kadar devam eden Tom Taylor tarafından yaratılmış 6 sayılık bir seridir.

Hikaye alternatif bir zaman çizgisinde başka bir evrende geçmektedir. Bu evrendeki Justice League, Apokolips ordularını yenmiş ve geri püskürtmüştür. En azından böyle görünür.

Halbuki Darkseid, Dünya’ya almak için geldiği şeyi, Cyborg‘u almıştır bile. Yarı insan yarı Apokoliptik bilgisayar olan Cyborg, içerisinde Anti hayat denklemini bulundurmaktaydı. Bu da onun Darkseid için büyük bir hedef haline gelmesine yeterli bir sebepti. Zaten denklemin yarısına sahip olan Darkseid diğer yarısını da ele geçirmek için Black Racer‘ın yardımına ihtiyaç duyar.

DC Comics DCeased #4 Review - Geek Vibes Nation

Black Racer’ın gelmesi ve Cyborg‘un denklemden arındırılması işlemi sırasında bir şeyler ters gitmiş ve denklem bir virüse dönüşmüştür. Öyle ki bu virüs hem bilgisayar hem de organik bir virüs hibritidir. Bu şekilde ağlar yoluyla yayılıp canlılara bulaşabiliyordu. Saniyeler içinde Dünya’daki tüm ağa bağlı cihazlara yayılan bu virüs, ekrana bakan her canlıyı bir zombiye çevirmiştir. Neredeyse tüm Dünya zobiye dönüşmüş ve Dünya en kudretli kahramanlarından bazılarını kaybetmişken geri kalan iyi ve kötüler bu ayrımı ortadan kaldırıp ortak bir amaç uğruna hayatta kalma savaşında aynı saflara geçmiştir.

Sizlere tavsiyem serinin ilk kitabını one-shot bir şekilde okuyup devam kitaplarını es geçmeniz olacaktır. Zira devam kitapları ilk kitabın verdiği hazı veremeyip aynı tempoyu da tutturamamakta.

Hiç beklenmedik iş birlikleri, ölümler ve hikayeye canlılık katan çizimlerle dolu harika post apokaliptik atmosfere sahip bu seri gerçekten benim favoriler listemde en üstlerde yerini aldı. DC seven sevmeyen herkesin zevk alabileceği aksiyon fakat bir o kadar da dram barındıran bu hikayeyi tüm okurlarımıza öneriyorum!


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

Okumanız Gereken 5 DC Çizgi Romanı

0
Merhabalar! Yine bir çizgi roman listesiyle sizlerle birlikteyim^. Bu listede okumanızı önerdiğim DC Comics'in kült çizgi romanlarını listeledim. DC gibi devasa bir evrenin külliyatından...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Mighty Thor: Love & Thunder Aksiyon Figür İncelemesi

0
Figürcünün Seyir Defteri'nde bugün! Dreamers'ın bize yolladığı Hasbro Marvel Legends - Thor: Love & Thunder serisine devam ediyoruz! Serinin en beğendiğim figürlerinden birisi Mighty Thor...
- Reklam -