Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Neca, İlk 1/4 ölçekli “Ultimate” figürünü duyurdu: Deadpool!

Fotoğraf: Neca

AKSİYON FİGÜR

Neca, İlk 1/4 ölçekli “Ultimate” figürünü duyurdu: Deadpool!

Neca - Marvel "Merc With A Mouth", Deadpool!

Neca – Marvel “Merc With A Mouth”, Deadpool!

“I love the smell of 372, 844 pancakes in the morning. Smells like victory.”

Dünya’nın en yetenekli, en geveze, en komik, en tehlikeli, taco sevdalısı paralı asker Deadpool karşınızda!

Neca’nın bu sene duyurduğu en bomba haberlerden bir tanesi IT filminin karakteri olan “Pennywise” idi. Bir diğeri de geçtiğimiz günlerde duyurulan 1/4 ölçekli Deadpool figürü! Kesinlikle ve kesinlikle diğer 1/4 figürlerinden çok daha eğlenceliği olduğunu ifade etmem sanırım yanlış olmaz! Eğer Deadpool seviyorsanız bu figürü kesinlikle koleksiyonunuza eklemek için para biriktirmeye başlamanızı tavsiye ediyorum!

Marvel’in “Merc With A Mouth”, Deadpool figürü diğer 1/4 ölçekli karakterlerden ayıran en büyük özelliklik hiç kuşkusuz ki “Ultimate” olarak piyasa sürülecek olması. Klasik olarak 30 noktadan hareket noktasına sahip figürü efsane haline getiren şey ise kesinlikle aksesuarları gibi gözüküyor! Zira Deadpool ‘un karakterini nefis şekilde ortaya çıkartmışlar.

Değiştirilebilir baş ve elleri ile bol bol ifade imkanı sunuyor. Silah aksesuarları olarak ise; Makinalı tüfek, saldırı tüfeği ve tabanca bunun yanında her biri sökülebilir patlama efekti ve silah kılıfları içeriyor.

Neca - Marvel "Merc With A Mouth", Deadpool!

Neca – Marvel “Merc With A Mouth”, Deadpool!

Bitti mi? Hayır!  Kılıflı katanalar, sai bıçağı; “MR-D” madalyon kolye, beyzbol şapkası, eritilmiş peynir pizza sosları; unicorn; ve, elbette bir chimichanga. Şu saydıklarım bile bu figürü almak için birer bahane!

Bu figür 1/4 koleksiyoncuları ya da sadece Deadpool sevenlere değil koleksiyonla ilgilenen herkesi heyecanlandıracak gibi. En çokta beni! Aahaha.

Deadpool Kimdir?

Deadpool Fabian Nicieza ve Rob Liefeld tarafından ilk olarak New Mutants’ın 98. sayısında kötü karakter olarak çıkmıştır. Sonra Wolverine’nin kurduğu X-Force’a katılıp iyilerin safına geçmiştir ama tam olarak iyi bir karakter değil Anti-Kahramandır. Yaratıcılarından Rob Liefeld bir Teen Titans hayranıdır oradaki Deathstroke’un parodisi olarak Deadpool ortaya çıkmıştır. Deathstroke’un gerçek adı Slade Wilson’dır Deadpool’un ise Wade Wilson’dır.

Merc With a Mouth olarak tanınır çünkü çok konuşkandır. Domino onun konuşarak bir adamı intihar bile ettirebileceğini söyler. Deadpool’u diğer karakterlerden ayıran özellikse onun 4. duvarı kırabilmesi yani kendinin bir çizgiroman (oyun, çizgifilm vs.) karakteri olduğunu bilmesidir. Okuyucu ile iletişime geçebilir, gerçek dünyayla alakadar konuşabilir bu çoğunlukla okuyucuyu güldürür. Deadpool Taco ve Chimchanga’ya bayılır. Komik bir kişiliğe sahiptir. Kafasında iki ses vardır biri akılcı diğeri ise eğlenceli fakat saçma şeyler söylemektedir.

Kaynak: Wikipedia

Comments

More in AKSİYON FİGÜR

To Top