Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

NYCC 2018: Diamond Select Toys!

AKSİYON FİGÜR

NYCC 2018: Diamond Select Toys!

New York Comic Con 2018 arz-ı endamların Diamond Select Toys standına göz gezdirelim!

Etkinlikte yer alan Diamond Select Toys ürünlerinden bazıları çoktan ön siparişe açıldı bile! Sizler için gözümüze çarpan figürleri ve detaylarını listeledik.

*Tüm ürünler para harcamanız daha kolay olsun diye orjinal isimleriyle listelenmiştir.

 •  Marvel Comic Gallery Spider-Man Webbing PVC Diorama ($45.00)

İlk ürün Spider-Man severler için geliyor. Yepyeni bir heykel tasarımıyla Marvel Gallery PVC ailesine katılan Spider-Man bu sefer tam anlamıyla mahallenizin kahramanı olarak pozlanmış. Yaklaşık 7″ yüksekliğinde ve 11″ genişliğinde olan bu detaylı Alterton çalışması Ceasar tasarımına dayanıyor.

 •  DC Comic Gallery Supergirl Comic PVC Diorama ($45.00)

Kara Zor-El dinamik görüntüsüyle DC Gallery serisine katılıyor. Alevlerin içinden zincirlerini koparıp gelen 10″ lik bu diorama heykel James Marsano tarafından Ceasar tasarımlarına dayanarak çalışılmış.

 •  DC Comic Gallery Red Death PVC Diorama ($45.00)

Dark Knights: Metal serisine ölümcül bir ekleme ile DC Gallery serisine devam ediyoruz. Batman veya Flash koleksiyonunuza çok şık bir ekleme olacağını düşündüğümüz bu 10″ diorama yine Alterton tarafından Ceasar tasarımlarına dayanarak işlenmiş.

 

 •  DC Comic Gallery Metal Wonder Woman PVC Diorama ($45.00)

Dark Knights: Metal serisinden bir başka ürün ise Batman: Merciless dünyasından geliyor. 9″ boyutunda, tasarımı Ceasar’ a ait, Cortes Studio tarafından hazırlanan Wonder Woman birkaç kişiyi enselemiş bile; yol üstü ahtapot yahnisini de es geçmiyor.

 •  DC Comics Vinimates Vinyl Figures Series 4 ($9.99)

DC Evreni, Vinimates serisine eklenen yeni vinil figür setleriyle genişlemeye devam ediyor. 4″ lik blok figür setine katılan yeni isimler Flash, Green Arrow ve Supergirl olarak belirlenmiş. Barry Bradfield tarafından tasarlanan figürlerin hepsi çizgi romanlardan aşina olduğumuz çizgilerle hazırlanmış.

 •  DC Movie Gallery Dark Knight Batman PVC Diorama ($45.00)

PVC dioramalarda Gotham’ın kahramanı Batman tabi ki es geçilemezdi. DC Movie Gallery serisine eklenen son figür Christopher Nolan yapımı Kara Şovalye filminden geliyor. Dioramada Batman’i, Joker’İn geride bıraktığı karmaşanın ardında elindeki kartı incelerken görüyoruz. 9″ boyutundaki bu filme özgü heykel Shawn Knapp tarafından tasarlanmış ve Rocco Tartamella tarafından hayata geçirilmiş.

 •  DC Movie Gallery Dark Knight Rises Bane PVC Diorama ($45.00)

Dark Knight’tan bahsedip Bane’i anmamak olmaz tabi. Yine Rocco Tartamella ve Shawn Knapp ikilisinin ellerinden çıkmış 11″ lik heykel Bane’i, Gotham fatihi olarak kamuflaj tasarım aracının üzerinde resmetmiş. Böbür böbür!

 • Ghostbusters Select Action Figures Series 10 Asst. ($24.99/adet)

Peter, Ray ve Stay-Puft Marshmallow Man’den oluşan 3 yeni figür ile Ghostbusters efsanesi devam ediyor. Yeni tulumları ve teçhizatlarında görüldüğü üzere figür tasarımlarında animasyon seri dikkate alınmış. Ray ve Peter 7″ boyutunda, göbekli dostumuz ise 8″ olarak satışa sunulmuş durumda. Daha önce Series 6 da başlatılan itfaiye dioraması ile de tam uyum göstermeleri cabası! Yuri Tming’e tasarımı ve Gentle Giant Studios’a el emekleri için teşekkürlerimizi sunarız.

 • John Wick Select Action Figure ($24.99)

Heyt be adamıma yol açın! Yuri Tming ve Gentle Giant Studios gururla sunar; 7″ lik John Wick aksiyon figürü ilk filmdeki görüntüsüyle, uğruna evreni delik deşik ettiği sevimli köpeğiyle birlikte 20 artikülasyon(eklem) noktası ile geliyor.

 • John Wick Select Vinimates Vinyl Figures ($9.99)

John Wick demişken, Vinimates versyionundan da bahsetmek lazım. Koleksiyona yeni katılan John Wick’in yanı sıra çakır gözlü eski patron Viggo Tasarov da 4″ lik versiyonlarıyla karşımızda. Barry Bradfield tasarımı vinil figürler boyun kısmındaki artikülasyon(eklem) noktası sayesinde farklı şekillerde de pozlanabiliyor.

 • Legends in 3D Iron Giant 1/2 Scale Bust ($200.00)

Iron Giant’ın yapılmış en büyük ölçek versiyonu, The Legends in 3D serisinin animasyon dünyasına açılımı da bu 10″ büyüklüğündeki büst ile yapılmış oldu. Aynı isimli karakterimizin omzunda da kankası Hogarth’ın yer aldığı bu çalışma Iron Giant severlere verilebilecek en güzel hediye olabilir gerçekten. Sadece 1000 adetten oluşan bu özel edisyon Joe Allard tarafından tasarlanmış ve size özel sertifikasıyla birlikte geliyor.

AnimalBust

 • Legends in 3D Muppets Animal 1/2 Scale Bust ($150.00)

Bir başka efsane daha! Electric Mayhem davulcusu Animal, Muppet Show’un yarım ölçekte yapılan ilk ikonlarından biri oldu! Diğer Legends in 3D ürünleri gibi Animal büstü de 10″ büyüklüğünde ve yine bir Rocco Tartamella ve Joe Allard yapımı. 1000 adetten oluşan bu edisyon yine size özel sertifikasıyla birlikte sunuluyor.

BlackCatGallery3

 •  Marvel Comic Gallery Black Cat PVC Diorama ($45.00)

Black Cat iş başında! Marvel Evreni’nden, açılan kasa bizimki olmadığı sürece raflarımızda sergilemekte sakınca görmeyeceğimiz bir diorama geliyor. 9″ büyüklüğündeki Black Cat klasik kostümüyle, yüksek kalite plastik ve detaylı boyama işçliği ile Alejandro Pereira tarafından Ceasar tasarımlarına dayandırılarak şekillendirilmiş.

AIWHulkbuster4

 •  Marvel Movie Milestones Infinity War Hulkbuster MK2 Statue ($1500.00)

Wowowowow! Diamond Select Toys’un bugüne kadar yayınladığı en büyük heykel bu olsa gerek! 24″ boyutundaki MK2, adeta diğer tüm Iron Man zırhlarının merkezinde sergilenmesi için yaratılmış! Sadece 200 adetten satışa sunulan heykellerin her birinin kendine has numarası ve özgünlük sertifikası mevcut.

MarvelMilestonesAIW_Thanos

 •  Marvel Movie Milestones Infinity War Thanos Statue ($300.00)

Thanos abi düş artık yakamızdan…Titan bey tüm taşları topladığı zafer anını adeta bu heykelde ölümsüzleştirmiş. 20″ boyutundaki bu heykeli, aynı seriye mensup Thor ile birlikte sergileyebilir veya tek başına evin baş köşesine yerleştirebilirsiniz. Joe Allard tarafıdnan tasarlanıp Jorge Santos Souza tarafından şekillendirilen Thanos heykeli 1000 adet ile sınırlı. Adam parmağını şıklatmadan koşun derim.

IronManIWpremier

 • Marvel Comic Premier Collection Avengers 3 Iron Man MK50 Statue ($150.00)

Uçuyor mu kaçıyor mu? Iron Man‘i MK50 zırhıyla gördüğümüz reçine heykel tam alnımızın ortasına nişan almışken aynı anda da iniş yapıyora benziyor. 3000 parça üretilen bu heykellerden her birinin kendi numarası ve sertifikası mevcut. Joe Allard ve Gentle Giant Studios’a bu aksiyon dolu pozlama için teşekkür edelim.

MarvelComicPremierHobgoblin

 • Marvel Comic Premier Collection Hobgoblin Statue ($150.00)

Bu karakterin Ned Leeds, Jason Macendale ya da Roderick Kingsley versiyonlarından hangisini seviyorsanız sevin, 12″lik Hobgoblin heykelini koleksiyonunza katmak isteyeceksiniz. Sadece 3000 adet üretilen Joe Allard ve Jean St. Jean imzalı koleksiyon ürünü sertifikalı olarak geliyor.

MarvelSelect_Rogue

 • Marvel Select Rogue Action Figure ($24.99)

Gentle Giant sunar! Diamond Select Toys’un X-Men yelpazesine bir başka ekleme Marvel Select aksiyon figürleri serisinden geliyor. Rogue’un bu versiyonu popüler 90’lar kostümüyle hazırlanmış. Değişebilen eller sayesinde eldivenli ve eldivensiz olarak sergilenebiliyor. Ayrıca yine birlikte gelen Danger Room dioramasında adeta kırmızı halıda görüntülenmiş gibi değil mi?

GipsyAvengerGallery

 • Pacific Rim Gallery Gypsy Avenger PVC Diorama ($45.00)

Pacific Rim Uprising ilk Gallery PVC Diorama heykeliyle karşımızda. 10″lik bu koleksiyon ürünü yüksek kalite plastikten ve detaylı boyama işçiliği ile büyük bir kısmı yerle yeksan olmuş bina enkazı üzerinde tasarlanmış. BigShot ToyWorks tarafından hazırlanan bu karakteristik heykeli Kaiju karşısında hayal etmek hiç de zor değil.

StarTrekSelectBorg

 • Star Trek Select Borg Action Figure ($24.99)

Direnmek nafile! Sanıyorum ki hiçbir Star Trek hayranı bu aksiyon figürünü koleksiyonuna eklemekten kendini alıkoyamaz. 7″ büyüklüğündeki figür, 16 artikülasyon(eklem) noktası ile oldukça esnek pozlama olanağına sahip. Hem insan hem de Klingon kafa seçeneği, çeşitli yüz aksesuarı, kol kısmında kullanabileceğiniz farklı teçhizat çeşitleri ve çıkarılabilen yelek ile birlikte geliyor. Patrick Riggot tarafından şekillendirilen bu koleksiyon ürününü kaçırmayın.

Bereketli geçen NYCC 2018 sonrası hangi birine cüzdan yetiştireceğiz bilinmez ancak her evrenin kahramanlarına ve hayranlarına olanak sunulması oldukça şık bir hareket.

Gerisi yine son zamanlarda hepimizi üzen dolar kuru ve banka hesaplarımıza kalmış. =)

 

Tuğçe

Kurucu, İçerik Üreticisi & Daimi Kahkaha @bzztmediatr 🔮💎

Yorumlar

Daha Fazla AKSİYON FİGÜR

Advertisement

Çok Okunanlar

Advertisement Jedbang Collectibles
Advertisement
To Top