Perşembe, Haziran 8, 2023
Ana SayfaSİNEMADisney: Önümüzdeki Dönemde Bizi Bekleyen Marvel Projelerini Tanıttı!

Disney: Önümüzdeki Dönemde Bizi Bekleyen Marvel Projelerini Tanıttı!

Disney 10 Aralık 2020 tarihinde Investor Day 2020 etkinliği adı altında yapmış oldukları sunum ile bizlere gelmekte olan birçok yeni projeyi tanıttı. Gelecek içerikler Disney+ servisinde yayınlanacak. (Maalesef Disney+ birçok ülke gibi bizim ülkemizde de henüz çıkmış değil.)

Disney Plus Projeleri

 • Daha önceden de tanıtmış oldukları WandaVision serisinin ilk bölümünü 15 Ocak 2021 tarihinde Disney+ servisinde yayınlayacaklar.
 • The Falcon and the Winter Soldier serisi için de uzun bir trailer yayınlandı. Serinin 2021 yılının mart ayında Disney+’da gösterime gireceği açıklandı. Fragman için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Disney’İn mini serisi olacak olan Loki için de bir tanıtım yayınlandı. Açıkçası Tom Hiddleston’ı yeniden Loki olarak görmek çok güzel olacak. Tanıtım için buraya tıklayabilirsiniz. Serinin Mayıs 2021‘de çıkması planlanıyor:

 • Hawkeye serisi için de 2021 yılının sonbahar aylarında çıkış yapması planlanıyor. Henüz bir tanıtım videosu gelmedi fakat dizinin içerisinde çoğumuzun Bumblebee filminden de hatırlayacağı Hailee Steinfeld de bulunacak.
 • ”What If?” Marvel’ın yeni animasyon serisi olacak. Seride “Ya Steve Rogers değil de Peggy Carter süper asker olarak seçilseydi?” ya da “Ya Yondu, Peter Quill’i değil de Afrikalı bir köylü çocuğunu kaçırsaydı ve o çocuk Star Lord olsaydı?” gibi alternatif hikayeleri izleyeceğiz. Seride MCU filmlerinden tanıdığımız birçok aktörün sesini duyacağız. Seri için bir de fragman yayınlandı. Buradan ulaşabilirsiniz.

 • Ayrıca Kevin Feige üç tane daha Disnet Plus’a gelecek dizi duyurdu. Bunların ilki Ironheart : Bu dizide Dominique Thorne adlı oyuncuyu Riri Williams yani Ironheart karakteri olarak göreceğiz. Bir diğer yapım Armor Wars: Aynı isimli çizgiromanın uyarlaması olacak bir seri. ‘Tony Stark’ın en büyük korkusu’ temasına sahip olacak ve dizide Iron Machine olarak tanıdığımız Don Cheadle başrol olacak. Ve son olarak Secret Invasion : Dizide Samuel L. Jackson’ı ve Captain Marvel filmindeki Talos karakterini göreceğiz. Bu üç seri için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı.
 • Kevin Feige daha önce duyrulmuş olan seriler için de yeni eklenen cast ekibini açıkladı. Tatiana Maslany‘yi She Hulk olarak göreceğiz ve seride Mark Ruffalo (Hulk) da olacak. Ms. Marvel rolü için Iman Vellani olacak ve Captain Marvel 2 filminde de kendisini göreceğimiz açıklandı.
 • Marvel, Guardians of the Galaxy için James Gunn‘ın yöneteceği bir Holiday Special açıkladı ve 2022 çıkış tarihi olarak gösterildi. Filmin yine James Guun’ın yönetmenliğini yapacağı Guardians of the Galaxy 3 filminden önce geçeceği belirtildi. Ayrıca “I am Groot” isimli bir mini film de açıklandı. Filmde doya doya Groot izleyeceğiz.

Marvel Filmleri

 • Black Panter 2 filmi için Chadwick Boseman’ın aramızdan ayrılışı sonrasında Kral T’Challa rolü için bir açıklama yapılmadı. Ama filmin çıkış tarihi hala 2022 olarak duruyor ve yönetmeni de Ryan Coogler olacak.
 • Ant-Man serisinin 3. filmi de Ant-Man and the Wasp: Quantumania açıklandı. Filmde supervillain olarak Marvel evreninin en kötü karakterlerinden biri olan Kang the Conqueror karakterini göreceğiz.
 • Doctor Strange and the Multiverse of Madness filminin gelecek olan WandaVision ve Sony ile Marvel ortak yapımı olacak olan 3. Spider-Man filmleriyle bağlantılı olacağı açıklanadı. Ayrıca Benedict Cumberbatch’in Dr. Strange karakteri de 3. Spider-Man filminde olacak.
 • Ve son olarak Marvel yeni bir Fantastic Four filminin geleceğini duyurdu.

 

BENZER HABERLER

En İyi Spider-Man Filmi Hangisi?

0
Çizgi roman uyarlaması filmler denilince akla ilk gelen karakterlerden biri de şüphesiz ki mahallemizin dostu Spider-Man'dir. Sinemaya sayısız kez farklı evrenlerle uyarlanan, çizgi romanlarından...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM & İNCELEME @Creality3D ​

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM...

0
FSD'DE BUGÜN! Sevgili FSD Ahalisi, biliyorsunuz ki bir süredir diorama çalışmaları yapmaktayım. Bunun için airbrush'ından tutun da dramere kadar bir çok alet edindim ve çalışmalarıma...
- Reklam -