Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaSİNEMADisney Plus'ın Star Wars: The Bad Batch Serisine 2 Gün Kaldı!

Disney Plus’ın Star Wars: The Bad Batch Serisine 2 Gün Kaldı!

Merhabalar sevgili FSD okurları. Geçtiğimiz haftalarda Disney, bizlere Bad Batch serisinin fragmanını vermişti. Ve çıkış tarihi olarak 4 Mayıs tarihini işaret etmişlerdi. Bu yazımda ise sizlere bu seriye dair beklentilerimden biraz bahsedeceğim.

Bildiğiniz üzere Clone Wars dizisinin son sezonunda bizlere üretim aşamasında hatalı çıkmış olan özel bir klon birliğini yani Bad Batch grubunu göstermişlerdi. Clone Wars dizisinin final yapmasıyla birlikte bu grubun da işi bitmişti ki zaten bu grubu da dizide fazla görememiştik. Fakat Disney, Bad Batch isimli yeni bir animasyon serisinin geleceğini duyurdu ve ardından da bize fragmanını verdi. Fragmanda Order 66 sonrasında, Galaktik İmparatorluğun daha yeni kurulduğu zamanı görmekteyiz. Fragman Grand Moff Tarkin‘in Bad Batch yani Clone Force 99 birliğini test edişiyle başlıyor. Fakat fragmanın sonrasında bu birliği İmparatorluğa karşı saf almış bir şekilde görüyoruz.

Benim buna yorumum bu birliğin üretim aşamasında hatalı çıkması nedeniyle beyinlerindeki bioçipin doğru çalışmadığı ve bu nedenle Palpatin‘in emirlerini ve haliyle Order 66 komutunu uygulamadıkları yönünde. Clone Force 99 birliğinde Hunter, Tech, Wrecker, Crosshair ve 501st Legion birliğindeki Arc Trooper Echo karakterini görmekteyiz. Bildiğiniz üzere Echo’nun Clone Wars serisinde öldüğü sanılmıştı lakin Captain Rex onun hala yaşadığını söylemiş ve sonunda Bad Batch birliğiyle onu tahrip olmuş bir şekilde Separatists üssünden kurtarmışlardı. Ve bu kurtarışın ardından Echo da Bad Batch grubuna dahil oldu. O da işkence gördüğü ve vücudu çok büyük ölçüde tahrip olduğu için beynindeki bioçip hasar görmüş ve bu yüzden Order 66 komutuna tepki vermemiş olabilir.

Fragmanın ilerleyen saniyelerinde The Mandalorian dizinde gördüğümüz ve Ming-Na Wen‘in canlandırdığı Fennec Shand karakterini görmekteyiz. Karakterin seslerndirmesini de gene Ming-Na Wen üstleniyor.

Fragmanın sonlarına doğru çok az bir süre için Captain Rex ve Saw Gerrera karakterlerini de görmekteyiz. Saw Gerrera karakterini Rogue One filminden, Jedi Fallen Order oyunundan, The Clone Wars ve Rebels dizisinden biliyoruz.

4 Mayıs 2021 tarihinde çıkış yapacak olan bu seri için şahsım adına ben çok sabırsızım açıkçası. Umarım ki iyi bir iş ile karşılaşırız ki fragmana bakacak olursak iyi bir işe benziyor. Bu serinin incelemesini de çıkış yaptıktan sonra yapacağız. Şimdilik elimizdeki bilgiler bu kadar.

BENZER HABERLER

DCU’nun İlk Fazında Yer Alacak Projeler Açıklandı!

0
Geçtiğimiz günlerde DCU'yu devraldıktan sonra devasa bir reboot duyurusu yapan James Gunn, geçtiğimiz dakikalarda yeni evrenin ilk fazını açıkladı. Bu ilk faza ''Gods and...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -