Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaDİZİLERDisney Plus'un Moon Knight Projesinden İlk Fragman Geldi!

Disney Plus’un Moon Knight Projesinden İlk Fragman Geldi!

Disney+ ilk duyurulduğunda Moon Knight dizisinin çıkacağına dair güçlü söylentiler mevcuttu. Öyle ki kısa bir süre sonra Disney+, Moon Knight logosunu paylaşarak bu söylentileri doğrulamıştı.

Uzun süre geçtiğinden Disney+‘ın bu projeyi unuttuğunu düşünmeye başlamıştık ki, Marvel, gece yarısında, dolunayın en yüksek olduğu zaman diliminde sessiz sedasız Moon Knight fragmanını yayınladı.

Moon Knight, konsept olarak en yaratıcı bulduğum karakterlerden biri. 2016 yılında, en sevdiğim çizgi roman yazarlarından biri olan Jeff Lemire‘in yazdığı serisiyle tanıştığım bu karakter, Jeff Lemire’in kalemiyle daha da güçlü bir şekilde hayat bulmuştu. Öyle ki, o çizgi romandan birebir uyarlanmış bazı sahneleri bu fragmanda görmek, uzun süre önce kaybettiğim çizgi roman ve çizgi roman uyarlaması heyecanımı bana hiç kaybetmemişçesine geri getirdi.

COMIC REVIEW: Moon Knight #1 — Court of Nerds

Söylemeden geçemeyeceğim, Marc Spector rolü için Oscar Isaac mükemmel bir seçim olmuş. Fragmandaki bir çok detay ve sahne tasarımı çizgi romandan fırlamış gibiydi. Keza Oscar Isaac de öyle.

Fragmandan da anlaşılacağı üzere Moon Knight, gerçeklikle hayali ayırt edemeyen bir karakter. Ancak kahramanın hayal olarak nitelendirdiği sahnelerde mitolojik öğelerin kullanılması, ve her şeyin ötesinde bu karakterin bir Marvel karakteri olması, okuyucunun içten içe neyin gerçek ve neyin hayal olduğunu ayırt edememesine sebep oluyordu.

Dizide de bu enerjiyi yakalamış olmaları çok heyecan verici bir etken. Çünkü okurken veya izlerken, sizler, kendinizi Marc’ın ayakkabılarının içinde buluyorsunuz. Onun gerçekliği ve halüsinasyonları birbirine karıştıkça, siz de olayı Marc kadar kavramakta güçlük çekiyorsunuz.

Dizinin çıkış tarihi 30 Mart olarak açıklandı. Bizim de artık yapacak tek şeyimiz, 30 Mart’ı heyecanla beklemek olacak.

BENZER HABERLER
Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

0
Gentle Giant LTD, Gentle Giant Book of Boba "Gamorrean Guard" heykelini duyurdu! Diziyi izleyenler hatırlayacaktır; Boba Fett, Hutt Jabba'nın suç imparatorluğunu devraldığında, Bib Fortuna'yı dağıtarak,...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -