Cuma, Ocak 21, 2022
Ana SayfaSİNEMADune Serisinin 2. Filmi İçin Çekim Tarihi Belli Oldu!

Dune Serisinin 2. Filmi İçin Çekim Tarihi Belli Oldu!

Frank Herbert’in ikonik bilimkurgu roman serisi olan Dune, geçtiğimiz haftalarda hem sinemalarda hem de HBO Max’te gösterime girmişti.

Denis Villeneuve imzalı bilimkurgu uyarlaması, serinin hayranlarına uzun zamandır beklenen uyarlama olduğunu hızla kanıtladı. 41 milyon dolarlık bir gişe hasılatı ile sağlam bir açılış yapan film, şimdiye dek dünya çapında 331 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmiş durumda.

Dune filmi, Paul Atreides karakterini oynayan Timothée Chalamet, aralarında Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Jason Momoa, Josh Brolin, Javier Bardem ve Zendaya’nın da bulunduğu yıldızlarla dolu bir kadroya ev sahipliği yapıyor.

Villeneuve’nin, Dune filmi henüz gösterime girmeden önce bile, ağır romanı iki bölüme ayırma kararını almasının sebebi Herbert’in yarattığı geniş dünyayı doğru bir şekilde keşfedilebilmesi için olduğunu açıklamıştı. Yine de henüz 2. filmin çıkacağının garantisi yoktu ama olumlu eleştiriler, sağlam gişe hasılatı ve etkileyici performansı sayesinde yayınlanmasından birkaç gün sonra 2. film için yeşil ışıklar yandı. Warner Bros. ve Legendary Pictures, Dune: Part Two’nun Ekim 2023’te sinemalarda olacağını doğruladı. Filmin çekimleri ise 18 Temmuz 2022’de başlayacak.

BENZER HABERLER

Prime 1 Studio’dan Batman Sonar Suit Heykeli Geliyor!

0
Prime 1 Studio, 1995 yapımı olan Batman Forever filminden Batman Sonar Suit heykelini duyurdu. 1/3 ölçekli Museum Masterline serisine ait heykel, 37.5 inç (95...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Kotobukiya - Star Wars ArtFX+ Luke Skywalker & Princess Leia | Figürcünün Seyir Defteri | S1-B1

Kotobukiya – Star Wars ArtFX+ Luke Skywalker & Princess Leia |...

0
Figürcünün Seyir Defterinde bugün! A long time ago in a galaxy far far away... Kotobukiya'nın Star Wars ArtFX+ serisinde kaldığımız yerden devam ediyoruz! Uzun zamandır...
- Reklam -