Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

En ama en güzel “Yılbaşı” temalı figürler!

En ama en güzel "Yılbaşı" temalı figürler!

AKSİYON FİGÜR

En ama en güzel “Yılbaşı” temalı figürler!

Yeni yılın ilk güzelliklerini yaşadığımız şu günlerde Noel Baba çoktan hediyelerini elfleri ile birlikte bize ulaştırdı.Yılbaşı akşamı kurabiye ve süt birlikteliği ile uslu bir çocuk olduğumuzu kanıtladığımıza göre o zaman Noel Baba ya ilham vermesi açısından en güzel Yılbaşı Temalı figürleri dilek listemize ekleyebiliriz. İşte Yılbaşı ruhunu en güzel yansıtan figürler!

 

Batman Animated Series Christmas with the Joker Action Figure: 

Batman Animated Series Christmas with The Joker.

Batman Animated Series Christmas with The Joker.

Yeni yıl tatilinizi suçun efsanevi prensi olan Joker ile geçirmeye ne dersiniz? 92-95 seneleri arasında yayınlanan ve 4 sezon süren Batman Animasyon serisindeki “Christmas with the Joker” bölümünden esinlenerek tasarlanan Batman’ın ezeli düşmanı,bu sefer Santa şapkası ve kazağı ile aslında gayet sevimli bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Her ne kadar Joker bu figürde Christmas tatilini şöminesinin başına geçip huzurla geçirecekmiş gibi dursa da bölümü izleyenler biliyor ki canımız Dark Knight’ımız onun etrafa verdiği büyük sıkıntıya her zamanki gibi yetişiyor. 15cm boyunda olan ve birlikte gelen değiştirebilir elleri, Yılbaşı ağacı, elf ve özellikle şeker bastonu ile gayet keyifli bir figür olmuş. Sana da Merry Christmas Joker^^

 

DC Comics “Bombshells Holiday Harley Quinn” Statue:

DC Comics "Bombshells Holiday Harley Quinn" Statue

DC Comics “Bombshells Holiday Harley Quinn” Statue

Pekala  Dr. Harleen Frances Quinzel güzel olduğunuza her daim maruz kalıyoruz ama bu Christmas temalı kostümünüzle muhteşem! görünüyorsunuz.

DC Bombshells, 1940ların pin-up teması ve diesel punktan etkilenilerek yapılmış bir seri olarak karşımıza çıkıyor ve Harley Quinn’de Bombshell serisinden nasibini alıyor. Yaklaşık 25cm boyutunda ve heykel kategorisinde olan bu güzelliği Ant Lucia tasarlamış ve belindeki Batman logolu kemeri de ihmal etmemiş.

Dengesiz prensesimiz tatil sezonunu açmış görünüyor.Kafasındaki elf şapkası,sırtındaki çuvalında Batman’in oyuncaklarını hediye niyetine taşıyan Harley yine bir yaramazlık yapacak gibi durmuyor mu?

 

Superman Wonder Woman Holiday Kiss Mini Heykeli:

Superman Wonder Woman Holiday Kiss Mini Heykel

Superman Wonder Woman Holiday Kiss Mini Heykel

Benimle ökse otu altında buluş!

Bu figürü gördüğümde aklıma  Randy Travis – Meet Me Under The Mistletoe şarkısı geldi. Bildiğiniz üzere Christmas’ta ökse otu altındaki öpüşme uzun süren bir arkadaşlığı ya da romantik bir ilişkiyi temsil eder.

Burada Superman ve Wonder Woman arasında romantik bir durum olduğu açıkça ortada. Jim Lee tarafından çizilen Justice League New 52 serisinin bir kapağından esinlenerek tasarlanmış bu mini heykel yaklaşık 22cm boyunda.

Bulutların üzerinde romantizm. Bir amazon prensesi daha ne isteyebilir ki?

Randy Travis – Meet Me Under The Mistletoe:

 

Star Wars “Boba Fett with Carbonite Christmas” Heykeli:

Star Wars "Boba Fett with Carbonite Christmas" Heykeli

Star Wars “Boba Fett with Carbonite Christmas” Heykeli

Ve karşınızda galaksinin en karizmatiği, en yetenekli kelle avcısı Boba Fett!

Boşuna karizmatik demiyorum elbette baksanıza yeni yıl ruhunu sonuna kadar yaşamak istemiş ve nasıl görünmesi gerektiğini de çok iyi biliyor. Elindeki şekerden bastonu,ayağındaki yılbaşı ağaç süsü şeklindeki termal patlatıcı ve etrafındaki kocaman kırmızı kurdelesi ile birazdan ho ho ho diyecek gibi görünüyor.(Gerçekten bunu nasıl der ben de bilmiyorum!)

20cm boyutunda olan bu figürün en güzel kısım ise Jabba için özel hediyesi. Güzelce paketlenmiş Han Solo!Sanırım yılbaşı bile böylesine güzel bir ödülü getirmek kadar güzel olamazdı.

 

Star Trek Spock & Tribbles Christmas Fabric Mache Heykeli:

Star Trek Spock & Tribbles Christmas Fabric Mache Heykeli

Star Trek Spock & Tribbles Christmas Fabric Mache Heykeli

Hediyeler,birini önemsediğini göstermenin en güzel yoludur öyle değil mi? McCoy da bunu bildiğinden Spock’a bir noel hediyesi veriyor.

McCoy’u düşündüğümüzde yüzümüze sinsi bir gülümseme de yerleşmiyor değil hani. Muhtemelen Spock’a bu “çoğalan” hediyeyi verdiğinde onu biraz kızdıracak gibi görünüyor.
Tribble’lar rengarenk, yumuşak ve çok sevimli görünüyorlar. Umarım Spock’ta bizimle aynı fikirdedir:)

El boyaması, kumaş ve ponponlardan oluşan bu figür yaklaşık 17cm büyüklüğünde. Kaliteli bir figürde olması gerektiği gibi bu ponponlar herhangi bir oyuncak ile kıyaslanmayacak kadar sağlam. Spock’un sembolik ve animasyona uygun şekilde aydınlatılan yüz benzerliği ile figür çok güzel bir yılbaşı dekorasyonu olmuş.

Bu figür bize Star Trek’in eğlenceli olabileceğini göstermiş,o halde siz de füturistik bir yeni yılın keyfini çıkarın^^

 

The Simpsons Hamilton Collection Lighted Christmas Tree:

The Simpsons Hamilton Collection Lighted Christmas Tree

The Simpsons Hamilton Collection Lighted Christmas Tree

Kimse tatilleri Simpsonlar gibi kutlayamaz!

“Miracle on Evergreen Terrace” bölümünde ağacı yakıp bunu hırsızların yaptığını söyleyen Bart, bu ağacın geleceği hakkında beni korkutmuyor değil!
Yaklaşık 33cm uzunluğunda olan bu güzel Yılbaşı ağacımız, bir bir el boyaması olan ve içinde Homer, Bart, Krusty, Barney, Apu, Chief Wiggum, Mr. Burns, Smithers, Patty, Selma, Barney, ve Moe’yu da barındıran 26 karakteri sergiliyor.

Şeker bastonları, noel süsleri, süs şekerli donutlar (bazıları Homer tarafından yenmiş) ile dekore edilmiş. Parlak yıldız ise kristal görünümünde en tepede yer alıyor, adeta hayallerimdeki Yılbaşı ağacı gibi. En güzel kısmı ise tabanındaki düğmeye basıldığında bütün ağacın gerçek anlamda aydınlanması.Tam bir yeni yıl ruhu ışıl ışıl ama Homer pek öyle düşünmüyor.

Grinch e özenip noel hediyelerini çalarken söylediği, montaj sırasında ekran dışı kalan bir şarkıyla bitirmek isterim.

You’re a hero, Homer J.
You’re as crafty as a skunk.
They’ll thank you in the morning
For stealing Flanders’ junk,
Homer Simpson.
You’re a double bacon-genius-burger
And just a little drunk.

 

 

Gentle Giant Potted Groot Guardians of the Galaxy Statue Holiday Exclusive:

Gentle Giant Potted Groot Guardians of the Galaxy Statue Holiday Exclusive

Gentle Giant Potted Groot Guardians of the Galaxy Statue Holiday Exclusive

Ve karşınızda o güzel atkısıyla Groot yılbaşı ruhuna bürünmüş durumda. Gentle Giant bu yeni Groot heykeli ile farklı bir yönde ilerliyor.

Çoğunluğun aksine sinemadaki versiyonunu kullanmak yerine çizgi romandaki tasvire dayanarak ejderha-vari suratını, tedirgin tavrını ve kaslı vücudunu yani Flora Colossus’ı kullanmış. Ama bu Groot eklenebilir kar teması, atkısı,Rocket’in isim etiketiyle birlikte (ki bence en güzel detaylardan biri bu) geliyor ve gerçekten yanan ışıkları ile tüm zamanların en güzel noel ağacına dönüşüyor.

Sadece 500 adet üretilmiş olması sebebiyle buna sahip olabilmek için Noel Baba’nın “uslu” çocuklar listesine girmiş olmamız gerekiyor sanırım.
*We are Groot!
*(Hepinize iyi yıllar)

 

SideShow “Holiday Yoda” Heykeli: 

SideShow "Holiday Yoda" Heykeli

SideShow “Holiday Yoda” Heykeli

 

Koleksiyon yapmak adına ilk Santa Yoda’nın ortaya çıkması 1981/82 tarihlerinde, Ralph McQuarrie tarafından boyanmış Lucas film noel temalı kartları ile olmuştu.Daha sonrasında bu temada bir çok markanın ürünlerini gördük fakat açık ara en iyisi Sideshow’un Santa Yoda’sı.

Çünkü Sideshow, Ralph McQuarrie’nin noel kartını alıp gerçek hayata taşımış ve adeta bir sihir yapmış. Her ne kadar Yoda’nın bu hali bana biraz Grinch’i anımsatsa da onun gibi kötü olmayacağını biliyoruz. Sırtında oyuncak çuvalı,o güzel dikimli Santa kostümü ile umarım bana da uğrayıp ağacımın altına bir hediye bırakır dedirtecek kadar sevimli olmamış mı?

 

Grand Jester Studios “Santa Jack and Zero”:

Grand Jester Studios "Santa Jack and Zero"

Grand Jester Studios “Santa Jack and Zero”

Tim Burton, hayal gücüne her seferinde hayran bırakıyor. Noel temalı filmler arasında klasikleşmiş The Nightmare Before Christmas filminin yıldızı Jack ve hayalet köpeği Zero ile Noel bir daha eskisi gibi olmayacak!

Jack, *Sandy Claws kıyafetini giyer ve teslimatları dağıtmaya başlar. Pek tabi Zero da o parlayan balkabağı burnuyla efendisine yardıma koşar. Yaklaşık 20cm boyutunda olan bu figüre her baktığımda bir stop motion filmin yılbaşı duygusunu ne kadar güzel verdiğini düşünürüm.

(*Santa Claus Halloween şehir sakinleri tarafından Sandy Claws olarak bilinir.)

 

McFarlane Toys “Santa Spawn” figürü: 

McFarlane Toys "Santa Spawn" figürü:

McFarlane Toys “Santa Spawn” figürü

Belki artık pek kimse Spawn’ı önemsemiyor olabilir ama Todd McFarlane bu konuda Spawn’ı bu güzel ,sıkı oyuncaklarla yalnız bırakmıyor. Santa Spawn, Greg Capullo’nun Spawn #39 kapağını baz alarak tasarlanmış. Kapakta Spawn’ın hediye çuvalından kan sızdırdığını hatırlayacaksınız, sanırım bu McFarlane için bile o kadar karanlık gelmiş olmalı ki yılbaşı ruhunu fazla baltalamamak adına bu detayı kullanmamışlar.

Santa Spawn’ın evininizi ziyaret etmesini ister misiniz?Bence bunu bir kere daha düşünün.

 

McFarlane “Mrs. Claus” Heykeli: 

McFarlane "Mrs. Claus" Heykeli

McFarlane “Mrs. Claus” Heykeli

Todd McFarlane güzel şeyleri alıp onları ürkütücü yapmayı çok seviyor. Örümcek adam olarak giren, Venom olarak çıkar ya da modern bir süper kahramanı Spawn’a dönüştürmeye bayılır. Bu sebeple onun tarafından Twisted Xmas’ın gelmesi de asla sürpriz olmadı.

Bu seride şeytani kardanadam, katil noel baba gibi figürler mevcut fakat hiç biri benim gözümde Mrs.Claus kadar popüler değil. Kendince uyarlanmış noel anne! kıyafeti, şeker bastonuna tırmanış biçimi gayet güzel(buraya başka şeyler de gelebilir:)

Oldukça çirkin elfler çoğumuzu rahatsız edecek düzeyde ve ortaya gerçekten psikolojik olarak ürkütücü bir şey çıkmış Todd, bunun için teşekkürler.

Bonus:”Hallmark – Darth Vader Peekbuster” Ornament 

Sanırım Darth Vader’ın holiday temalı figürlerinin arasında en beğendiğim bu oldu. Ya nasıl olabilir sen koskoca Darth Vader elinde minicik bir hediyeyi bize sun. Demek ki bu yeni yıl ruhu denilen şey Darth’ı bile yumuşatıp kırmızılara büründürüyor. Kafasındaki Santa şapkası da ekstra güzel yakışmış, al sev yani o derece bir sevimlilik abidesi!:) Eh çok yaşa sen yeni yıl!

Hepimize iyi yıllar millet!

 

Comments

More in AKSİYON FİGÜR

To Top