Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaLİSTELEREn Ölümcül 5 Sinester Six Üyesi

En Ölümcül 5 Sinester Six Üyesi

Spider-Man, Marvel evreninden öte tüm popüler kültür ele alındığında tüm zamanların en bilinen süper kahraman ve ikonlarından biridir. Arkadaş canlısı komşumuz tabii ki de on yıllar boyunca kötülüğe karşı verdiği savaşta hatırı sayılır sayıda düşman edinmiştir. Bu teröristlerin barışa olan düşmanlığı, zaman zaman birlikteliklerini gerektirmiştir. O zamanlarda ortaya çıkan en ünlü birliktelik ve takım ise Sinister Six olarak da bildiğimiz Zalim Altılı‘dır. Bu yazımda, sizler için Sinister Six üyelerinin tehlike açısından yerlerini listeledim. İyi okumalar dilerim!

 

5. Sandman

Filmlerdeki ilk görünümünü Sam Raimi‘nin yönettiği Spider-man 3 filminde yapan Sandman, gücünü beyaz perdede göstermiştir. Asıl adı Flint Marko olan hain, polisten kaçtığı sırada nükleer test yapılan bir alandaki kumla birleşip bildiğimiz halini alır.

Geçirdiği bu metamorfoz onu fiziksel darbelere karşı neredeyse yok edilmez kılmış, kuma hükmetmesini ve bu şekilde istediği forma ve ölümcül silaha dönüşebilme yetisi kazandırmıştır.

William Baker (Earth-616) | Marvel Database | Fandom

 

4. Doctor Octopus

Hiç şüphesiz örümcek adamın en zeki düşmanı olan Octo Octavius‘un sadece fiziksel değil ayrıca mental silahları vardır. Ahtapot kolları, karşısındakini ölümcül şekilde tehdit ederken bir diğer yandan da keskin zekası imkansızlıkları aşarak ayrı bir tehlike saçıyor. Öyle ki, bir dönem Peter Parker’ı öldürüp zihnini onun vücuduna aktarıp yaşamaya devam etmiştir.

10 Facts You Didn't Know About Doctor Octopus - HobbyLark

 

3. Venom

Uzak bir gezegenden gelen bu simbiyot, örümcek adam hayranları arasında en popüler düşman olmakla beraber aynı zamanda en ölümcüllerinden biridir. Uzaylı genleri sayesinde insan üstü güce sahip bu yaratık, mesken tuttuğu canlıya da bu özellikleri bahşeder. Konaktan beslenen bu canlı, konağın öfkesiyle daha da güçlenir.

Yeni Venom'un Göğsünde Neden Bir Örümcek Bulunmuyor?

 

2.Green Goblin

Beyaz perdede hem Spider-Man, hem The Amazing Spider-Man hem de No Way Home filmlerinde yer almış olan bu karakterin popülaritesi gayet anlaşılabilir. Önceden Peter’a adeta bir baba gibi olan Norman Osborn, aldığı ilaçlar yüzünden insanüstü güce fakat bunun yanında da insan üstü deliliğe kavuşur. Uçan kaykayı ve kabak bombalarıyla şehri terörize eden Green Goblin’i asıl tehlikeli kılan kısım alter ego’su Norman Osborn’dur. Öyle ki kendi Dark Avengers‘ını kurup çeşitli komplolar yaratmıştır.

Spider-Man's nemesis has had a fascinating evolution, and Norman Osborn might be the first villain who's more interesting without… | Spiderman, Green goblin, Goblin

 

1. Elektro

Beyaz perde görünümü her ne kadar unutulabilir olsa da çizgi romanlarda kendisi daha ikonik bir düşmandır. Maxwell Dillon, şanssız bir günde elektrik kablolarını tamir ederken elektrik akımına kapılıp neredeyse tanrısal güçler elde eden biridir. Bu güçler ona elektiriğe tamamıyla hükmetmesinin yanında insanüstü hız ve uçma yetisi de vermiştir. Fakat bu kadar büyük bir potansiyeli olsa da bu potansiyel zekasının sınırlarında hapis bulunmakta.

Spider-Man: Everything You NEED to Know about Electro - Inside the Magic

 

Evet sevgili FSD okurları. Bir yazının daha sonuna geldik. Sizin favori kötü karakteriniz kim? Bizimle Discord sunucumuzdan paylaşmayı unutmayın.


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

FSD Öneriyor: Favori Oyunlarımız!

0
Selamlar sevgili FSD ahalisi! Hatırlayanlarınız varsa eskiden yazarlarımızla birlikte favori filmlerimizi, dizilerimizi vs içeren listeler yazardık burada. Birden bu yazılar aklıma geldi ve yeni...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -