Salı, Şubat 7, 2023
Ana SayfaFİGÜR FOTOĞRAFÇILIĞIFigür Fotoğrafçılığı : Olsa da Ben Çeksem #1

Figür Fotoğrafçılığı : Olsa da Ben Çeksem #1

Figür Fotoğrafçılığı : Olsa da Ben Çeksem

Herkese merhabalar pek değerli Figürcünün Seyir Defteri takipçileri! En son yazımın üzerinden oldukça zaman geçti, figür fotoğrafçılığının detaylarına inmeden önce sizleri fotoğrafçılık için kullanabileceğiniz figürlerin olduğu bu liste ile baş başa bırakacağım.

Özellikle aşırı eklemli 1/6 figürler yerine sırt çantasına atıp istediğiniz yere götürebileceğiniz figürleri sizin için derlemeye çalıştım. Sizlerden ricam bu listeden görüpte aldığınız figürler olursa #fsdtoyart etiketi ile Instagram’a koyarsanız bizler bunları paylaşmaktan büyük mutluluk duyarız.

Back to the Future Part-1 Ultimate Marty Figure (Neca) ve Back to the Future Ultimate Doc Brown Figure (Neca)
Back to the Future Part-1 Ultimate Marty Figure (Neca) ve Back to the Future Ultimate Doc Brown Figure (Neca)

1 – Back to the Future Part-1 Ultimate Marty Figure (Neca) ve Back to the Future Ultimate Doc Brown Figure (Neca)

Özellikle bu figürle başlamak istedim zira son dönemde sipariş ettiğim ve gelsin diye PTT’nin internet sitesini eskittiğim iki figür. Ayrıca bu liste için seçmemin sebebi ise alternatif pozlamalarda kullanılabilme potansiyelleriydi. Marty karakterini bir sokakta, mesela İstanbul İstiklal Caddesinde arkada tramvay görseli ile sırt çantasını taşırken çekmeyi çok isterdim. Aynı şekilde Doc da bu kombinasyona dahil edilebilir. Ayrıca bu iki karakteri uygun boyutlu herhangi alternatif evrenlerden birinde de hayal edebilirsiniz, örneğin Stormtrooper’ların arasında kalmış bir ikili veya Rick and Morty figürleri ile karşılaştıkları bir anı pozlayabilirsiniz.

Amazon.com: NECA - Scream Ghostface Ultimate 7In Action Figure: Toys & Games

2 – Scream Ghostface Figure(Neca)

Gelelim listenin en korkutucu üyesine, bir süredir çeşitli sitelerde istek listemde bulunan bu figür için elimde çok uzun bir kompozisyon listesi var. Tüm bu kompozisyonlar genel de evrenleri karıştırmak üzerine kurulu. elinizdeki bir Spider-man figürünün arkasından yaklaşan bir Ghostface kullanabilirsiniz. Ayrıca figürün tek başına kompozisyonun içinde olduğu bir pozlamayı figürün hemen üstünden vuran sokak lambası ile bir sokakta çekebilirsiniz.

One-12 Collective Marvel Old Man Logan Mezco Toyz

3 – Marvel One:12 Collective Old Man Logan (Mezco)

Açıkçası bu figürü gördüğüm günden beri istiyorum, sanıyorum kısa zaman içerisinde de koleksiyonumun yeni bir üyesi olacak. Gelelim neden bu fotoğraf listesi içinde olduğuna, karakterin kendi içerisindeki öfke durumu ve depresif hali beni bu figüre iten yegane sebeplerden. Gördüğüm ilk günden beri Eminönünden Galata Kulesine bakan bir açıda elleri paltosunun cebinde hayal ediyorum bu figürü, belki fotoğraf siyah beyaz bile olabilir. Ayrıca yine elleri paltosunun içinde boş bir sokakta size doğru yürürken de pozlamak müthiş sonuçlar doğuracaktır.

KOTOBUKIYA IMPERIAL STORMTROOPER (SNOWTROOPER) 2-PACK ARTFX+ 1/10 - SWblackseries.de

 

4 – Star Wars Snowtrooper 1/10 ArtFX (Kotobukiya)

Eh bir figür listesi yapıp da içine Star Wars figürü koymamak da olmazdı. Evet belki Black Series’ler de iyi opsiyonlar olabilirdi ama özellikle Star Wars serisi için Kotobukiya’nın yaptığı işler beni çok mutlu ediyor. İki figür ve alternatif kollarının olduğu bu set ise pozlama açısından bence biçilmiş kaftanlar. İki figürü bir biri arkasına koyup herhangi bir karlı zeminde birbirlerine yön gösterirken pozlayabilirsiniz.

Damian Wayne Robin Art Fx Statue

 

5 – Robin (Damian Wayne) DC Comics ArtFX (Kotobukiya)

Sanırım Kotobukiya özelinde Robin (Damian Wayne) DC evreninde sahip olmak istediğim figürlerin başında geliyor. Gördüğüm noktadan itibaren hayal ettiğim ilk sahne bir cross universe sahnesi oluşturup, dövülmekten yorgun düşmüş Stormtrooperların önünde bu figürü fotoğraflamaktı.

Star Wars "The Child" Baby Yoda Animatronic Edition Toy Trailer - YouTube

 

6-  Star Wars The Child (Baby Yoda) Grogu Animatronic Edition (Hasbro)

Eee böyle bir liste yapıp da geçtiğimiz senenin oyuncağı seçilen bu müthiş figürü almamak olmazdı, internet üzerinde bir sürü pozlaması olsa bile hala sonsuz içerikler çekmek mümkün. Bir take away kafeye gittiğinizde bu figürü kahve fincanı tutarken çekebilirsiniz, uyuyan bir sokak kedisinin yanına koyarak güzel bir arkadaşlığı fotoğraflayabilirsiniz.

 

Spider-Man: Into the Spider-Verse Marvel Legends Peter B. Parker (Stilt-Man BAF)

 

7- Spider-Man: Into the Spider-Verse Marvel Legends Peter B. Parker (Stilt-Man BAF) (Hasbro)

Elimdeki tek Marvel Legends figürü bu ve gördüğüm andan itibaren satın almamak için hiç tereddüt etmedim. Üzerindeki kostümü, head sculpt yapısı, yanında alternatif bir kafa ve hatta içeceği olması her türlü pozlama için biçilmiş kaftan.

Funko POP Figür - Marvel Avengers Endgame, Casual Thor Fiyatları ve Özellikleri

8 – Marvel: Avengers: Endgame – Thor (Casual) (Funko Pop)

Funko serisini de bu fiyat performans listesine almamak olmazdı, Thor Casual benim Funko’lar arasında en sevdiğim figürler arasında. Özellikle isminde de geçtiği gibi Thor’u casual haliyle bir AVM’de alışveriş yapar gibi pozlayabilirsiniz.

Hasbro Marvel Legends Series 6-inch Collectible Marvel's Kingpin Action Figure Toy Vintage Collection | Toys R Us Canada

9- Marvel Legends Retro Collection Kingpin Figure (Hasbro)

Gördüğüm an da param gitti! Evet gerçekten bu ölçeklerde boyutu, yüz ifadesi, kafa yapısı ile Marvel toplayan insanlar için biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyorum. Yüz ifadesi sebebiyle trajikomik sahneler yaratmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse, Kingpin’i bir kediden kaçarken ya da bir kutu kolayı kaldırmaya çalışırken ne kadar zorlandığını fotoğraflayabilirsiniz.

NECA Uncharted 4 Ultimate Nathan Drake 7 Inch Action Figure - Over Game

10 – Uncharted 4 Ultimate Nathan Drake 7 Inch Action Figure (Neca)

Gelelim listenin en son figürüne; yanında gelen ekipmanları, savaşın yarattığı tozları ve asi tavrı ile Nathan Drake bir figür fotoğrafçısının çantasında olmazsa olmazdan birisi olabilir. Özellikle gittiğiniz bir antik şehir ya da müze de bu figürü sanat eserleri ile beraber pozlamak müthiş bir sahne ortaya çıkaracaktır.

Bu noktaya kadar okuyan bütün FSD okurlarına canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum, farklı farklı konularda olsa da çeksem yazılarının devamını istiyorsanız bizlere istediğiniz konuları iletmeyi unutmayın! Kendinize iyi bakın!

BENZER HABERLER

Hasbro’dan Transformers: Rise of the Beasts – Scourge Figürü!

0
Hasbro, Transformers tarafına yeni figürler eklemeye devam ediyor. Son çıkardıkları figür ise ''Transformers Studio Series 101: Rise of the Beasts - Scourge'' figürü oldu. Figür,...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -