Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaFSD İNCELİYORFSD İnceliyor! #2- Sideshow Collectibles: Clone Commander Phase 1

FSD İnceliyor! #2- Sideshow Collectibles: Clone Commander Phase 1

Merhabalar sevgili FSD okurları. Bildiğiniz üzere yazar kadromuzla birlikte elimizde bulunan ürünleri incelediğimiz yeni bir seriyi, ”FSD İnceliyor” serisini oluşturduk. Bu serinin ilk yazısını da sevgili Çatapat yazdı. Sideshow’dan Commander Wolffe figürünü incelediği yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Çato’ya sevgiler =)

Serinin ikinci yazısı olarak yine bir Sideshow figürünü seçtim. Attack of the Clones filmiyle ilk defa karşımıza çıktığı haliyle Sideshow Collectibles‘ın Clone Commander Phase 1 figürüyle karşınızdayım. Bu figürün benim için önemi çok büyük. En büyük özelliği de 1/6 koleksiyonuma kattığım ilk figür olması. Lafı fazla uzatmadan incelemeye geçelim isterseniz.

kamino-coruscant — Clone Officers on Geonosis Episode II: Attack of...

 

Sideshow Collectibles: Clone Commander Phase 1

Öncelikle figür hakkında kısa bir trivia vermem gerekirse, Sideshow’un bu figürü 2009 yılındaki San Diego Comic Con’da duyuruldu. Yanlış hatırlamıyorsam da 2010-2011 yıllarında çıkış yapan bu figür 1000 limit ile çıkış yaptı.

Flip box bir kutu ile gelen figür, aksesuar bakımından gerçekten çok zengin. 13 adet el modellemesi ve 2 çift ayak modellemesi (1 çift standart, 1 çift adım atar), bir adet DC-15 Blaster Rifle, bir adet DC-15 Blaster ve stand ile gelmekte.

Bu kadar el modellemesiyle gelmesi de figüre birçok ifade vermeyi kolaylaştırıyor. Açıkçası ben figürlerimi pozlarken hep karasız kalırım fakat bu figürü pozlarken ayrı bir karasızlık yaşıyorum. El modellemeleriyle birlikte birçok pozlama fikri de anında kafamda canlanıyor. 30’dan fazla artikülasyon noktasına sahip olması da pozlanabilirlik açısından çok büyük bir olanak sağlıyor.

Figürün boya işçiliğine bakacak olursak savaşta aldığı hasar, zırhın üzerindeki kirlenmeler ve eskitmeler gayet iyi. Fakat günümüzde çıkan bir figüre kıyasla biraz geride kaldığını da söylemeden geçemeyeceğim.

Figürün ve zırhın modellemesi tek kelimeyle muhteşem. Özellikle kaskın modellemesi gerçekten mükemmel olmuş. Klonların o havalı görünümünü kusursuz bir şekilde yakalayabiliyorum bu figürle.

Figür, standart yuvarlak bir Sideshow base’in üzerinde Star Wars logosuyla gelmekte. Açıkçası ben yeterli buldum. Her ne kadar Hot Toys’un standlarına sevdalı olsam da Sideshow’un standı da gayet iyi iş görüyor.

Son sözlere gelecek olursak ben bu figürü çok beğendim. Star Wars koleksiyonu, özellikle de Cumhuriyet Dönemi koleksiyonu yapıyorsanız bu figürü es geçmeyin derim. Bulması zor bir figür olsa da bir bakmakta fayda vardır. Amma velakin benim kişisel görüşümü istiyorsanız hazır Hot Toys, klon işine girmişken onların figürünü beklemek olacaktır. Maalesef bunun gibi eski figürlerin fiyatı uçuk fiyatlarda satılmakta. Her ne kadar Hot Toys daha kaliteli olsa da maalesef bu figür, iyi bir satıcı bulamadığınız takdirde çok daha pahalıya gelecektir.

Star Wars Clone Commander Sixth Scale Figure by Sideshow Collectibles | Sideshow Collectibles

Star Wars Clone Commander Sixth Scale Figure by Sideshow Collectibles | Sideshow Collectibles

Star Wars Clone Commander Sixth Scale Figure by Sideshow Collectibles | Sideshow Collectibles


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

BENZER HABERLER

Hasbro: Indiana Jones: The Last Crusade Figürlerini Duyurdu!

0
Hasbro, Indıana Jones serisinden iki yeni figür duyurdu. Bunlar, Indiana Jones Adventure Series: Professor Indy ve Walter Donovan figürleri oldu. 6'' (15,24 cm) boyutundaki figürler...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -