Salı, Mart 28, 2023
Ana SayfaFSD İNCELİYORFSD İnceliyor! #3 - Hot Toys: Star Wars - Captain Rex

FSD İnceliyor! #3 – Hot Toys: Star Wars – Captain Rex

Merhabalar sevgili FSD okurları. Her hafta yaptığımız gibi yeni bir figür incelemesiyle karşınızdayız. FSD İnceliyor’un bu bölümünde Hot Toys‘un Star Wars: Clone Wars serisinden Captain Rex figürüne bakacağız.

Hem Çatapat’ın hem de benim gözde figürlerimizden biri olmaya aday olan bu figürü çok büyük bir heyecanla almıştım. Heyecanımın karşılığını da aldığımı söylemeden edemeyeceğim.

İncelemeye başlamadan önce, geçen günlerde yayınladığımız ”Captain Rex (CT-7567) Kimdir?” yazısını okumaya davet ediyorum sizleri. Captain Rex’in kim olduğunu bilmiyorsanız ya da tekrardan bir hatırlamak istiyorsanız tam size göre bir yazı oldu. Şimdi isterseniz incelemeye geçelim.

Template Wars GIF - Template Wars - Discover & Share GIFs

 

Hot Toys: Star Wars – Captain Rex

Figürün kafa modellemesiyle başlamak gerekirse figür, bir adet Rex‘in normal kaskı, bir adet 501. Lejyon‘un kolu olan 332. Bölüğün kaskı ve bir adet de kasksız yüzü olmak üzere 3 adet kafa modellemesiyle geliyor. Kaskların boya işçiliği, savaşta aldıkları hasarlar ve diğer detayların hepsi çok güzel olmuş ki, zaten Hot Toys’dan daha aşağısını bekleyemezdik. Ama figür elime geçmeden önce beni asıl endişelendiren normal kafa modellemesiydi. Kötü bir şey olmasını beklemiyordum tabii ama yine de umduğum gibi çıkmasaydı bir tık üzerdi beni. Ama figürü açtığımda kafa modellemesi beni gerçekten çok memnun etti. Prototip kafa modellemesinden çok az farkı olsa da bu kafa modellemesi de muhteşem duruyor gerçekten. Klonları canlandıran aktör Temuera Morrison‘ın yüzünü çok güzel işlemişler.

Hot Toys’un diğer klonlarında olduğu gibi zırhın modellemesi de şahane olmuş. Diğer klonlara nazaran Rex’in boya işçiliği çok daha kirli yapılmış. Zaten Rex’in girdiği onca savaştan sonra diğer klonlar kadar temiz bir zırha sahip olmasını bekleyemezdik.

Göğsüne takılı olan cepli küçük çantasının, plastik bir parçayla değil de mıknatıs ile takılması benim çok hoşuma gitti. Fakat Rex’in kemerinden sarkan kumaşın içinde hareket efekti vermemizi sağlayan bir tel bulunmasını isterdim. Hot Toys’un çoğu figüründe kumaşlarda bu teller mevcut oluyor. Çok büyük bir eksik değil ama olsaydı dinamik pozları verirken daha rahat ederdik diye düşünmekteyim.

Rex’in aksesuarların bakacak olursak Rex, iki adet DC-17 tabanca, bir adet DC-15 Blaster, bir adet Jetpack, 2 adet alev efekti, kaskına takılabilen gece görüş gözlüğü, yine kaskına takılabilen bir fener ve 7 adet el modellemesi ile gelmekte.

Aksesuar kısmında her şey çok güzel fakat benim Hot Toys’dan tek isteğim şu klonlara yumruk modellemesi ile yapılmış bir çift el daha eklemesi. Pozlarken küçük bir ayrıntı gibi dursa da çok büyük bir artı olurdu fakat bu şekilde de hiç fena durmuyor.

Kask üzerine gece görüş gözlüğünü ve fener takmak için kaskın içinden, kutunun içerisinde gelen bir parça yardımıyla rangefinder’ı ve diğer taraftaki yuvarlak parçayı söküp istediğiniz şekilde aksesuarları takabiliyorsunuz. Ben kaskı normal şekilde kullandığım için pek kurcalamadım fakat diğer parçalarla da çok şık duracaktır.

Figürün hareket kabiliyeti, zırhın altına giydiği içlik yüzünden biraz zorlansa da ben istediğim pozları vermeyi başardım. Figür, özellikle dinamik pozları verirken çok keyifli bir hal alıyor. Figüre bakması kadar pozlaması da şahane doğrusu.

Figürle ilgili son sözlere geçecek olursak, Hot Toys’un elinden böyle figürlerin çıkması beni çok mutlu ediyor. Özellikle benim ilgi odağım olan Clone Wars serisine kattığı her yeni figürde heyecanım artıyor. Rex figürü için de bu heyecanım hâlâ geçerli. Klon askerlerini ya da Star Wars figürlerini topluyorsanız sıranın ilk başında yer alacak bir figür olmuş. Sideshow Collectibles sitesinde 255$ fiyatıyla hâlâ siparşe açık. Benden size tavsiye bu figürü kaçırmamanız olacaktır keza ben zamanında Commander Cody figürü kaçırmıştım ve hâlâ onun pişmanlığını yaşamaktayım.

İncelemenin sonuna gelirken sizlerle Çatapat’ın elinden çıkan bu fotoğrafları da paylaşayım. Bence muhteşem olmuş, siz ne dersiniz? Bir sonraki FSD İnceliyor bölümünde görüşmek dileğiyle.

 


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

 

BENZER HABERLER

Mafex: The Mandalorian – Bo-Katan Kryze Figürünü Duyurdu!

0
Mafex, Star Wars tarafına yeni figürler eklemeye devam ediyor. Son ekledikleri figür ise Star Wars: The Mandalorian: Bo-Katan Kryze figürü oldu. 6'' (15,24cm) uzunluğunda olan...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -