Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaFSD İNCELİYORFSD İnceliyor! #4 - Enesco: The Nightmare Before Christmas - Mayor Car

FSD İnceliyor! #4 – Enesco: The Nightmare Before Christmas – Mayor Car

Merhabalar sevgili FSD okurları! FSD İnceliyor’un bu bölümünde diğer Star Wars‘lu bölümlerin dışına çıkarak sizleri bambaşka bir dünyaya götüreceğim. Bu dünyada ise çocukluğumdan beri hayranı olduğum, içinde birbirinden ilginç karakterleri barındıran ve baş karakterimizin Jack Skellington‘ın olduğu Halloween Town kasabasına konuk olacağız.

Filme kısaca değinecek olursak, 1993 yapımı olan ve tür olaraksa müzikal animasyon olan filmimizin en büyük özelliklerinden biri ise Stop Motion tekniği ile çekilmesidir. Senaryosu Tim Burton, Michael McDowell ve Caroline Thompson tarafından yazılıp, yönetmen koltuğunda ise Henry Selick‘in olduğu ve müziklerinin Danny Elfman tarafından yapıldığı bu muazzam animasyon filmi, genel olarak Halloween ruhunu ve Noel gecesini tema olarak kullanıyor. Filmi izlemediyseniz izlemenizi şiddetle öneririm! O yıllarda zor bir teknikle böyle meşhur olan bir film çekmek takdire şayan doğrusu.

Enesco: The Nightmare Before Christmas – Mayor Car

Öncelikle, The Nightmare Before Christmas koleksiyonuma bu heykeli kattığım için çok mutluyum. Bu heykelimi Dreamers Figürden satın aldım ve burada bulamayıp almak isteyenler de olursa BigbadToyStore gibi sitelerde heykeli bulmak mümkün. Heykelimiz Mayor olarak bilinen (Belediye Başkanı) karakterimizin arabasına; Jack, Sally ve üç yaramaz olan Barrel, Shock ve Lock çetesini toplamasını içeriyor ve ortaya çok güzel bir görsel şölen çıkıyor.

Heykelde en beğendiğim nokta ise oldukça fazla karakter barındırması. Gayet hoş ve detaylı olan arabada özellikle perdeler, fenerler ve öndeki kedi detayı çok hoşuma gitti. Hemen hemen Jack dışında aynı boyda olan diğer karakterler çok güzel bir bütün oluşturuyor ve Sally‘nin Jack‘e kesik kesik bakması da ayrı bir detay olmuş. Bu aşk detayı da çok hoşuma gitti.

The Nightmare Before Christmas Disney Traditions Mayor Car Gallery Image 4

Arabamız ağır metal bir yapıda olurken karakterlerimiz ise ahşapsı bir dokuda modellenmiş. Karakterlerin detayları olsun, boya işçilikleri olsun ve heykelde aldığı pozlar olsun oldukça başarılı ve beni tatmin etmiş durumda. Daha önce de dediğim gibi, karakterleri bir bütün halinde bu kadar fazla olarak barındırıp ortaya çıkardıkları güzel işçilik de beni çok mutlu etti.

Heykelin boyutu 6.5 inç. Ben heykeli boyutuna bakmadan aldığım için beklediğimden bir tık ufak geldi ama olsun, sorun yok =) Bu arada heykelin tüm görsellerinde arabanın rengi kahverengi bir tonda gözükürken heykeli aldığımda ise arabanın renginin gayet metalik bir renkte olduğunu fark ettim ve ayrıca tekerleklerde sabit olmayıp dönse çok daha güzel olabilirdi.

The Nightmare Before Christmas Disney Traditions Mayor Car Gallery Image 1

Kapanışa gelecek olursak son sözlerimi filmde en sevdiğim şarkılardan birini söyleyerek yapmak istiyorum, ”This is Halloween, this is Halloween, Halloween! Halloween! Halloween!”. The Nightmare Before Christmas sevenler için bence sergilenmesi çok güzel bir heykel diyerekten Mayor‘ın sürücü koltuğunda olup yanına diğer karakterleri de alıp gaza basmasına şahit olmak isterseniz heykeli alın derim.

Bir sonraki FSD İnceliyor bölümünde görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın.

The Nightmare Before Christmas Disney Traditions Mayor Car Gallery Image 2

The Nightmare Before Christmas Disney Traditions Mayor Car Gallery Image 5

The Nightmare Before Christmas Disney Traditions Mayor Car Gallery Image 6


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

 

BENZER HABERLER

PCS: Rocky III – Clubber Lang Heykelini Duyurdu!

0
Öncelikle Rocky filmlerini çok seven birisi olarak ruhu çekilmiş bu şeytan kılıklı James ''Clubber'' Lang'i günahım kadar sevmem (Karakteri canlandıran Mr. T'yi tenzih ediyorum)....
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -