Salı, Mart 28, 2023
Ana SayfaFSD İNCELİYORFSD İnceliyor! #5 - Hot Toys: Star Wars - 501st Battalion Clone...

FSD İnceliyor! #5 – Hot Toys: Star Wars – 501st Battalion Clone Trooper

Selamlar sevgili FSD ahalisi! Keyifler nasıl? FSD İnceliyor serimizin yeni yazısıyla karışınızdayım. Sideshow‘un klonlarının ardından şimdi de Hot Toys‘un yeni serisi olan Clone Wars serisi 501. Lejyon Clone Trooper’a bir bakalım dedim.

Neden Star Wars ağırlıklı incelemeler yaptığımızı soranlar olmuş. FSD’de çoğumuz Star Wars manyağıyız. Özellikle Çatapat ve benim koleksiyonum Star Wars üzerine kurulu. Fakat bu demek değil ki hep Star Wars ürünlerini inceleyeceğiz. Ömercan ve Batuhan’dan da ki, özellikle Ahmet Abi’mizin (soyadı benim için Gezer değil Abi’dir) Batman çılgınlığı arasından da, bir şeyler kıstırıp onlara da burada yer vereceğiz. Bir önceki FSD İnceliyor bölümü için buraya tıklayabilirsiniz. Sevgili Batuhan’ın koleksiyonundan bir heykele bakmıştık.

Koleksiyonuma yaklaşık 2 ay önce kattığım bu figür beni gerçekten çok mutlu etti. Bildiğiniz gibi klonlar denilince akla gelen ilk bölüklerden biri 501. Lejyon oluyor. Her klon bölüğünü sevsem de 501’in yeri bende ayrıdır. Anakin’in komutası altındaki 501. Lejyon, eminim ki çoğu Star Wars severin de favorilerinden biridir. İsterseniz şimdi bu çok sevdiğim figüre yakından bir bakış atalım.

Pin by Boba Fett on Clones | Star wars gif, Star wars clone wars, Star wars 2

 

Hot Toys: 501st Battalion Clone Trooper (Deluxe)

Hot Toys, Clone Wars serisine girişeceğini duyurduğunda çok heyecanlanmıştım. Seriden ilk figürlerin tanıtımı da yapılınca bu heyecanım ikiye katlandı çünkü Hot Toys’un bu işi mükemmel bir şekilde yapacağını biliyordum ve bence öyle de oldu.

Daha önce 1/6 ölçekli klonları başka markalardan da görmüştük. Özellikle Sideshow Collectibles‘ın elinden çıkan klonlar muazzamdı. Fakat açık konuşmam gerekirse Hot Toys kalitesinde değillerdi. Yani benzerlik anlamında Hot Toys’un bir tık gerisinde kalıyorlar.

Figür, hem standart hem de deluxe olmak üzere iki farklı versiyonla çıkış yaptı. Tabi bu iki versiyonun arasında aksesuar dışında hiçbir fark yok.

Aksesuarlarına bakacak olursak figür, 8 adet el modellemesi, bir adet DC-15A Blaster Rifle, iki adet patlayıcı, bir adet RPS-6 roket atar ve en önemlisi jetpack ve iki alev efekti ile geliyor. Deluxe versiyonda ise bunlara ek olarak bir adet Phase 1 ve bir adet de Ahsoka için tasarlanmış olan turuncu renkli Phase 2 kaskı, Z-6 Rotary Blaster Cannon ve son olarak sırt çantası gelmekte.

Standı da standart metal isimlikli Hot Toys standı. Figürü jetpack ile pozlayabilmek için belden tutturmalı ve eğip bükebildiğiniz esnek bir tutturaç ile geliyor. Şahsen ben Hot Toys’un standlarına bayılıyorum.

Ben Deluxe versiyonu tercih ettim çünkü figürü daha farklı pozlarda sergileme imkanı sunuyordu fakat standart versiyonu tercih ederseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz emin olun.

Figürün zırhına geçecek olursak boya işçiliği gerçekten muazzam. Savaşta aldığı hasar, eskitmeler, mavi boyanın aşınması vs. hepsi mükemmel olmuş. Kaskın ve zırhın ölçeği de tam tamına oturmuş durumda. Deluxe versiyon ile gelen 2 ekstra kask için de bu durum geçerli.

Ben figür ile gelen el modellemelerini yeterli buldum. 2 çift daha eklenseymiş çok daha memnun olurdum fakat pozlarken hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sadece silahı ele tuttururken biraz zorlandım çünkü el modellemesi sıkı yapılmıştı ki, bu iyi bir şey, sonunda başardım.

Sırtına mıknatıs ile tutturabildiğimiz jetpack de muazzam bir işçilikle yapılmış. Modellemesini ve boya işçiliğini çok başarılı buldum ben. Alevleri takarken biraz dikkatli olmak lazım keza elimizde kalsın istemeyiz. Gerçi takarken çok zorlanmadım fakat yine de tedbirli olmakta fayda vardı.

Deluxe versiyon ile gelen sırt çantası da muazzam durmakta. Üstündeki bez, mıknatıslar ile çantaya tutturulmuş. Bezi kaldırıp çantanın içine bir şeyler koyabilirsiniz. İster patlayıcıları, isterseniz de aksesuarları koymak için ideal bir çanta olmuş.

Son sözlere geçecek olursak bu figür, şimdiye kadarki en iyi 1/6 klon figürlerinden biri diyebilirim. Bana katılmayanlar olabilir tabii ama benim kanaatim bu yönde. Pozlarken bana çok keyif verdi ve 501’in bir üyesini rafımda görmek de oldukça heyecan vericiydi. İster jatpack ile ister sırt çantasıyla ve isterseniz de normal görünümüyle sergileyebileceğiniz bu figür benden tam puan aldı.

Ben kendi figürümü Sideshow’dan almıştım. Şu an için standart ve deluxe versiyonu hala satışta bulunmakta. Buraya tıklayarak figür sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Siz de figür hakkındaki görüşlerinizi Discord grubumuzda bizlerle paylaşabilirsiniz. Bir sonraki FSD İnceliyor bölümümüzde görüşmek üzere.


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

Mafex: The Mandalorian – Bo-Katan Kryze Figürünü Duyurdu!

0
Mafex, Star Wars tarafına yeni figürler eklemeye devam ediyor. Son ekledikleri figür ise Star Wars: The Mandalorian: Bo-Katan Kryze figürü oldu. 6'' (15,24cm) uzunluğunda olan...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -