Salı, Mart 28, 2023
Ana SayfaFSD İNCELİYORFSD İnceliyor! #6 - Hot Toys: Star Wars: A New Hope -...

FSD İnceliyor! #6 – Hot Toys: Star Wars: A New Hope – Luke Skywalker

Merhabalar sevgili FSD okurları! Keyifler nasıl? Yine bir pazartesi gününde FSD İnceliyor bölümüyle karşınızdayız. Bu bölümde Star Wars‘un ilk filmi olan A New Hope filminde gördüğümüz Luke Skywalker‘ın 1/6 ölçekli Hot Toys figürüne bir bakış atacağız.

Luke and the twin sunset - Album on Imgur

 

Hot Toys: Star Wars: A New Hope – Luke Skywalker

Bu figür, benim ilklerimden birisiydi aslında. Koleksiyonuma kattığım ilk Hot Toys figürü bu olmuştu. Çok sevdiğim bir figür olmasına rağmen elimden çıkartmak durumunda kalmıştım. Fakat koleksiyonumda durduğu süre boyunca bana çok keyif vermişti. Luke‘un karizmatik olmasa da çok tatlı bir haliydi =)

Figürün kafa modellemesine bakacak olursak, boya işçiliği gerçekten çok başarılı bir figür. Saçlarının şekli de keza yine çok başarılı fakat benzerlik anlamında bir tık daha iyi olabileceği kanaatindeyim. Figürün saçı mıknatıs ile kafasının arkasından çekip kolay bir şekilde çıkartabileceğimiz bir tasarıma sahip. İki adet saç modellemesiyle gelen figürün diğer saçı, şapkasını ve kaskı takabilmek için basık bir şekilde modellenmiş.

Figürün body’si yine karaktere uygun olarak seçilmiş. Ayrıca göğüs kısmı tamamen detaylandırılmış ve boya işçiliği de atlanmamış.

Terzi işçiliğine geçersek, Luke’un çiftçi kıyafeti, figürün üstünde sırıtmayacak bir şekilde tasarlanmış. Rahat bir kıyafet olduğu için de figürün hareket kabiliyetini kısıtlamıyor. Kemeri üzerinde 2 adet küçük ve 1 adet de arkasında büyük olmak üzere toplam 3 adet cebi var. Kemerini kolayca çıkartabileceğiniz gibi kemeri üzerine takabileceğiniz aksesuarlar da gayet kolay bir şekilde takılabiliyor. Işın kılıcı, dürbünü ve tam anlayamadığım ama küçük bir mataraya benzettiğim aksesuarını kemerinin üzerine takabiliyorsunuz.

Çizmeleri için plastik kullanılan figür, ayak kısmından ayrılan bir çizme tasarımına sahip fakat eklem yeri çizmenin üst kısmını aşağıya çektiğinizde belli olmayacak ve sanki tek parça bir çizmeymiş gibi durmasını sağlayacak şekilde modellenmiş. Açıkçası ben normal çizme kullanılmasını tercih ederdim fakat yine de gayet güzel modellenmiş bir çizmeye sahip.

Figürün hem standart hem de exclusive versiyonu bulunmakta. Bu iki versiyon arasındaki tek fark aksesuarları oluyor. Figürün bendeki versiyonu standart versiyonuydu ama exclusive versiyonu olsaydı da yine standart görünümüyle sergilerdim.

Aksesuarlarına geçecek olursak figürle birlikte birçok el modellemesi, 2 adet saç modellemesi, şapkası, kumdan koruması için gözlüğü, ponçosu, dürbünü, 6-2Aug2 model tüfeği, talim droidi, Anakin’in ışın kılıcı ve içinde led ışık bulunan ekstra bir ışın kılıcı tutan kol tasarımı geliyor. Bunlara ek olarak exclusive versiyonda değiştirilebilir Stormtrooper kemeri, kancalı ip ve Blaster Rifle geliyor.

Ben, aksesuarları gayet yeterli buldum. Özellikle ponçosu, tüfeği ve dürbünüyle sergilemek çok keyifli oluyor. Ayrıca yanında gelen droidi standın üstüne tutturabildiğiniz şeffaf bir çubuk da figürle geliyor ki bu droidi, Luke’un arkasında sergilemek yine çok şık gözüküyor.

Figürle ilgili son sözlere geçecek olursam bu figür beni çok mutlu eden bir figürdü. Ne yazık ki stokları tükenen figüre, e-Bay gibi sitelerden 2. el olarak ulaşabilirsiniz fakat Hot Toys büyük ihtimalle Luke’un bu halini yine üretecektir. Tekrar stoklara geldiğinde koleksiyonunuzda çok tatlı duracak bu figüre bir şans verin derim.

Bir FSD İnceliyor yazısının daha sonuna geldik. Discord sunucumuzdan ya da Intagram‘dan figürle ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın.


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

Mafex: The Mandalorian – Bo-Katan Kryze Figürünü Duyurdu!

0
Mafex, Star Wars tarafına yeni figürler eklemeye devam ediyor. Son ekledikleri figür ise Star Wars: The Mandalorian: Bo-Katan Kryze figürü oldu. 6'' (15,24cm) uzunluğunda olan...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -