Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaFSD İNCELİYORFSD İnceliyor! #7 - DST: Marvel Gallery Spider-Man (Webbing) Diorama

FSD İnceliyor! #7 – DST: Marvel Gallery Spider-Man (Webbing) Diorama

 

(Selamlar ahali, ben Asabi. Bildiğiniz gibi FSD İnceliyor bölümlerini her haftanın pazartesi günü paylaşıyorduk. Fakat 6. haftanın ardından kendi yoğunluklarımız sebebiyle bir ara vermemiz gerekti. FSD İnceliyor serisine şimdi kaldığımız yerden devam ediyoruz fakat maalesef her hafta yerine birkaç haftada bir gelecek yazılar. En azından bir süre için. Şimdi Batuhan’ın Spider-Man incelemesine geçelim.)

Merhabalar sevgili FSD okurları! FSD İnceliyor’un bu bölümünde en sevdiğim süper kahraman olan ve ayrıca beni koleksiyon dünyasına da sokan, hayatımda çok ama çok önemli bir yere sahip olan (Ahmet abi için Batman neyse, bende de bu ağ kafa öyledir) Spider-Man karakterinin bir heykelini inceleyeceğiz. Hazırsak başlayalım.

Spiderman Meme GIFs - Get the best GIF on GIPHY

 

Heykelimizin detaylarına inecek olursak bizi iki bina arasında ağ yumağı kurmuş ve bir sokak lambasının üzerinde oldukça havalı bir poz veren bir Spider-Man karşılıyor. Heykelde bina detayları güzel işlenmiş durumda ve gayet başarılı gözükmekte. Aynı şeyi sokak lambası için de söyleyebilirim.

Heykeldeki diğer bir parça olan ağ yapısına gelecek olursak bu parça da oldukça hoşuma gitti. Dışardan bakıldığında gerek renklendirilmesi, gerek işçiliği tatmin edici bir şekilde ve bize o atmosferdeki fantastik ağ hissini oldukça güzel bir şekilde hissettiriyor.

Karakterimize gelecek olursak kendileri çok ama çok hoşuma gitti. Bize sunulan bu pozlaması da gerçekten ”ben buradayım” dedirttiriyor. Ağ kafamızın kas yapısı da oldukça güzel bir işçilik ile karşımıza çıkıyor. Baştan aşağı çok detaylı işlenmiş kas grupları çok hoşuma gitti.

Beğenmediğim değil de öyle olmasa daha güzel olabilirdi dediğim kısımlara gelecek olursak karakterimizin parmak kısımlarını eğer yakından incelersek biraz değişik ve pek hoş durmadığını görmekteyiz. Bu durum aynı markanın 90’s Spider-Man heykelinde de mevcut. Açıkçası neden böyle yapmışlar bilemiyorum. O heykelin de videolu incelemesini FSD’nin Youtube kanalından detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz (Buraya tıklayarak incelemeye ulaşabilirsiniz). Dediğim parmak olayını da daha iyi anlayabilirsiniz.

Binalara gelecek olursak oldukça güzeller ama dış kısımlarında bir kısmı hâlâ bina detaylarını içerirken diğer kısmı ise bundan mahrum bırakılmış durumda. O boş kısmını da bina detaylandırmaları ile yapsalar daha hoş olabilirdi. Diğer bir yöne gelecek olursak bu tamamen benim göz zevkim odaklı olsa da yine de belirtmek istedim, heykelin bina ve lamba kısımları eğik değil de düz olsaydı sanki daha güzel olabilirdi diye düşünmekteyim.

Son olarak eğer heykeli almak için sitelere baktığınız durumda, orda bulunan fotoğraflarda heykel daha çok pastel renklerde olurken heykelin kendisine sahip olunca ise karşımızda daha parlak bir renk tonu görmüş oluyoruz. Bu detayı da belirtmek isterim sevgili FSD okurları.

Özetle bir Spider-Man severseniz ve koleksiyonunuza bir Spider-Man heykeli eklemek isterseniz gayet tatmin edici ve göz doyurucu bir Spider-Man heykeli diyebilirim. Ben gayet severek sergiliyorum ve aldığıma hiç pişman olmadım. Siz de bu heykeli almak isterseniz gönül rahatlığıyla alın derim.

Bir sonraki FSD İnceliyor bölümünde görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın.

 


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

PCS: Rocky III – Clubber Lang Heykelini Duyurdu!

0
Öncelikle Rocky filmlerini çok seven birisi olarak ruhu çekilmiş bu şeytan kılıklı James ''Clubber'' Lang'i günahım kadar sevmem (Karakteri canlandıran Mr. T'yi tenzih ediyorum)....
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -