Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaFSD İNCELİYORFSD İnceliyor! 8# - Hot Toys: The Clone Wars - Coruscant Guard

FSD İnceliyor! 8# – Hot Toys: The Clone Wars – Coruscant Guard

Selamlar sevgili FSD ahalisi! Keyifler nasıl? Bir önceki FSD İnceliyor yazısında da belirttiğim gibi artık inceleme yazıları her hafta gelmeyecek. En azından bir süre için bu şekilde olacak.

Bu bölümde Sideshow‘dan son aldığım klon figürüne bir bakış atacağız. Beni bilen bilir, klonlara düşkünümdür. Star Wars‘un her köşesini sevsem de klonların yeri bende ayrıdır. Bu yüzden koleksiyonumu da klon ağırlıklı ve Cumhuriyet dönemi ağırlıklı (2. üçleme) tutmaya çalışıyorum.

İsterseniz şimdi figür hakkındaki görüşlerime ve incelemeye geçelim.

Tumblr

 

Hot Toys: Star Wars: The Clone Wars – Coruscant Guard

Öncelikle klon figürleri, daha doğrusu normal klon figürleri, bulundukları birliğin boyaları dışında genellikle benzer oluyor. Bu figürde de durum böyle. Birkaç aksesuar dışında ve boyası dışında diğer figürlerle bir iki husus dışında çok benzer.

Öncelikle figür, Hot Toys‘un standart Star Wars kutsuyla gelmekte. Kutuyu açtığımızda ise Coruscant Guard‘ın kullandığı o güzel kırmızı boya gözümüzü alıyor adeta. Coruscant Guard’ın kullandığı bu renk, her zaman beni benden almıştır.

Figürün zırhı ve boyutu doğal olarak diğer klonlarla aynı. Fakat şöyle bir durum var ki bu biraz canımı sıktı. Figürü pozlamaya çalışırken kolunun yaklaşık 90 derece büküldüğünü fark ettim. Diğer klon figürlerinde bu durumu fark etmemiştim fakat onlara da bakınca yine kolun 90 derece civarı büküldüğünü gördüm. Figürün kolunu daha fazla zorlamak istemedim keza elimde kalabilirdi. Pozlama konusunda çok büyük bir sorun oluşturmasa da kolun daha fazla bükülmesini isterdim doğrusu. Belki de zırhın zorlanmaması adına kolu bu şekilde yapmayı uygun görmüşlerdir.

Aksesuar olarak diğer klonlarla aynı şekilde bir adet DC-15A Blaster Rifle, bir adet DC-15 Blaster, biri tam diğeri yarım olmak üzere iki adet bomba ve 8 adet el modellemesi gelmekte. Diğer klonların aksine bir de Coruscant Guard’ın kullandığı Electrostaff ve elektrik efektleri de gelmekte.

Aksesuarları gayet yeterli buldum fakat bir de kalkan eklenseydi çok daha başarılı bulurdum.

Figürün standı ise yine Hot Toys’un standart Star Wars standı. Rex ve 501st Battalion Trooper ile gelen oynatılabilir ve belden tutturmalı tutacağın aksine, bu figürle birlikte kanca şeklinde iki bacak arasına tutturduğumuz tutacak geliyor.

Figürü Electrostaff ile pozlamak gerçekten çok keyifli oluyor. Elime geçer geçmez hemen aklımdaki pozu verdim zaten =)

Eğer siz de bu figürü almak isterseniz Sideshow Collectibles sitesinde 220$ fiyat ile satışa açık durumda.

Bir FSD İnceliyor bölümünün daha sonuna geldik. Bizi sosyal mecralardan, Level dergisinden ve Twitch kanalımızdan takip etmeyi unutmayınız. Ayrıca Discord sunucumuzda da goygoy yapmaya bekleriz. Bir diğer FSD İnceliyor bölümünde görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

FSD İnceliyor! #7 – DST: Marvel Gallery Spider-Man (Webbing) Diorama

0
  (Selamlar ahali, ben Asabi. Bildiğiniz gibi FSD İnceliyor bölümlerini her haftanın pazartesi günü paylaşıyorduk. Fakat 6. haftanın ardından kendi yoğunluklarımız sebebiyle bir ara vermemiz...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -