Cuma, Eylül 30, 2022
Ana SayfaFSD İNCELİYORFSD İnceliyor! Sideshow Collectibles: Clone Commander Wolffe

FSD İnceliyor! Sideshow Collectibles: Clone Commander Wolffe

Selamlar sevgili FSD ahalisi! N’aber? Ne zamandır buralarda yoktum, eh hazır Büşra’nın Commander Wollfe yazısı da yayınlanmışken, sitemizde yeni başlayacak serinin ilk adımını da ben atayım dedim. Bundan sonraki süreçte FSD yazarlarının kendi koleksiyonundan parçaları detaylı şekilde inceleyeceği çok güzel, çok minnoş bir yazı dizisine başlıyoruz.

Bu yazı dizisi için ise ilk konuğumuz Sideshow’un el emeği, göz nuru, tatlı mı tatlı 1/6 ölçekli figürü olan Commander Wolffe! Evet, bazılarınızının ”Kim bu Wollfe??” dediğini duyar gibiyim. O yüzden sizleri hızlıca Büşra’nın yazısını okumaya uğurluyorum sevgili okur, okuduktan sonra buraya geri gelmeyi de unutmayın. (Buradan yazıya ulaşabilirsiniz.)

Commander Wolffe (CC-3636) Kimdir?

Sideshow: Commander Wolffe

Gelelim figürün incelemesine. Geçtiğimiz yaz koleksiyonuma kattığım bu figür sanırım benim koleksiyonumdaki ilk klon parçasıydı. Özellikle klon askerlerinin askeri disiplinini ve her bir birliğin kendisine özel renkler oluşturması içimdeki militaristi de oldukça etkiliyordu. Bunun sonucunda yine ne alsam diye delirdiğimiz bir akşam üstü Jedbang mağazalarında bu figürü görüp hızlıca satın aldım.

Clone Wars dizisindeki animasyon tarzında kafa modellemelerini kullanan figür, yanında iki kasklı iki de kasksız olmak üzere tam dört farklı kafa modellemesi ile geliyor ki, bu kafa modellemeleri sergileme çeşitliliği açısından bu figürü cazip kılan etmenlerden sadece ilki.

Tüm bu pozlama avantajının yanında Wolffe, rafınızda oluşturacağınız dioramalar için de uygun jest ve mimiklere sahip oluyor. Özellikle karakterin en ikonik durumlarından biri olan tek gözünün yaralı olduğu kafa modellemesi benim sergilemekten en çok hoşlandığım modelleme.

Altı adet farklı el pozisyonu ise figürün pozlanabilirliği açısından ayrı bir rahatlık sunuyor. Figürün sahip olduğu iki farklı Blaster tabanca ve bir uzun namlu tüfek ile de pozlayabileceğiniz senaryo çeşitliliği iyice genişliyor. Bir de bu figür için istisnai bir durumumuz var sevgili okur, o da Wolfpack birliğinin sahip olduğu Jetpack!

Clone Commander Wolffe Sixth Scale Figure

Wolffe, yanında getirdiği Jetpack ile bizlere pozlamada yepyeni bir kapı açıyor. Özellikle Star Wars evreni içerisinde fazlaca gördüğümüz bir araç olan Jetpack, bu figürle de karşımıza çıkıyor. Bu sayede figürümüzü ayakları yerden kesilmiş bir şekilde pozlama imkanımız oluyor.

Genel olarak figürün boya ve detay işçiliği ise oldukça tatmin edici, özellikle terzi işçiliği beni oldukça memnun etti. Ayrıca tasarımsal olarak ne kadar başarılı bir karakter olduğunu da söylemeden edemeyeceğim.

Toparlamak gerekirse son olarak bu figürü alın, aldırın! Star Wars koleksiyonu yapıyorsanız mutlaka koleksiyonunuza eklemenizi öneririm, ahali! Tek sıkıntı figürü bulmak biraz zor olabilir keza çıkışından bu yana epey bir zaman geçti. Bulabilirseniz kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Clone Commander Wolffe Sixth Scale Figure

Clone Commander Wolffe Sixth Scale Figure

Clone Commander Wolffe Sixth Scale Figure

Clone Commander Wolffe Sixth Scale Figure


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

BENZER HABERLER

Speak No Evil Film İncelemesi

0
Yılın önde gelen gerilim filmlerinden olacağı fragmanı yayımlandığından beri az çok belli olan Speak No Evil filmi, geçtiğimiz günlerde korku/gerilim filmleri yayımlayan platform Shudder...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Mighty Thor: Love & Thunder Aksiyon Figür İncelemesi

0
Figürcünün Seyir Defteri'nde bugün! Dreamers'ın bize yolladığı Hasbro Marvel Legends - Thor: Love & Thunder serisine devam ediyoruz! Serinin en beğendiğim figürlerinden birisi Mighty Thor...
- Reklam -