Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Glitch-Store: Yenilikçi Tasarımlarıyla Batman’i Sunar.

AKSİYON FİGÜR

Glitch-Store: Yenilikçi Tasarımlarıyla Batman’i Sunar.

Glitch-Store: Batman

Glitch-Store: Batman

 

Bu sefer karşınıza çok farklı, çok sıra dışı ve neredeyse hiç duyulmamış bir bir markanın figürü ile çıkıyoruz. Markanın ismi Glitch-Store. Figürün fotoğrafına bir göz gezdirdiyseniz eğer çok enteresan bir figür ile karşı karşıya olduğunuzu da göreceksiniz. Ama tabii ki de öncelikle bu marka kimdir, neyin necisidir dersek, burası aslında Endonezya‘nın baş kenti olan Jakarta‘da bulunan tasarımcılık yapan bir firmadır. Aslında hayatlarına bir sanat galerisi olacak başlamışlar. Sonra işler büyümüş filan derken buralara kadar gelmişler.

Amaçları ve hedefleri için de rüyalarınızı gerçeğe dönüştürelim tarzında olmuş. Çok da iyi olmuş. Şu anlık sadece Endonezya, Malezya, Singapur, Tayland ve Filipinler‘e ürün yolladıklarını ama bu ülkeler dışında isteyenler olursa da kendilerine mutlaka mail atılmasını ve iletişime geçilmesini de istiyorlar.

Glitch-Store: Batman

Glitch-Store: Batman

 

Bu yazıda ise son tasarımları olan, yani her şeyiyle kendilerinin orijinal düşüncelerinden ortaya çıkan ürünleri ise CMPLXD Batman action figürü ve deluxe edition versiyonu. Doğrudan Bryan Lie isimli bir abimizin kendi tasarımları bu şahaserler.

Figüre baktığımızda Batman Beyond havası da vermiyor değil. Kırmızının tonu ile siyah mükemmel bir uyum içerisinde olmuşlar. Figürün özelliklerine bakarsak Bryan Lie tarafından tasarlanan 1/6 ölçekle tasarlanmış. Sitelerindeki açıklamada da ebat olarak yaklaşık 32 cm civarında olduğu belirtilmiş.

Glitch-Store: Batman

Glitch-Store: Batman

 

Figürün Batman kaskı en ince ayrıntısına, girinti ve çıkıntısına kadar detaylı tasarlanmış. İnsan, bunun gerçeği olsa da taksam diyor açıkçası. Figürün kafa kısmı sağa ve sola rahatça hareket ettirilebiliyor. Çok da olmasa da biraz aşağıya ve yukarıya doğru da hareket payı var. Kollarda da isteğini pozu vermekte sonuna kadar özgürsünüz. Kollar, omuzdan aşağıya, yukarıya, ileriye ve geriye doğru hareket edebiliyor. Dirseklerde de aynı şekilde eklem var. Ve 180 dereceye kadar oynatabiliyorsunuz.

Bileklerde de az da olsa oynayan eklem mevcut. Gövdenin de bel kısmında birkaç milim oynayan eklem koymuşlar. Bacak kısmında kalçada eklem var. Ama sadece ileriye doğru gidiyor olarak gösterilmiş. Muhtemelen pelerinden dolayı arkaya doğru oynamıyor bacaklar. Dizlerdeki eklemler de dirseklerdeki eklemler gibi kullanışlı. Çok rahatlıkla dizlerinin üstünde pozlama yaptırtabilirsiniz. Eklem kısımlarına baktık ama asıl dikkat çekici şeyler ise kostümünün tasarımında. Maskenin detayından bahsetmiştik ama maske çekici olmasının yanı sıra gerçekçi manada da korkutucu. Dracula yakalı, siyah ama bazı yerlerinde koyu kırmızı çizgileri olan bir pelerini mevcut.

Pelerinin göğüs kısmında da kenarları gene koyu kırımızı olan yarasa amblemi de var. Pelerinin dışında Batman‘in üstünde de antrasit renkli, ama üstünde koyu gri desenleri olan ve düğmeleri ile beyaz dikişleri bile olan ceket mevcut. Ceketin ek olarak dizlere kadar uzayan bir kısmı da var. Smokin gibi aynen. Gene gerçek kumaştan yapılma pantolon da bulunuyor. Çizmeleri ile metalik tarzda ve kırmızı şeritleri de bulunuyor bütün kostümle uyumlu.

Glitch-Store: Batman

Glitch-Store: Batman

 

Aksesur olarak da bir tane Batarang, kendilerine has olan kemer ile kanca tabancası ve yedek eller yer alıyor. Eğer bir de Deluxe set olarak almak isterseniz figürün yanında güzel bir parça daha geliyor.

Figürün ön siparişi Mart ayında açılıyormuş. Elinizi çabuk tutmalısınız. Detaylı bilgi için:

http://www.glitch-store.com/index.php?route=product/product&path=59_66&product_id=101

http://www.glitch-store.com/index.php?route=product/product&path=59&product_id=102

 

Yorumlar

Daha Fazla AKSİYON FİGÜRbr>

br>
To Top