Çarşamba, Ağustos 17, 2022
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRÜGoodsmile: DORORO HYAKKIMARU serisinden Sayoko Kamitsure figürü!

Goodsmile: DORORO HYAKKIMARU serisinden Sayoko Kamitsure figürü!

Goodsmile’dan 1/7 ölçek Dororo serisinden Sayoko Kamitsure figürü ön-siparişte!

Dororo, manga ve anime’nin babası sayılan Osamu Tezuka’nın yarattığı bir karakter. Mangası 1960’lı yıllarda yayımlanmış. Yönetmen Kazuhiro Furuhashi, Satoshi Shiki’nin “The Legend of Dororo and Hyakkimaru” mangasından yola çıkarak bir anime uyarlaması işine girmiş. 2019’da yayınlanan 24 bölümlük bir animesi var Dororo Hyakkimaru’nun.

Hikaye 16. yy Japonya’sında, kanlı Sengoku döneminde geçiyor. Konsepti uzun uzadıya anlatmak istemiyorum aslında. Dororo Hyakkimaru’nun ana karakteri bir lanetle doğan ve ruhları görme gücüne sahip, protez bacak ve kollarıyla hayatta kalmaya çalışan Sayoko Kamitsure.


Yüz ifadesi, pozlama ve diğer detaylar benim çok hoşuma gitti açıkçası.

Bu tarz ABS & PVC (statik) figürler için olay sadece Kotobukiya’dan ibaret değil. Megahouse (Goodsmille), Alter ve Bandai gibi firmalarında oldukça güzel işlerini var. Koto’nun diğer Japon firmalarına nazaran daha biliniyor olmasının sebebi özellikle Kuzey Amerika pazarı için agresif satış politikalarının olması. Ve tabii Star Wars veya MARVEL / DC gibi popüler merchandise’ların üzerinde duruyor olması.


14.000 Yen (864,86 TL) gibi bir etiket fiyatı var. Haziran 2021’de çıkıyor. Evet, 1 yıl öncesinden ön siparişe açıyorlar.

Haber için Erdem Denizlioğlu’na teşekkür ederiz. =)

Figürcünün Seyir Defteri
Figürcünün Seyir Defterihttps://www.figurcununseyirdefteri.com
Selamlar, bu oyunun bölüm sonu canavarı benim. =)
BENZER HABERLER

Queen Studios: The Batman Figürünü Duyurdu!

0
Sevgili ahali, çok müşkül bir durumdayım. Müşküliyetimin sebebi ise Queen Studios'un 1/6 ölçekli figür serisi olan InArt serisinden duyurdukları The Batman figürü. InArt serisinin dördüncü...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Mighty Thor: Love & Thunder Aksiyon Figür İncelemesi

0
Figürcünün Seyir Defteri'nde bugün! Dreamers'ın bize yolladığı Hasbro Marvel Legends - Thor: Love & Thunder serisine devam ediyoruz! Serinin en beğendiğim figürlerinden birisi Mighty Thor...
- Reklam -