Perşembe, Aralık 9, 2021
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRGoodsmile: DORORO HYAKKIMARU serisinden Sayoko Kamitsure figürü!

Goodsmile: DORORO HYAKKIMARU serisinden Sayoko Kamitsure figürü!

Goodsmile’dan 1/7 ölçek Dororo serisinden Sayoko Kamitsure figürü ön-siparişte!

Dororo, manga ve anime’nin babası sayılan Osamu Tezuka’nın yarattığı bir karakter. Mangası 1960’lı yıllarda yayımlanmış. Yönetmen Kazuhiro Furuhashi, Satoshi Shiki’nin “The Legend of Dororo and Hyakkimaru” mangasından yola çıkarak bir anime uyarlaması işine girmiş. 2019’da yayınlanan 24 bölümlük bir animesi var Dororo Hyakkimaru’nun.

Hikaye 16. yy Japonya’sında, kanlı Sengoku döneminde geçiyor. Konsepti uzun uzadıya anlatmak istemiyorum aslında. Dororo Hyakkimaru’nun ana karakteri bir lanetle doğan ve ruhları görme gücüne sahip, protez bacak ve kollarıyla hayatta kalmaya çalışan Sayoko Kamitsure.


Yüz ifadesi, pozlama ve diğer detaylar benim çok hoşuma gitti açıkçası.

Bu tarz ABS & PVC (statik) figürler için olay sadece Kotobukiya’dan ibaret değil. Megahouse (Goodsmille), Alter ve Bandai gibi firmalarında oldukça güzel işlerini var. Koto’nun diğer Japon firmalarına nazaran daha biliniyor olmasının sebebi özellikle Kuzey Amerika pazarı için agresif satış politikalarının olması. Ve tabii Star Wars veya MARVEL / DC gibi popüler merchandise’ların üzerinde duruyor olması.


14.000 Yen (864,86 TL) gibi bir etiket fiyatı var. Haziran 2021’de çıkıyor. Evet, 1 yıl öncesinden ön siparişe açıyorlar.

Haber için Erdem Denizlioğlu’na teşekkür ederiz. =)

BENZER HABERLER
Superman & Lois 2. Sezon Fragmanı Paylaşıldı!

Superman & Lois 2. Sezon Fragmanı Paylaşıldı!

0
Superman efsanesine farklı bir yerden bakarak beğeni kazanan Superman & Lois’in 1. sezonu ağırlıklı olarak ebeveyn olarak Smallville’e taşınan Clark ve Lois’in aile ilişkilerine...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Kotobukiya - Star Wars ArtFX+ Luke Skywalker & Princess Leia | Figürcünün Seyir Defteri | S1-B1

Kotobukiya – Star Wars ArtFX+ Luke Skywalker & Princess Leia |...

0
Figürcünün Seyir Defterinde bugün! A long time ago in a galaxy far far away... Kotobukiya'nın Star Wars ArtFX+ serisinde kaldığımız yerden devam ediyoruz! Uzun zamandır...
- Reklam -