Pazartesi, Mart 20, 2023
Ana SayfaSİNEMAHarry Potter Ekibi 20. Yıla özel "Return to Hogwarts" Bölümüyle Dönüyor!

Harry Potter Ekibi 20. Yıla özel “Return to Hogwarts” Bölümüyle Dönüyor!


20 yıl sonra büyük buluşma! Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın 20. Yıl dönümü sebebiyle, serinin oyuncuları bir araya geliyor.

HBO Max’te yayınlanacak olan Return to Hogwarts özel bölümü Potterheadlerle buluşuyor. Özel röportajların ve bir sürü bilinmeyen detayın olacağı bu bölüm 1 Ocak 2022‘de yayınlanacak

Haberi ilk duyduğumdan beri inanılmaz heyecanlıyım. Ana kadroyu tekrar, şimdiki halleriyle görmek ve onlardan Harry Potter dünyasına dair belki de hiç bilmediğimiz şeyleri dinlemek gerçekten çok keyifli olacak.

İlk iki filmin yönetmeni Chris Columbus‘un da aralarında bulunacağı kadro şu şekilde;

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Matthew Lewis, Evanna Lynch ve Ian Hart.

Son zamanlarda transfobik açıklamalarda bulunan Harry Potter serisinin yaratıcısı J. K. Rowling‘in kadroda olmayışı dikkat çekiyor. Harry Potter dünyası benim için çocukken sığındığım, kim olduğumun bir ayrımcılık yaratmadığı bir yuva gibiydi. Hâlâ daha öyle ama bu ev hissiyatını bize yansıtıp, sonrasında toplum içindeki dezavantajlı bir grup hakkında nefret söylemi üretmek bence çok çelişkili bir davranış. Serinin oyuncularından Emma Watson’ın yaptığı “Hogwarts benim yuvamdı, dünyamdı” paylaşımı ile Rowling’in bu özel bölümde olmayacağının sinyalleri veriliyor.

Rowling’in açıklamaları karşısında Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Fantastik Canavarlar’ın başrolü Eddie Redmayne dahil birçok kişi yazara tepkilerini göstermişti. Harry Potter kültü Rowling’den öte bir fenomene dönüşmüş durumda. Şahsi olarak seriyi ve yazarını ayrı tutarak Potterheadliğimden vazgeçemiyorum. Peki siz bu özel bölüm ve Rowling’in yer almayışı hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram sayfamızdan düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ecem Akçalı
Ecem Akçalıhttp://www.figurcununseyirdefteri.com
Sinema, feminizm ve iyi olan her şey!
BENZER HABERLER
Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

0
Gentle Giant LTD, Gentle Giant Book of Boba "Gamorrean Guard" heykelini duyurdu! Diziyi izleyenler hatırlayacaktır; Boba Fett, Hutt Jabba'nın suç imparatorluğunu devraldığında, Bib Fortuna'yı dağıtarak,...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -