Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

İnceleme: Banpresto Spider-Man HomeComing Heykeli

Fotoğraf: Mümtaz Selim

HEYKEL

İnceleme: Banpresto Spider-Man HomeComing Heykeli

Banpresto Spider-Man

Ekonomi böyle ise;

Merhabalar figür sever dostlar! Bu aralar para piyasaları pek bir tatsız. Ben artık dolar ve euro normale dönene kadar Hot Toys ve Sideshow’a ara veriyorum ve bu benim kesin kararımdır.

Piyasalar normalleşmeye başlamadığı sürece şuan ki mevcut üst segment figürlerim ile idare edeceğim. Mesela Kotobukiya’nın uygun fiyatlıları olabilir veya başka statue(heykel) yapan markalar olabilir diye düşünüyorum.

“Kader ağlarını örerken biz de ağ atalım.”

Bugün gerçekten hiç duymadığım bir markanın figürünü inceleyeceğim. Banpresto diye bir marka… Gerçekten acayip fakat başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Bu aralar bir Marvel cosplay projem var. Spider-man olarak ben katılacağım yakın gelecekte. Bu Marvel projemiz hayır işi bazlı olacak ve şuan bu duruma yükselmişken bir Spidey daha eklememek olmazdı koleksiyona.

İşin özüne gelirsek; Banpresto’nun Spider-Man HomeComing’i gerçekten fiyatına göre başarılı. Evet tabii ki hataları var heykelde ama bir çok markada var bu hatalar. On numara işçilik bekleyerek almadım. Beni heykele çeken; vücut detayları, duruş, renk ve boyutu oldu. Şahsen korkarak aldım ama gayet tatmin edici çıktı Peter kardeşimiz.

Tom Holland’a başlarda pek ısınamadım fakat sonra Infinity War’da hoşlanmaya başladım bu Peter’dan. Bana soracak olursanız artık Marvel olgun bir Spider-Man üstünde çalışsın derim. Benim gibi düşünen bir kesim olmuş ki yakında Marvel’s Spider-Man oyunu gümbür gümbür geliyor. Oyunumuzda da olgun bir Peter Parker bizleri bekliyor.

Örümceğimizi Mercek Altına Alalım!

Uzun zamandır bir statü incelemiyordum. Yani bir Hot Toys gibi kumaş ve eklem muhabbeti yapamayacağımdan biraz kısa sürecek. İlk kutusundan bahsedersek hemen eksi puanı yapıştırırım. Ayrıca kutunun içinde resmen kalın plastik torbanın içinde iki parça duran bir Spider-Man var. Hiç hoş bir paketleme değil, lakin bende zaten iyi bir paket beklemiyordum.

İçinden heykelimiz dışında bir adet base görevi gören şeffaf parça ve farklı ifadeli bir kafa çıkıyor. Bana göre ek kafa gerçekten hoş olmuş hatta ben onunla sergiliyorum. Bir gözü kısık sanki, ağ atarken nişan alıyor gibi… Onun dışında ikinci eksi ise base görevi gören saçma bir stand(base denilen şey zaten stand ama bu şeffaf parçaya ne denir bilemedim). Zaten kötü bir görüntü veriyor üstüne üstlük görevini de yapmıyor. Hala dengesiz duruyor, o da heykelin ağırlık merkezinden dolayı.

Her ne kadar vücut anatomisini oturtmayı başarsalar da boyamalarda ki bazı hatalar gözden kaçmıyor. Soracak olursanız çok rahatsız edici boya hataları yok, lakin yakından iyice incelemeye girerseniz arada sinir bozabiliyor. Kostüm kabartmaları doğru ve güzel olmuş o da dokuya artı olmuş. Son olarak bir Diamond Select Toys Marvel PVC Gallery Spider-Man olmasa da sergilemekten utanç duymayacağınız bir heykel çıkarmış Banpresto. Ulaşılabilirlik olarak da bir hayli yaygın. Heykelin fiyatı ortalama 180-190 TL civarında ve internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Puanlarken Size Bir Kaç Hatırlatmam Olacak!

Son olarak puan kısmına geçelim sevgili FSD dostları;

Bana göre tatmin edici olsa da bazı sıkıntıları olan bir heykel. 10 üzerinden 5.5 veriyorum. Kısacası olursa olur, olmazsa yerlerde yuvarlanarak ağlamam diyebileceğim bir heykel bu.

Hatırlatma derken… İlk yazı başında da bahsettiğim gibi şuan ülkemizin bulunduğu ekonomik koşullar nedeniyle incelemelerimi Hot Toys ve Sideshow dışındaki ürünlere(daha uygun fiyatlı figürler de diyebiliriz) kaydırdım. Tabii ki HT figürlerinin incelemeleri gelecek, hepsini daha tüketmedim merak etmeyin ! Alternatif ve fiyat olarak uygun figürler bu ara ilgi odağı ve biz de size alternatifleri sunmak isteriz.

Küçüklüğümün favori kahramanlarından biri olan Spider-man ile (hatta ilk kahramanım diyebiliriz ve de ilk çizdiğim çizgi roman karakteridir kendisi) size veda ediyorum. Başka bir incelemede yine birlikte olmak dileğiyle. Kendinize iyi, figürlerinize daha da iyi bakın !

 

Yorumlar

Daha Fazla HEYKEL

Advertisement

Çok Okunanlar

Advertisement Jedbang Collectibles
Advertisement
To Top