Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Kotobukiya: Marvel Comics’in Güzel Cadısı Scarlet Witch Ön-Siparişte!

Kotobukiya: Marvel Comics'in Güzel Cadısı Scarlet Witch Ön-Siparişte!
Fotoğraf: Kotobukiya

HEYKEL

Kotobukiya: Marvel Comics’in Güzel Cadısı Scarlet Witch Ön-Siparişte!

Kotobukiya: Marvel Comics'in Güzel Cadısı Scarlet Witch Ön-Siparişte!

Kotobukiya: Marvel Comics’in Güzel Cadısı Scarlet Witch Ön-Siparişte!

”Ultron can’t see the difference between saving the world and destroying it. Where do you think he gets that?”

Elizabeth Olsen tarafından Avengers filmleri ile Marvel Comics‘in sinema evrenine giriş yapan güzeller güzeli ve bir o kadar da güçlü cadımız Scarlet Witch‘i hemen hemen herkes başarılı bulup beğenmişti. Hatta film versiyonu figürleri ve heykelleri de baya sevilmişti. Tabii bu karakteri çok eskiden yani çizgi roman halini bilenler de bilir, çizgi roman tasarımı ve çizimi de baya sevilen bir karakterdir.

Kotobukiya: Marvel Comics'in Güzel Cadısı Scarlet Witch Ön-Siparişte!

İşte o klasik tasarıma saygısını sunan Kotobukiya, Scarlet Witch‘in heykelini Ön-Siparişe açtı. Kotobukiya’nın klasik 1/10 ölçek heykel ebatında olacak olan ARTFX+ heykelimiz, Adi Granov‘un tasarımının izlerini taşıyor. Güzel bir base’e sahip, 2018 Aralık ayında ön siparişe açılacaktır. Fiyatı da 79.99$ şeklinde arz-ı endam edecek.

Web Sitesi: Kotobukiya

Scarlet Witch Kimdir?

Wanda Maximoff süper güçlü mutant olan Magnetonun çingene Magdadan olan kızıdır. Annesi doğumdan önce kocasının güçlerinden korkup kaçmıştır.Magda Wundagore dağlarında Bova adlı bir kadının yanına sığınarak orada ikiz çocuklarını doğurmuş (Wanda ve Pietro) da sonra oradan da kaçmıştır.

Bova iki normal bebeğin hayvan insanlar arasında büyütülemeyeceğini anlayınca çocukların birisine verilmeleri geretiğini bağlı olduğu yüksek evrime anlattı.

Yüksek evrim çocukları Django ve Marya Maximoff’un yanına verdi.Bunlar kendi ikiz çocuklarını yitirmiş başka bir çingene ailesiydi. İkiz çocuklara Wanda ve Pietro adları verildi.Onlara kendi çocukları gibi bakan Maximofflar çocuklar büyümeye başladıklarında değişik güçleri olduğunu fark ettiler.

Django ailesini doyurabilmek için hırsızlığa başlayınca köylüler çingene grubuna saldırdılar.Pietro olağanüstü hızını kullanarak kardeşiyle birlikte oradan kaçtı ve iki kardeş Avrupa’yı dolaşmaya başladılar.

Bir gün Wanda kontrol edemediği güçleriyle bir evi yok edince kentte oturan insanlar onlara saldırdılar.Son anda Magneto tarafından kurtarıldılar.Kendi çocuklarını bulduğunu bilmeyen Magneto onları kendi arkadaşları kötü Mutantlar grubuna kattı. İki kardeş aylar boyunca Magnetoya hizmet ettikten sonra bir gün Magneto Stranger tarafından kaçırıldı.

Kızıl Cadı ve kardeşi Pietro kötü Mutantlar grubundan ayrılarak Avengers (İntikamcılar) grubuna katıldılar. Kızıl Cadı daha sonra gerçek bir cadı olan Agatha Harkness’den büyücülük hakkında bilgiler aldı. Bir süre sonra yarı robot yarı insan olan Vision ile evlendi.

Kızıl Cadının mutant güçleri vardır. Enerji engelleri oluşturabilir ve Enerji ışınları gönderebilir. Tabancadan atılan mermiyi eritmek gibi bazı olağanüstü olaylar oluşturabilir. Kızıl Cadı aynı zamanda iyi bir atlet ve yakın dövüş uzmanıdır. Fakat yine de yakın dövüşlere pek girmez.

Yorumlar

Daha Fazla HEYKEL

Advertisement

Çok Okunanlar

Advertisement Jedbang Collectibles
Advertisement
To Top