Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Chronicle: Jareth: the Goblin King Heykeli İçin Ön Siparişler Açıldı!

Chronicle: Jareth: the Goblin King Heykeli İçin Ön Siparişler Açıldı!

HEYKEL

Chronicle: Jareth: the Goblin King Heykeli İçin Ön Siparişler Açıldı!

Labyrinth Filminden David Bowie(Jareth) Tekrar Aramızda!

Bu heykel daha önce San Diego Comic-Con 2018’de ve aynı zamanda New York Comic-Con 2018’deki Chronicle Collectibles sergisinde sergilendi.

Bu ağır ve büyük heykel, Goblin Kralı tahtında oturan efsane isim Glam Rock’ın kralı David Bowie’ye sahiptir ve Labyrinth filminden fırlayıp gelen bu isim  tüyleri diken diken ediyor desek abartmış olmayız. Ağır dedik iri dedik. Boyutlarından biraz daha bahsedecek olursak heykel 46 cm genişliğinde, 43 cm derinliğinde, 48 cm uzunluğundadır.

Heykel’in Yapı Ve Tasarımı Hakkında

Heykelin kıyafetlerinde Polyresin kullanılmıştır. Saçlarının kabarıklığı ile de kendine has metalci kişiliğini daha iyi vurgulamışlar. Heykel Labyrinth filmindeki Goblin Kralı olan efsane isim David Bowie’yi bire bir yansıtmaktadır. Özellikle taht yapısı tahtın üzerindeki desenler ve işçilik çok hoşuma gitti. David Bowie’nin oturuşundan bakışlarına kadar her detayı ince eleyip sık dokumuşlar.

Benim en çok değer verdiğim şey de budur. Heykeli gerçeğine benzetirsin tamam ama karakterini yansıtmak çok başka bir şey…  Ee tabii bedeli de hayli bir ağır olacaktır 😀

Ön Siparişler Ne Zaman Sona Eriyor?

29 Kasım Perşembe akşam saat 19.00’a kadar ön sipariş verirseniz heykeli 1100$’a satın alabilirsiniz. Ancak bu tarih ve saatten sonra satın alacaksanız fiyatı 1250$ olan resmi fiyatından satın alabilirsiniz. Bu muazzam heykel sınırlı sayıda üretilmiş olup Nisan 2019’da satışı sona erecektir.

Labyrinth – Jareth: The Goblin King 1/4 Ölçekli Heykeli bu linke tıklayıp dilerseniz heykel için ön sipariş verebilirsiniz.

Merak Edenler İçin David Bowie Kimdir?

Çoğu kişi tanır ama tanımayan da elbette vardır. Kendisi Rock müziğinin efsane ismi, Glam Rock’ın kralı İngiliz sanatçı, ressam, aktör, dansçı ve prodüktör David Bowie. 11 Ocak 2016’da 69 yaşındayken hayatını kaybetti.

Kendisi 1986 yılında vizyona girmiş olan Labyrinth filminde Jareth karakterini canlandırmıştır ve daha bir sürü canlandırdığı karakter de bulunmaktadır.

 

 

 

Yorumlar

Daha Fazla HEYKEL

Advertisement

Çok Okunanlar

Advertisement Jedbang Collectibles
Advertisement
To Top