Salı, Ağustos 16, 2022
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRÜHiya Toys'dan Alien VS Predator Evrenine Ait Dört Yeni Figür!

Hiya Toys’dan Alien VS Predator Evrenine Ait Dört Yeni Figür!

Tasarımı İsviçreli ressam H.R. Giger’a ait olan, bir yaratığın çevresinde şekillenen “Alien”, büyük bir başarı yakalamış, ödüller almış ve peşinden beş başka filmi sürüklemiştir. Önemli bir geek kültür ögesi hâline gelen Alien, bir noktada Predator evreniyle birleşmiş ve içinde Daniken göndermeleri de barındıran başka bir kültü, ‘Alien vs Predator’ı doğurmuştur. Predator serisi de kurtarma görevi için kurulan bir ekibin gelişmiş bir uzaylı ırkına mensup yaratıktan kurtulmaya çalışmasını konu alan bir filmle başlayarak sinema tarihinde yerini almıştır. Bu evrenin sevenlerini heyecanlandıracak bir haberle karşınızdayız!

Öncelikle Giger’a ait Xenomorph tasarımını şöyle bırakalım:

Vladimir'in derdi: Necronom, Bolaji Bodejo, Jones ve Mona Lisa Gülümsemesi

Hiya Toys, evrenden dört yeni figür duyurdu. 2022 Şubat ayında piyasaya düşecek figürler için ön sipariş vermek mümkün. 

 Alien – Ripley 4-Inch PX Action Figure

Figürlerden biri, Alien serisinin güneşi Ellen Ripley’nin ilk filmin bir noktasında giydiği uzay elbisesi içindeki  4″ uzunluğunda tasviri. Figürün tutabildiği bir de silahı var.

Alien Resurrection – Lead Alien Warrior 4-Inch PX Action Figure

Bir diğer figür, serinin dördüncü filmi Alien Resurrection’dan. Bu noktada spoiler vermekten kaçınmak adına tutucu olma taraftarıyım. 5.1 inch (yaklaşık 13cm) uzunluğunda bir Xenomorph figürü. Tasarıma hayran olduğumu söylemesem olmaz. Giger zaten harika bir ressam.

AvP – Invisible Chopper Predator 4-Inch PX Action Figure

Üçüncü figürümüz, Alien vs Predator filminden. Predator, avcı tür, yetişkinliğini kanıtlamak için bir ritüel gerçekleştirmek zorunda. Ritüel, Xenomorphların salınıp avlanması üzerine gerçekleşmekte. Antarktika’da tespit edilen termal bir değişim, insanların dikkatini bölgeye çekiyor ve incelemeler sırasında Antarktika’da buldukları piramit karşısında şaşakalan grup, içeri girmekten geri duramıyor. Sonrasında Xenomorphlar için birer konak hâline gelmiş oluyorlar ve avcılarımızın dikkatini de epey dağıtıyorlar. İşte üstün teknolojisini kullanan, kamuflajlı avcımızı görmekteyiz.

The Predator – Predator Hound 4-Inch PX Action Figure 2-Pack

Avcı uzaylı türümüzün dünyaya ‘inmek’ durumunda kalmasının ardından Amerikan ordusuyla yaşadığı birtakım tatsızlıkları konu alan filmde melezlemeyle üretilmiş iki ‘köpek’ görüyorduk. Hiya Toys bunu da düşünmüş ve Predator figürünü almak isteyenlerin yanında sevebileceği bir detay olarak köpek çiftini de bize sunmuş.

Figürlerin görselleri sırasıyla:

 

 

BENZER HABERLER

Queen Studios: The Batman Figürünü Duyurdu!

0
Sevgili ahali, çok müşkül bir durumdayım. Müşküliyetimin sebebi ise Queen Studios'un 1/6 ölçekli figür serisi olan InArt serisinden duyurdukları The Batman figürü. InArt serisinin dördüncü...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Mighty Thor: Love & Thunder Aksiyon Figür İncelemesi

0
Figürcünün Seyir Defteri'nde bugün! Dreamers'ın bize yolladığı Hasbro Marvel Legends - Thor: Love & Thunder serisine devam ediyoruz! Serinin en beğendiğim figürlerinden birisi Mighty Thor...
- Reklam -