Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Hot Toys: “Avengers: Infinity War – Infinity Gauntlet” Duyuruldu!

Fotoğraflar: Hot Toys

AKSİYON FİGÜR

Hot Toys: “Avengers: Infinity War – Infinity Gauntlet” Duyuruldu!

Hot Toys: "Avengers: Infinity War - Infinity Gauntlet" Duyuruldu!

Hot Toys: “Avengers: Infinity War – Infinity Gauntlet” Duyuruldu!

Bugün Hot Toys tören geçişi izliyoruz sevgili FSD ahalisi. Avengers: Infinity War’un perdeye gelmesine de az bir süre kala en büyük atak hiç kuşkusuz ki Hot Toys’tan geldi. “Infinity Gauntlet” benim de en çok ilgimi çeken Replikalardan birisi oldu.

Evrendeki sayılı güçleri barındıran taşların toplandığı, acımasız sahibinin büyük bir heybet’le taşıdığı, bu özel aksesuar, bire bir ölçülerle, Hot Toys sayesinde ayağınıza kadar geliyor! Hiç kuşkusuz şuana kadar duyurulmuş en iyi “Infinity Gauntlet” replikası oldu bizim gözümüzde!

68cm ebatında (Life-Size), polystone’dan üretilmiş eldivenimiz. Led ile aydınlatma kullanılarak 2 farklı ışıklandırma efekti kullanılmış. Ayrıca metalic renkte inanılmaz kaliteli ve çift katmanlı boya işçiliği de cabası! Base olarak ise filmin logosunu içeren güzel bir tabana sahip.

Lafın kısası Hot Toys, koleksiyonerlere her geçen gün daha iyi işler sunarken, biz Türkiye’de yaşayan koleksiyonerleri ise üzmekten öteye gidemiyor ne yazık ki…

Güncel bilgiler geldikçe haberleri sizlerle paylaşacağız.

 

Peki bu taşlar nedir ?

Marvel Evreni’nde, her birinde farklı güçler olmak üzere, toplam altı adet Sonsuzluk Taşı bulunuyor. Thanos bu Sonsuzluk Taşlarını toplayıp Sonsuzluk Eldivenini oluşturuyor.

Sonsuzluk Taşlarının özellikleri nelerdir ?

Mor Taş (Uzay Taşı). Mor taşa sahip olan kişi,bir nevi uzayı şekillendirme ve istediği şekilde uzayda yolculuk etmesini sağlıyor.

Mavi Taş (Zihin Taşı). Mavi taşa sahip olan kişi, kendi zekasının boyutunu artırdığı gibi, diğer insanlarında rüyasal boyutta düşüncelerine sahip oluyor. Diğer 5 taş ile birlikte kullanılınca bu güç evrensel boyut kazanıyor.

Yeşil Taş (Ruh Taşı). Bunu taşıyan kişi diğer insanların ruhları kontrol edebilme gücüne ve bu ruhları alt-evrene hapsetme yeteneğininde sahibi oluyor.

Sarı Taş (Gerçeklik Taşı). Bu taşa sahip olan kişi,evreni fizik kurallarına aykırı dahi olsa şekillendirebilir.Gerçeklik taşını yalnızca aklı başında kişiler kullanabiliyor. Akıl sağlığınız yerinde değilse, zaten doğru düzgün algılayamadığınız gerçeği bir de manipüle edemiyorsunuz. Bizce mantıklı.

Turuncu taş (Zaman Taşı). Bu taşa sahip olan kişi, zamanı istediği gibi kontrol edebiliyor. Bunu yapmakla kalmıyor, zamanda yolculuk edebiliyor. Ve istediği canlıyı istediği süre içerisinde hızla yaşlandırabiliyor veya gençleştirebiliyor.

Kırmızı Taş (Güç Taşı). Bu taşa sahip olan kişi, süper güçleri kopyalayabilir. Bir gezegeni rahatlıkla yokedebilir. Bu taş diğer taşlarla beraber kullanıldığında ise diğer taşların gücüne güç katıyor.

Kaynak: https://fantazya.net/sonsuzluk-eldiveni-taslari/

Comments

More in AKSİYON FİGÜR

To Top