Salı, Mart 28, 2023
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRÜHot Toys: Boba Fett, Neo ve Iron Man MK85 Figürlerini Duyurdu!

Hot Toys: Boba Fett, Neo ve Iron Man MK85 Figürlerini Duyurdu!

Hot Toys yine can yakmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde duyurdukları Boba Fett figürünün üstüne bir Boba figürü daha ekliyorlar. Bunun dışında Iron Man MK85 zırhının Holographic versiyonunu ve Matrix serisinin son filmindeki haliyle Neo‘yu da duyurdular.

Figürlere geçmeden önce fiyatlarına gelecek olursak henüz sadece Neo figürünün fiyatı açıklandı. Diğer iki figür için bir açıklama yapılmadı fakat önümüzdeki günlerde ön siparişe açılınca fiyat bilgilerini de sizlere paylaşacağız.

 

Star Wars: War of the Bounty Hunters – Boba Fett (Arena Suit)

Beni bilen bilir, koleksiyonumu 1/6 ölçekli Star Wars figürleri üzerinde tutmaya çalışıyorum. Haliyle bu figür beni çok heyecanlandırdı. Aranızda ”Boba Fett niye siyah?!” diyenler olabilir. Bildiğiniz gibi Star Wars, filmleri ve dizilerinin yanı sıra kitaplarda ve çizgi romanlarda da devam eden bir seri. Geçtiğimiz yıl çıkış yapan War of the Bounty Hunters serisinde Boba’nın The Empire Strikes Back filminden hemen sonrasında başına gelenler konu alınmıştı. Bu olaylardan birisinde de kimliğini gizleyerek bir arenada savaşması gerekiyordu ve bu yüzden kendisini siyaha bürümüştü.

Figüre geçecek olursak, bildiğimiz Boba Fett zırhının siyah versiyonu diyebilirim kısaca. Figürle birlikte aksesuar olarak şunlar gelmekte:

 • Boba’nın tüfeği
 • Boba’nın 2 adet tabancası
 • 1 adet mızrak
 • 10 adet el modellemesi
 • Jetpack
 • Bıçak
 • Sonic Beam

Yukardaki aksesuarların ve figürün rengi dışında dikkatimi en çok çeken şey figürün standı oldu. Hot Toys’un alıştığımız dikdörtgen Star Wars standı yerine yuvarlak şekilli bir stant seçilmiş. Üstünde kum görünümü olan standın önünde yine isim etiketini görmekteyiz. Şahsen ben bu standı çok beğendim.

Hot Toys’dan Star Wars serisinin çizgi roman figürlerini görmek beni çok mutlu etti. Umuyorum ki oyun karakterlerini de yakın zamanda duyururlar.

2022 sonunda çıkması beklenen figürün fiyatı henüz açıklanmadı.

 

The Matrix: Resurrections – Neo

Biten bir seriye bir devam filmi çekmelerini geçtim, bu devam filmini çok kötü yapmalarını da geçtim ama Hot Toys‘un uzun zaman sonra Matrix serisinden duyurduğu ilk figürün bu figür olmasını geçemedim. Tabii ki figür olarak güzel bir figür diyebilirim fakat ilk filmdeki Neo dururken son filmdeki halini ilk önce duyurmalarını saçma buldum doğrusu. Yani yine duyurun ama ilk önce bize gerçek Neo’yu verseydiniz be güzel Hot Toys.

Yaklaşık 32cm uzunluğundaki figürle birlikte gelen aksesuarlar şu şekilde:

 • 1 adet güneş gözlüğü
 • 9 adet el modellemesi
 • 1 adet hap kutusu
 • Mavi ve kırmızı haplar
 • 2 adet mermi
 • 2 adet dalgalanma efektli mermi
 • Büyük dalgalanma efekti
 • Standın arkasına koyulan yeşil Matrix arka planı

Dediğim gibi, ben öncelikle diğer filmlerdeki Neo’yu ve diğer karakterleri görmek isterdim. Filmi ne kadar başarılı bulmasam da figürü beğendim. Figürün standı da ilk Neo figürünün standı gibi geniş bir stant.

2023 Nisan – Aralık ayları içinde çıkış yapması planlanan figürün fiyatı ise 250$ olarak açıklandı. Figüre Sideshow Collectibles sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Iron Man Mark LXXXV (Holographic Version)

Avengers: Endgame filminde gördüğümüz Mark 85 zırhının holografik versiyonu olan bu figürün tek farkı rengi. Bu konuda benim görüşüm Hot Toys‘un bu variant versiyonlarıyla çok basite kaçtığı yönünde. Yapılacak onlarca karakterin figürü varken ısrarla filmlerde olmayan değişik renkli zırhları duyurmaları beni pek çekmiyor doğrusu.

Figüre bakacak olursak; 32.5cm uzunluğundaki figür aksesuar olarak 6 adet el modellemesi, koluna takılabilen uzun bıçak, elinde tuttuğu uzun bıçak, sırtına takılan iticiler ve klasik iticileriyle geliyor. Bunlara ek olarak diğer figürlerde olduğu gibi LED aydınlatmalara da sahip.

2022’nin sonunda çıkması planlanan figürün fiyatı henüz belli değil.

 

Hot Toys’un duyurduğu bu figürler arasından benim favorim Boba Fett oldu. Neo figürünü de beğendimi ekleyeyim ama. Peki siz bu figürleri beğendiniz mi? Bizimle Discord sunucumuzdan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

Mafex: The Mandalorian – Bo-Katan Kryze Figürünü Duyurdu!

0
Mafex, Star Wars tarafına yeni figürler eklemeye devam ediyor. Son ekledikleri figür ise Star Wars: The Mandalorian: Bo-Katan Kryze figürü oldu. 6'' (15,24cm) uzunluğunda olan...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -