Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Hot Toys: BVSDawn of Justice – Batman Tech Cowl Edition İncelemesi

Hot Toys: BVSDawn of Justice - Batman Tech Cowl Edition İncelemesi

AKSİYON FİGÜR

Hot Toys: BVSDawn of Justice – Batman Tech Cowl Edition İncelemesi

Gotham’ın Kara Şovalyesi Bizlerle !

Kimilerimiz son Batman Ben Affleck’i beğendi, kimilerimiz Christian Bale’de kaldı. Ama işin aslı bana göre şu; Ben Affleck tam bir Bruce Wayne’dir! Çizgi romandan fırlamışcasına benzemektedir. Bence Ben’e laf atmak yerine senaryo ve yönetmene yürümek daha doğru olur. Fazla uzatmadan Hot Toys’un Batman Tech Cowl edition’ına bir göz atalım.

Boğum Boğum Kaslar

Son Batman’imizin maşallahı var. Tam bir yarma, tam bir kas torbası. Bunun nedeni bence; son iki filmdir o kadar süper kahraman var ki özel güçleri olmayan Batman sırıtmasın aralarında diye düşünülmüş. Figür de kaslar tam anlamıyla harika olmuş dokunduğundan kostümün altında kaslar hissediliyor. (sadece kasları görsel olsun diye koymamışlar) Kostüm yine beni benden aldı. Batman’in kostümleri maske hariç basittir daha doğrusu basitmiş gibi gözükür fakat hot toys bu basit görüntüyü al aşağı etmiş.

Maskeden söz edecek olursak bütün detayları işlemiş Hot Toys. Göğüsteki Batman logosunun savaş çiziklerini de unutmamış firma. Yüz kısmına geçersek şöyle bi durum var maskesiz versiyonu bu versiyonda yok. Fakat 3 adet ağız hareketi ve 3 adet farklı bakış hareketi bulunuyor.Bu yüz modellemeleriyle sergileyeceğimiz pozun gerçekçiliği bir üst seviyeye çıkıyor. Ben şahsen gardını almış ve elinde kötü adamları damgasıyla korkutan bir Batman pozladım.

Dişlere ve gözlere hayran kalmamak elde değil.(bu arada maskenin üst tarafında ki beyaz noktalar boya hatası değil toz yapışmış şimdi fark ettim 🙂 idare edin) Aksesuarlara geçmeden önce bana haz vermeyen pelerin kısmına değinmek isterim. Pelerin biraz daha kalın olabilirdi arkadaşlar evet malzeme seçimi doğru ama bi tık daha kalın olsaymış dedirtiyor ve pelerinin alt uçlarında ki eskitme ve toz efekti bana yapmacık geldi.

Aksesuar bolluğu denince akla Batman gelir, peki Hot Toys ne aksesuarları koymuş biraz onlardan bahsedelim. Batman ile özdeşleşmiş bir adet grapple gun ve onun fırlamış halatı ve ucu, fırladığı anda ki dalgalanma efektli ucu , son olarakta sadece halatın ucunda duran duvara saplanan grapple gun açılmış ucu mevcut.

İkinci olarak Grenade Gun ve iki adet Grenade.(Grenade gun’ın omuzluğu uzuyor)

4 adet Batarang ve bir adet düşmanlarına işaret koymasına yarayan Batman logosu şeklinde damga.

Special Edition’da Sniper Rifle da vardır.

Tech Cowl Nedir Arkadaş ?

Valla Filmde hatırlamıyorum Tech Cowl’u ne yalan söyleyeyim. Fakat filmin galiba bir sahnesinde Alfred Tech Cowl yapıyordu yada onarıyordu. Tech Cowl ; Batman’in bir nevi google glass’ıdır yani sadece kafa zırhı değil (kafadan alınacak darbe ve kurşun geçirmezlik özelliği) aynı zamanda ısı sensörlü görüş, gece görüşü ve düşük frekanstaki sesleri algılamasına yarayan rehber niteliğinde bir Helmettir. Tabii daha çok bilgisi yada deneyimi maalesef filmde yok. Filmde yok ama bu Hot Toys edition’unda mevcut. Tech Cowl’un içinden çıkmış kabloları da ayrı bi hoş duruyor ve prototip olduğunu vurgulamasında yardımcı oluyor. En güzeli de minnoş bir standı da var.

Güzeller Güzeli Base !

Base benim için çok önemli arkadaşlar, sırf bu yüzden Play Arts Kai’ ye gıcığım. bu base’in güzel tarafı Batman v Superman logosunu dik konuma getirebiliyorsunuz. Ama eleştirdiğim tarafı hava hareketleri veya uçma hareketlerini vermemize yarayan kıvrılabilen kanca aparatı yok. O olsaydı tadından yenmezdi. Nostaljik Batman arıyorsanız bu size uymaz sevgili koleksiyoncular ama Ben Affleck’li Batman size göre ise ve her türlü Batman benim için önemlidir, Batman fanıyımdır diyorsanız almalısınız.

Puan Kısmına Geldiğimize Göre ;

Fiyat ve Figür aralığı puanı : 3.7

Figür kalitesi : 4.5

(Puanlama 5 üzerinden yapılmakta olup. İnceleme yapan yazarın görüşüdür.)

 

Comments

More in AKSİYON FİGÜR

To Top