Salı, Mart 21, 2023
Ana SayfaÇİZGİ ROMANIron Studios'tan Justice League: Cyborg Heykeli!

Iron Studios’tan Justice League: Cyborg Heykeli!

Iron Studios’tan Justice League: Cyborg Heykeli!

DC, Justice League yine bir çok tartışmanın fitilini ateşlemiş, bir kısım Dc fanları tarafından eleştirilmiş bir kısmı tarafından da göklere çıkartılmıştı. Biz filmden memnunduk. =)

Kotobukiya ile birlikte en sevdiğimiz heykel firmalarından birisi olan Brazilya’nın bağrından kopmuş Iron Studios, 1/10 Ölçekte üretilen, boya işçiliği, modellemesi ve benzerliğindeki başarılı işçiliği ile beğenimizi kazanmış Victor Stone nam-ı diğer Cyborg 1/10 heykeli, ön siparişte!

Iron Studios'tan Justice League: Cyborg Heykeli!
Iron Studios’tan Justice League: Cyborg Heykeli!

Açıkçası o fiyatla canlanıp bir kaç yerin ağına sızsa hoş olur. Yada bizi alıp Watchtower’e falan ışınlamalı bana kalırsa. Heykelin yüzü modellemesinde güzel bir iş başarmış olsalar da, vücut hatlarına uzaktan şöyle bir bakınca, figür mü yoksa heykel mi, pek ayırt edemiyorsunuz. Ayrıca vücut hatlarına ve duruşuna bir terminatör (Bkz: Terminator filmleri) havası hakim. Yine de zırh olarak ve surat olarak Roy Fisher’in Justice League içerisindeki Cyborg’una mükemmel şekilde benzetilmiş. Tamamıyla heykele bakarsanız bunu görebilirsiniz, hatta, küçük detaylarda ararsanız bile, benzerliği göreceğinize eminim.

 

Iron Studios'tan Justice League: Cyborg Heykeli!
Iron Studios’tan Justice League: Cyborg Heykeli!

Heykel’in üstünde durduğu zemin hakkında biraz daha detaylı bir çalışma olabilirdi, ama heykelde bütün efor, zırha ve surata ayrılmış durumda. Gerçi zeminin basitliği bir Iron Studios klasiği olduğundan, artık kızmamayı yavaş yavaş öğreniyorum. Yine de bu zeminde malzeme çalma özelliklerini bir kenara bırakmaları gerekiyor. Gerçi heykel tasarlayan firmaların genel ortak özelliği (istisnalar kaideyi bozmaz) zeminde çalınan malzemeler. Ama olsun, biz onları bu halleriyle sevdik!

Bir de Iron Studios’un son bir kaç film serisinde karakterlerin öfkeli ve silahla kuşanmış yönünü heykelerde tasvir etmeyi sevdiklerini görüyoruz. Yani biraz agresif ve DC taraflı bir koleksiyon yapıyorsanız, bu heykel tam size göre!

[foogallery id=”7155″]
Figürcünün Seyir Defteri
Figürcünün Seyir Defterihttps://www.figurcununseyirdefteri.com
Selamlar, bu oyunun bölüm sonu canavarı benim. =)
BENZER HABERLER
Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

0
Gentle Giant LTD, Gentle Giant Book of Boba "Gamorrean Guard" heykelini duyurdu! Diziyi izleyenler hatırlayacaktır; Boba Fett, Hutt Jabba'nın suç imparatorluğunu devraldığında, Bib Fortuna'yı dağıtarak,...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -