Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaHABERLERJohn Williams, Kenobi Dizisi ile Star Wars Evrenine Dönüyor!

John Williams, Kenobi Dizisi ile Star Wars Evrenine Dönüyor!

İkonik Star Wars müziklerinden sorumlu besteci John Williams‘ın yaklaşmakta olan Obi-Wan Kenobi serisinin soundtrack’ini filmografisine eklediği bildirildi. Bu yılın 25 Mayıs‘ında yayınlanması planlanan seri, Obi-Wan Kenobi‘yi (Ewan McGregor) Star Wars: Episode IV- A New Hope olaylarından dokuz yıl önce Tatooine’deki sürgünü boyunca takip edecek.

Williams, Star Wars Skywalker Saga filmlerinin dokuzunun yanı sıra Solo: A Star Wars Story için “The Adventures of Han” parçasını da bestelemişti. Williams’ın orijinal üçleme (Bölüm IV-VI) ve devam filmi üçlemesi (Bölüm VII-IX) için yaptığı besteler, ona En İyi Orijinal Müzik dalında Akademi Ödülü adaylığı kazandırdı ve bunlardan birini 1977’de A New Hope filmiyle kazandı.

Variety‘e göre bestecinin şimdi Obi-Wan Kenobi serisindeki çalışmasıyla etkileyici filmografisine başka bir Star Wars teması ekleyeceği bildiriliyor. Williams’ın temayı geçen hafta sıkı güvenlik altında kaydettiği söyleniyor. Şu anda, Williams’ın geçmişte Obi-Wan’ın karakteri için bestelediği bir parçayı mı geliştirdiği yoksa dizi için yepyeni bir şey mi yarattığı bilinmiyor. Bilinen şey, bestecinin nadiren televizyon dünyasına dalması nedeniyle bunun nadir ve heyecan verici bir başarı olduğudur.

 

 

Williams’ın Obi-Wan Kenobi temasının hızla bir klasik haline geleceğine şüphe yok. Williams’ın bu temanın kompozisyonu için yaptığı seçimleri görmek ilginç olacak. Yıllar boyunca Skywalker Saga filmlerinde yaptığı çalışmalarla Obi-Wan ile ilgili birçok tema oluşturdu ve onları tanıdık ama benzersiz bir şey yaratmak için inşa ettiğini görmek, bu merakla beklenen diziye ekstra bir yetenek getirecek. İzleyiciler, sevilen karakterin hikayesinin yeni bir bölümünü izlemek için her oturduklarında Williams’ın temasının seslerinden rahatlatıcı bir nostalji alabilecekler.

İlk duyurulduğundan bu yana seri için heyecan katlanarak artıyor ve herhangi bir büyük duyuru sosyal medyada trend olmasına neden oluyor. Williams’ın bu temayı bestelemek için geri döndüğü haberi seyircilerden içten bir şekilde karşılandı ve bu serinin heyecanını daha da artırdı.

Williams’ın Star Wars dışında yaptığı diğer sinema bestelerinin arasında; Schindler’s List, Home Alone, Jaws, E.T.: The Extra-Terrestrial, Jurassic Park ve Harry Potter serileri yer alıyor.


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER
Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

0
Gentle Giant LTD, Gentle Giant Book of Boba "Gamorrean Guard" heykelini duyurdu! Diziyi izleyenler hatırlayacaktır; Boba Fett, Hutt Jabba'nın suç imparatorluğunu devraldığında, Bib Fortuna'yı dağıtarak,...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -