Cuma, Haziran 25, 2021
Ana SayfaMAKALELERJustice Leauge Dark’ın Yeni Filmi Geliyor Okültçüler Koşun!

Justice Leauge Dark’ın Yeni Filmi Geliyor Okültçüler Koşun!

Justice Leauge Dark’ın Yeni Filmi Geliyor Okültçüler Koşun !

SDCC ölü toprağını üstümden atarken animasyon duyurularında beni herhangi bir Marvel, DC işinden 10 kat daha fazla heyecanlandırabilecek o tek yapıtın geleceğini gördüm. Daha popüler çizgi romanlara bile pek ilgili değilken umursadığım ve okumak istediğim tek bir karakter vardı: John Constantine (Exorcist Demonologist…).

Bu karakter gerek okült güçleri gerek hikayesinin çözüme ulaştırması bakımından farklıydı. Zira hayatın sillesini önceden yemiş bu abimiz aşırı cool bir karakter. Fazla karıştırmıyorum, hemen hızlanıyorum. Değerli karakterimiz Constantine Vertigo çatısı altından inanılmaz yazar ve çizerlerden inanılmaz işler görüp kendine inanılmaz bir fanbase yaratmıştı. Daha sonra güzide firmamız DC artık bir değişikliğe ihtiyacı olduğunu anladı. New 52 dediğimiz evrene geçiş yaptı. Bizim için önemli kısmı ise John Constantine Hellblazer isimli serimiz “Constantine” ismiyle artık bizim süperlerin arasında ama onların kafasının basmayacağı konuları çözme görevini üstüne almıştı.

Herkes açıkçası serinin pek parlak gitmediğinin farkındaydı ve sonra çizgi roman dünyasının klasik taktiği olan team up yapmanın düşünüldüğü rivayet edilir.

[foogallery id=”26062″]

Pek kıymetli Justice League’imizle pek alakalı başlamayan bu ekip Madam Xanadu tarafından John Constantine, Zatanna, Deadman(Boston Brand) etrafında kuruluyor. Tabi filmde bu ekip biraz farklı zira Batman’in konuyla pek bir alakası yok aslında. İlk film ortalama barajını maalesef ki benim için aşamadı. Tabi Etrigan The Demon’ı görmek gayet tatlıydı. İkinci filmde bu acemiliği üstlerinden atacağına dair ağlayarak dualar ediyorum.

Justice League Dark DC Rebirth de de kendi serisini de sahip benim gibi çok da muhafazakâr olmayan bir fanı bile küstüren DC’yi buradan tebrik ediyorum Wonder Woman’ı ekip lideri yapıp John Constantine bir çeşit cameo makinesi yapmak gerçekten dahiyane bir hareket.

Gelelim doktordan tavsiyeler kısmına bu filmi izlemeden önce ne yapın? Filmin DC animasyon evreniyle ahım şahım bir bağı yok hatta hiç yok gidip bütün filmleri baştan izleyerek vakit kaybetmeyin sadece Constanine: City of Demons animasyonu filmine izleyip ( bu mecburi değil) 2014 yapımı Constantine dizisini izlerseniz hoşunuza gider öyle bi tavsiyem olsun.

Ben FSD adına değil kendi adıma bu filmi it gibi at gibi köpek gibi bekliyorum.

İlk filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

BENZER HABERLER
Figür Fotoğrafçılığı : Olsa da Ben Çeksem #1

Figür Fotoğrafçılığı : Olsa da Ben Çeksem #1

0
Figür Fotoğrafçılığı : Olsa da Ben Çeksem Herkese merhabalar pek değerli Figürcünün Seyir Defteri takipçileri! En son yazımın üzerinden oldukça zaman geçti, figür fotoğrafçılığının detaylarına...
- Reklam -

Çok Okunanlar

YOUTUBE KANALINDA İZLE!

Sihir Dükkanı - Harry Potter İçerikli Kutu Açılışı - Figürcünün Seyir Defteri

Sihir Dükkanı – Harry Potter İçerikli Kutu Açılışı – Figürcünün Seyir...

0
https://www.youtube.com/embed/hJtKXuOPs9E Figürcünün Seyir Defterinde bugün! Sevgili "Sihir Dükkanı" bize nefis bir kutu yolladı, kendilerine çok teşekkür ederiz! Biz kutuyu açarken inanılmaz heyecanlandık, tüm Potterheadlerin videoyu izlerken...
- Reklam -