Pazar, Eylül 25, 2022
Ana SayfaHABERLERKoleksiyonerler İçin Üzücü Haber, Gümrük Vergisine Zam Geliyor!

Koleksiyonerler İçin Üzücü Haber, Gümrük Vergisine Zam Geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla resmi gazetede yayımlanan yeni gümrük kanununda ilk göze çarpan değişiklik 150€‘ya kadar gelen AB ülkeleri için %18, diğer ülkeler için %20 olan gümrük vergisi oranının diğer ülkeler için %30‘a çıkartılması oldu. Söz konusu eşyanın AB’den gelmesi durumunda %18 vergi ödenecek. 150€‘luk limit daha önce 1500€ idi.

Karar göre, posta ve kargo ile gerçek kişilere gelen ve ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen, kıymeti 1.500€’yu geçmeyen kişisel kullanıma ait kitap veya benzeri basılı yayınlar için uygulanmakta olan sıfır gümrük vergisi devam edecek.

Bu haber biz koleksiyonerler açısından da tatsız bir haber oldu. Verdiğimiz %20’lik verginin %30’a çıkmasıyla istediğimiz ürünü getirtmemiz daha da maliyetli olacak.


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

The Black Series: The Mandalorian 3’lü Paketi Geliyor!

0
Hasbro, Star Wars ürünlerine yenilerinin eklemeye devam ediyor. Son ekledikleri ürün ise The Black Series The Mandalorian, Ahsoka Tano ve Grogu 3'lü paketi oldu. Mandalorian...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Mighty Thor: Love & Thunder Aksiyon Figür İncelemesi

0
Figürcünün Seyir Defteri'nde bugün! Dreamers'ın bize yolladığı Hasbro Marvel Legends - Thor: Love & Thunder serisine devam ediyoruz! Serinin en beğendiğim figürlerinden birisi Mighty Thor...
- Reklam -