Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaHABERLERKoleksiyonerler İçin Üzücü Haber, Gümrük Vergisine Zam Geliyor!

Koleksiyonerler İçin Üzücü Haber, Gümrük Vergisine Zam Geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla resmi gazetede yayımlanan yeni gümrük kanununda ilk göze çarpan değişiklik 150€‘ya kadar gelen AB ülkeleri için %18, diğer ülkeler için %20 olan gümrük vergisi oranının diğer ülkeler için %30‘a çıkartılması oldu. Söz konusu eşyanın AB’den gelmesi durumunda %18 vergi ödenecek. 150€‘luk limit daha önce 1500€ idi.

Karar göre, posta ve kargo ile gerçek kişilere gelen ve ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen, kıymeti 1.500€’yu geçmeyen kişisel kullanıma ait kitap veya benzeri basılı yayınlar için uygulanmakta olan sıfır gümrük vergisi devam edecek.

Bu haber biz koleksiyonerler açısından da tatsız bir haber oldu. Verdiğimiz %20’lik verginin %30’a çıkmasıyla istediğimiz ürünü getirtmemiz daha da maliyetli olacak.


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER
Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

0
Gentle Giant LTD, Gentle Giant Book of Boba "Gamorrean Guard" heykelini duyurdu! Diziyi izleyenler hatırlayacaktır; Boba Fett, Hutt Jabba'nın suç imparatorluğunu devraldığında, Bib Fortuna'yı dağıtarak,...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -