Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaHEYKELKotobukiya ARTFX Premier: Thor ve Captain America Ön Satışta!

Kotobukiya ARTFX Premier: Thor ve Captain America Ön Satışta!

Kotobukiya’nın yeni ARTFX Premier serisine dair duyuruyu geçtiğimiz günlerde paylaşmıştık.

Bu yaz satışa çıkarılacak  1/10 ölçekteki 10″ büyüklüğündeki serinin ilk kahramanları Thor ve Captain America ön-siparişleri Koto U.S. sitesinde başladı!

Normalde sınırlı sayıda üretim yapan Koto’nun bu seri için çemberi iyice daraltacağını duyduk. 

Tüm heykeller altın harflerle numaralanmış ve size özel sertifikasıyla gelecek. Detaylar için iki heykele de ayrı ayrı göz atalım:

Marvel Captain America ARTFX Premier Heykel – ($139.99)

Amerika’nın süper askeri Captain America, bu yeni ve detaylı versiyonunda Marvel‘in Fresh Start çizgi roman serileri baz alınarak tasarlanmış. ARTFX Premier serisinin en çarpıcı özelliği, heykellerin sahip olduğu, endüstrideki en yüksek detay ve doku çalışmasının amaçlanması. Bu amaca ulaşılmış mı derseniz size HELL YEAH! derim. İnanmayanlar için her zamanki gibi galerileri yazımıza ekledik. 

Kotobukiya ARTFX Premier: Captain America

Heykelin oluşturuluş biçimindeki detayların göz doldurduğunu söyleyebiliriz. Boyama ve gölgelendirmeleri olmaksızın göz önüne getirdiğimizde dahi çok başarılı bir işçilikle karşı karşıyayız.

Figürlerin aksine, kinetikte esnek olamadığımız heykeller için kalitede en önemli unsurlardan biri de ürünün halihazır pozudur. Bir karaktere yakınlık duymadan koleksiyonunuza katmazsınız herhalde diye düşündüğümden; heykellerde karakterin kinetik anlatımını, karakterin ifade ediliş şeklini çok önemli buluyorum. 

Nitekim bu ARTFX Premier ürünü Captain America’da karakter ile ilgili ne kadar kült olmuş öge varsa hepsini ilk bakışta görebiliyoruz. Bu beni oldukça mutlu etti. Olay yerine yeni gelinmiş; klasik defansif ama “en ufak bir hareketinizde Vibranium tepsiyi yersiniz” pozu harikulade seçim. Taban olarak kullanılan kayayı bile tek başına sergilersiniz; o taşta bile yarı defansif yarı ofansif aksiyonu sezebiliyorsunuz.

İkonik kırmızı, beyaz ve mavi kostümündeki renklerin vibransı, üst ve alt kısımda gördüğümüz kostüm kısımlarının ince işlenmiş pulları ve pulların üzerindeki granül işçiliği muazzam. 

Kotobukiya ARTFX Premier: Captain America

Dikiş ve birleşim yerlerine verilen efektleri ve detayı çok beğendim. Üstü başı tozlansa dahi silmeden etmeden sergilemekten çekinmeyeceğiniz görsellikte bir ürün. Heykel kendini taşıyor arkadaşlar. Birçok farklı kumaş dokusunun başarıyla işlendiğini, kemeri ve botlarındaki deri detaylarının gerçeğe fazlasıyla yakın olduğunu, kalkanının parım parım parladığını fotoğraflardan çok net görebiliyoruz.

Yüz kısmındaki Neutrogena gerektiren detaylardan artık bahsetmiyorum. Tam bir Amerikan rüyası kendisi. Tüm fotoğraflara hemen aşağıdaki galeriden erişebilirsiniz.

[foogallery id=”20826″]

Marvel Thor Odinson ARTFX Premier Statue – ($149.99)

Kotobukiya ARTFX Premier: ThorAynı serinin yolcuları olduklarından duruş ve pozlamadaki başarıyı tekrarlamaya lüzum yoktur herhalde. Dijital heykeltraşlığın bir diğer ürünü olan Thor için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. Kotobukiya’nın bu seride kullandığı, her parçanın birden fazla katmandan oluşan detaylı bir boyama tekniğine sahip olması bu heykellere neredeyse gerçek hayat görüntüsü kazandırmış. Az biraz cilalısından; olsun o kadar.

Thor’un aksesuar ve kıyafetlerinde doku yaratmadaki tekniğin başarısını daha net görebiliyoruz. Birçok farklı materyalden oluşan kostümündeki özellikle metal ve kumaşın birleştiği noktalar, renklerin ve gölgelendirmelerin ahenkle dansı falan derken iyice meftun oldum boyama tekniğine tebrikler. ŞU SEDEFLİ ZIRHA BAKAR MISINIZ?!?!

Kotobukiya ARTFX Premier: Thor

Sanırım materyal çeşitliliğinin kaliteye katkısından ötürü Thor heykelini daha fazla beğendim. Sedefli donla gönlüm çalındığı için Capt. America’nın hiçbir suçu yok tabi. Uçuşan pelerinli ego pozununun seçilmesinden dolayı da Asgardian’ı seçmiş olmam muhtemel. Thor Odinson detaylarını incelemek için aşağıdaki galeriye başvurabilirsiniz.

[foogallery id=”20865″]

Kotobukiya’nın bu seri ile birlikte özellikle boyama işlerine yeni bir soluk getirdiğini düşünüyorum ve serinin devamını merakla bekliyorum. Bu kalitedeki heykeller o kadar çoğalsın ki firmalar birbirleriyle kapışsınlar; gerçekliğe aşırı yakın heykellerde seçeneğimiz bol olsun, fiyatlar düşsün, cüzdanlarımız gülümsesin! Figürcü duası amin.  

Figürcünün Seyir Defteri
Figürcünün Seyir Defterihttps://www.figurcununseyirdefteri.com
Selamlar, bu oyunun bölüm sonu canavarı benim. =)
BENZER HABERLER
McFarlane: Yeni Harley Quinn ve Batman Heykelleri Duyuruldu!

McFarlane: Yeni Harley Quinn ve Batman Heykelleri Duyuruldu!

0
McFarlane Toys, lisansını aldığı DC Direct markası altında yeni ürünler çıkarmaya devam ediyor. Benim de koleksiyoncusu olduğum dünyalar güzeli Black & White serisi heykellerine Lee...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM & İNCELEME @Creality3D ​

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM...

0
FSD'DE BUGÜN! Sevgili FSD Ahalisi, biliyorsunuz ki bir süredir diorama çalışmaları yapmaktayım. Bunun için airbrush'ından tutun da dramere kadar bir çok alet edindim ve çalışmalarıma...
- Reklam -