Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Kotobukiya, 1/6 ARTFX Movie Black Panther heykelini duyurdu!

Kotobukiya, 1/6 ARTFX Movie Black Panther heykelini duyurdu!

HEYKEL

Kotobukiya, 1/6 ARTFX Movie Black Panther heykelini duyurdu!

Black Panther

Black Panther

“This ends today”

Bildiğimiz üzere “1/6 ARTFX”  serisine  nispeten daha az ağırlık veren Kotobukiya bu güzel hamle ile 1/6 biriktiren koleksiyoncuları bir hayli mutlu etti. Marvel’in sinematik evreninde ilk kez “Kaptan Amerika: İç Savaş” filmi sayesinde Black Panther seyirci ile tanışmıştı. Chadwick Boseman tarafından canlandırılan Black Panther’in solo filmi de az ötemizde artık. =)

Kotobukiya bu kez filmde göreceğimiz Black Panther versiyonu olan heykel çalışması ile karşımızda. 12.5 inch (yaklaşık 30 cm) boyutunda ve Pvc’den imal edilmiş. Aslına bakarsanız koleksiyonerler Pvc’yi, Polystone’a tercih ediyor bunun nedeni ise plastik olduğu için düşmelere karşı çok daha dayanıklı olması. Misal evde bir kediniz varsa kafanız daha rahat olabilir. 🙂

Fotoğraflardan gördüğümüz kadarı ile heykel oldukça detaylı görünüyor. Wakanda’nın antik kalıntılarından oluşan ve karakterlerle bir bütünlük sağlamış base şahane gözüküyor. Black Panther’in oldukça tehlikeli, tetikte bir modellemesi ile anatomisi ve pozlaması gayet şık gözüküyor. Boya ve modelleme işçiliğini oldukça beğendim.

Marvel evreni ile ilgilenen arkadaşlar için “must have” bir durumu var bizce. Üstelik fiyatı’da çok fazla değil. $139.99. =) Haziran sonu gibi çıkması planlanıyor.

Dilerseniz Black Panther karakterini de bir tanıyalım:

Marvel aleminde bulunan ve Afrika da olduğu varsıyalan Wakanda ülkesinin kralı T’Chaka’nın oğludur. Aslında Black Panther kavramı Wakanda’da bir gelenektir ve babadan oğla geçer. Ülkeyi koruması için temsili bir kişi seçilir ve bu kişi Wakanda’nın kralıdır.

Kaptan Amerika : Civil War izleyenler bu dediğimi daha rahat anlar çünkü bu açıklama tam anlamıyla bu filmde kullanılmıştır.  Kral öldükten sonra varisi tahta geçer ve Wakanda’nın kutsal Black Panther’i olmaya hak kazanır. Tam anlamıyla Kaptan Amerika : Civil War filminde hayat bulan Black Panther , babasının ölümüyle birlikte yeni Black Panther kimliğini alır ve hikayeye start verilmiş olur.

Wakanda dünyada ender bulunan “vibranyum” madenin bulunduğu nadir yerler birisidir ve ekonomisi tam anlamıyla bu madene dayalıdır. Bir metal çeşidi olan vibranyum çelikten daha sağlam olduğu varsayılır. Çizgi roman dünyasında Wakanda kralı olan T’Cahaka , vibranyum madenlerini kontrolü altına isteyen Ulysses Klaw tarafından öldürülür ve oğlu T’Challa Black Panther olur. Fakat film dünyasında bu kısım değiştirilecek.

Kaptan Amerika : Civil War filminde Buz Askeri kılığına giren birinin bombalı saldırısı sonucunda Wakanda kralı T’Chaka ölür ve Black Panther’lik oğluna geçer. Bu değişiklik sanırım Black Panther’i Marvel sinema dünyasına bir şekilde entegre edebilmek için yapılmış. Bu arada filmlerde Black Panther’e hayat veren oyuncu ise Chadwick Boseman‘dir.

 

Fiziksel özellikler ve güçleri:

Black Panther yaklaşık olarak 1,85 boyunda ve 91 kilo ağırlığındadır. Duyuları ve fiziksel özellikleri bir insana göre kat kat yüksektir. Stratejik fikirler üretebilen taktiksel zekaya sahip, aşırı çevik ve bir insandan daha hızlı koşabilen Black Panther pek çok Süper Kahraman’ın korkulu rüyasıdır. Üstün dövüş yeteneklerine sahip , avcılıkta oldukça yetenekli ve tam bir izcidir. Partneri ise Strom’dur.

Black Panther Fragman:

 

Comments

More in HEYKEL

To Top