Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaHEYKELKotobukiya: Devil May Cry 5 Heykelleri Ön Siparişte! 

Kotobukiya: Devil May Cry 5 Heykelleri Ön Siparişte! 

Let’s Rock Baby!” 

ArkayaDevil Trigger açıp haberi öyle okumanızı tavsiye ederiz. Tabii karar size kalmış 🙂 

Kotobukiya geçtiğimiz günlerde şahane mi şahane yeni Devil May Cry 5 oyunundan iki heykelin duyurusunu yaptı. Bu heykellerden ilki Nero diğeri ise Dante. En güzel yanı bu heykeller ister tek tek, ister beraber sergilenebilsin diye birleşebilir bir base kullanmış ki bu da bu heykelleri bir şekilde almam gerektiğinin bir göstergesidir. Şimdi daha da bu kısmı uzatmadan haberin detaylarına geçelim.   

Kotobukiya: Devil May Cry 5 Heykelleri Ön Siparişte! 
Kotobukiya: Devil May Cry 5 Heykelleri Ön Siparişte!

Oyununu bitirmiş birisi olarak da söylüyorum ki oyundan çıkmış gibi görünen bu heykeller tamamen bir şaheser. Heykeller 1/8 ölçekli olarak yapılmış olup, her biri stilize heykel kaidesi de dahil olmak üzere 9 inç (yaklaşık 23 cm) yüksekliğinde. Heykeller PVC ve ABS plastikten yapılıyor. Dante‘nin yanan kılıcı “Rebellion’ı” tutulduğu hali modellenmiş olup, Nero ise “Blue Rose adlı silahını elinde, Red Quenn olarak bilinen kılıcını ise arkasına asmış olarak görüyoruz. Nero aynı zamanda iki ayrı Devil Breaker robotik ele de sahip olarak geliyor.

Ekim ayında piyasaya çıkarılacak olan heykellerin fiyatları ise Dante $219,99Nero $234,99 olarak belirlendi. Bu fiyatlar benim gibi birçok Devil May Cry severi ve koleksiyoncuyu üzecek gibi duruyor. 

Kotobukiya: Devil May Cry 5 Heykelleri Ön Siparişte! 
Kotobukiya: Devil May Cry 5 Heykelleri Ön Siparişte!

Devil May Cry 5 – Dante ARTFX J Statue – $219.99 (1.285 TL) 

Dante, aynı oyunda ki gibi, Dante olan yerde “Rebellion” vardır dediğimiz imzası niteliğindeki kılıcını yüzünde kendinden emin bir bakışla düşmanına doğru yöneltmiş şekilde duruyor. Karakterin görünüşünün her detayı, ceketindeki ve pantolonundaki deri dokusundan kostümündeki metal düğmelere ve bağlantı elemanlarına kadar dikkatlice tasarlanıp yapılmış.  

Rebellion”, tepede ve altta farklı bir tasarıma sahip olan iskeletteki iskeletin karmaşık detaylarına sadık kalarak yeniden yaratılmış; bu parçanın neden tek bir açıdan tam olarak takdir edilemeyeceğine dair sadece bir örnek. Kılıcın bıçağı, her an titremeye başlayacak gibi görünen zarif bir şekilde yanan alevler içinde olarak modellenmiş.  

Baştan ayağa güzelce ayrıntılı bir parça, şahsen işçiliğine tanık olmak için bugün bu heykeli koleksiyonunuza ekleyin ve Devil May Cry dünyasını yeniden yaratmak için onu ARTFX J Nero heykelinin yanında sergileyin! 

Kotobukiya: Devil May Cry 5 Heykelleri Ön Siparişte! 
Kotobukiya: Devil May Cry 5 Heykelleri Ön Siparişte!

Devil May Cry 5 – Nero ARTFX J Statue – $234.99 (1.372 TL) 

Nero’nun karakteri, imzası niteliğindeki çift namlulu tabancasını “Blue Rose”, yüzünde kışkırtıcı bir bakışla düşmanına hedef alıyor. Heykel, kıyafetindeki metal tokalardan ceketinin katlanmış kollarına kadar her gerçekçi detayı sergilemek için ustalıkla tasarlanmış.  

Nero’nun imzası niteliğindeki silahları olan Blue Rose ve Red Queen de çok gerçekçi bir şekilde yeniden yaratıldı! Red Queen’in kabarma ve yakma motorundaki detaylar, oyunda olduğu gibi gözüküyor ve Nero’nun harekete geçmesini hayal etmeyi kolaylaştırıyor. Tüm düşmanlarını keskin bir şekilde yakıp söndürüyor.  

Nero’nun 5. bölümdeki yeni ürün yelpazesine yeni eklenen “Devil Breaker” kolu da serginin geri kalanıyla aynı özen ve ayrıntıya göre hazırlanmış.  

Tıpkı oyun gibi, koluna tutturulmuş “Gerberanın yanı sıra “Overture” ve “Punch Line” da Nero’nun belinden sarkıyor. İkinci ikisi paltoyla kaplı olmasına rağmen, Devil Breaker’ı oyun için son derece ayrıntılı ve kesindir, bu nedenle Devil May Cry 5’in hayranları için onları mutlaka görmeleri gerekir.  

Baştan ayağa güzelce ayrıntılı bir parça, şahsen işçiliğine tanık olmak için bugün bu heykeli koleksiyonunuza ekleyin ve Devil May Cry dünyasını yeniden yaratmak için onu ARTFX J Dante heykelinin yanında sergileyin! 

Kotobukiya: Devil May Cry 5 Heykelleri Ön Siparişte! 
Kotobukiya: Devil May Cry 5 Heykelleri Ön Siparişte!
[foogallery id=”22166″]
Kemal Deniz Gökçel
Kemal Deniz Gökçelhttp://www.figurcununseyirdefteri.com
1994'ayının sıcak bir Temmuz günü doğan Kemal Deniz GÖKÇEL oyunlar, filmler ve çizgi romanlarla haşır neşir olup, her türlü heykeli evine toplama isteği olan bir bireydir.
BENZER HABERLER

PCS: Rocky III – Clubber Lang Heykelini Duyurdu!

0
Öncelikle Rocky filmlerini çok seven birisi olarak ruhu çekilmiş bu şeytan kılıklı James ''Clubber'' Lang'i günahım kadar sevmem (Karakteri canlandıran Mr. T'yi tenzih ediyorum)....
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -